Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι κ εγω αυτο σκεφτομαι , με το drive ... Η φτήνια τρωει τον παρά αλλά με 140 € με δελέασε αρχικά , μετά σκέφτηκα κ εγω αυτό για το drive γι αυτο ρώτησα για σκληρό δίσκο... άρα δε γίνεται... πφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε εγώ δεν προτείνω να πάρεις χωρίς δίσκο. Θα σου σπάει τα @@ το drive με τον θόρυβο. Ναι μεν έχει βελτιωθεί η κατάσταση στα καινούργια Xbox αλλά και πάλι...

Σαυτο εχει μεγαλο δικαιο.

Εγω εχω το slim, το πηρα τον Νοεμβριο που μας περασε δηλαδη ειναι απο τις καινουριες φουρνιες xbox360 και το drive πραγματικα σε βαραει στο κεφαλι, ειδικα αν ειναι βραδυ και εχει ισυχια ακουγετε σαν να εχεις καναν αρχαιο υπολογιστη και παραπανω ακομα.

ευτυχως εμενα ειναι το 250αρι μοντελο και τα εγκαθηστω ολα στον σληρο και υσηχαζει το κεφαλι μου.

 

edit: Υ.Γ.ξεχασα να γραψω πως οντως για 140Ε αξιζει σιγουρα, δεν λεει να πληρωσεις καποιο bundle πχ των 200Ε για τον ηχο του drive και μονο, οπως ειπε και ο φιλος tool1983 στο παρακατω ποστ με ενα φλασακι κανεις την δουλεια σου.

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το 4GB εχω,τα 140 ειναι μια πολυ καλη τιμη.

Παρε κι ενα φλασακι 16GB(τωρα υποστηριζει μεχρι και 32GB) και κανεις τη δουλεια σου.Εγω ενα 16αρι εχω,γυρω στα 14Mb reading κ δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με καποιο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, θελω την βοηθεια σας.

Αποφασισα να ανταλλαξω το Xbox360 μου με εναν κολλητο μου, εγω θα του δωσω την κονσολα και αυτος θα μου δωσει αυτο εδω το Link.png Site: http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10104632&cmicc=skroutz">tablet .

Xbox360 θα ξαναπαρω μεχρι το πασχα μεταχειρισμενο ομως μιας και πλεον το βρισκω σε εξευτελιστικη τιμη γυρω στα 100-120Ε.

Εκει που θελω εγω την βοηθεια σας ειναι στο πως θα κανω backup ολα τα αρχεια μου, δηλαδη το προφιλ μου και τα save των παιχνιδιων που εχω μεσα στην κονσολα.Τα achivments δεν νομιζω να χανοντε.

Θελω μολις με το καλο παρω νεα κονσολα να περασω τα αρχεια μου μεσα και να εχω τα save των παιχνιδιων μου.

Τα παιχνιδια θα τα κρατησω, μονο την κονσολα θα του δωσω οποτε θελω μολις ξαναπαρω 360 να τα συνεχισω απο εκει που τα εχω αφησει.

Υπαρχει τετοιος τροπος?

Αν γινετε τα αρχεια θα τα κρατησω ειτε σε καποιο φλασακι ειτε στον σκληρο δισκο του υπολογιστη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχει κάπου επιλογή για data migration. Τα περνάς όλα στο στικάκι (αν δε χωρούν σβήσε κατεβασμένα παιχνίδια, updates etc) κι από αυτό τα περνάς ξανά στη νέα κονσόλα. 

(Αν αυτό είναι όπως το θυμάμαι, όταν κάνεις migrate τα σβήνει όλα μετά από τον αρχικό σκληρό. Αν δεν το θες αυτό απλώς κάν' τα copy, υποθέτω.)

 

Να έχεις απλώς υπόψη πως τα αγορασμένα από το Live παιχνίδια έχουν τον εξής περιορισμό. Στην κονσόλα όπου τα αγόρασες μπορείς να τα παίξεις εσύ κι όποιο άλλο προφίλ υπάρχει στην κονσόλα. Σε άλλη κονσόλα πρέπει να είσαι signed in στο Live με το προφίλ σου για να τα παίξεις εσύ κι οποιοδήποτε άλλο προφίλ στην κονσόλα. 

 

Achievements δε χάνονται, είναι στο προφίλ σου αυτά. Ακόμα κι αν δεν το κάνεις back up, κάνεις download profile στη νέα κονσόλα και είσαι κομπλέ σε αυτό (αρκεί να έχεις συνδεθεί στο Live και να είναι synced στη φάση όπου είναι τώρα - σε αντίθεση, για παράδειγμα, με 3 μήνες πριν - και να μην είναι offline profile).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχει κάπου επιλογή για data migration. Τα περνάς όλα στο στικάκι (αν δε χωρούν σβήσε κατεβασμένα παιχνίδια, updates etc) κι από αυτό τα περνάς ξανά στη νέα κονσόλα. 

(Αν αυτό είναι όπως το θυμάμαι, όταν κάνεις migrate τα σβήνει όλα μετά από τον αρχικό σκληρό. Αν δεν το θες αυτό απλώς κάν' τα copy, υποθέτω.)

 

Να έχεις απλώς υπόψη πως τα αγορασμένα από το Live παιχνίδια έχουν τον εξής περιορισμό. Στην κονσόλα όπου τα αγόρασες μπορείς να τα παίξεις εσύ κι όποιο άλλο προφίλ υπάρχει στην κονσόλα. Σε άλλη κονσόλα πρέπει να είσαι signed in στο Live με το προφίλ σου για να τα παίξεις εσύ κι οποιοδήποτε άλλο προφίλ στην κονσόλα. 

 

Achievements δε χάνονται, είναι στο προφίλ σου αυτά. Ακόμα κι αν δεν το κάνεις back up, κάνεις download profile στη νέα κονσόλα και είσαι κομπλέ σε αυτό (αρκεί να έχεις συνδεθεί στο Live και να είναι synced στη φάση όπου είναι τώρα - σε αντίθεση, για παράδειγμα, με 3 μήνες πριν - και να μην είναι offline profile).

Οκ θα κοιταξω γιαυτη την επιλογη.Δεν εχω κατευασμενα παιχνιδια, μονο το skyrim εχω που μου ειχε δωσει το bundle του 360 κωδικο για να το κατευασω, αυτο το παιχνιδι τωρα στην νεα μου κονσολα θα μπορω να το παιζω ή οχι?

Πριν του δωσω την κονσολα ελεγα να του κανω κατι σαν "φορματ" δηλαδη να διαγραφουν τα παντα μεσα απο την κονσολα, υπαρχει περιπτωση ετσι να χαθει ο λογαριασμος μου?

Για να καταλαβω για να κανω backup το προφιλ μου πρεπει να ειμαι συνδρομητης στο live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα κοιταξω γιαυτη την επιλογη.Δεν εχω κατευασμενα παιχνιδια, μονο το skyrim εχω που μου ειχε δωσει το bundle του 360 κωδικο για να το κατευασω, αυτο το παιχνιδι τωρα στην νεα μου κονσολα θα μπορω να το παιζω ή οχι?

Πριν του δωσω την κονσολα ελεγα να του κανω κατι σαν "φορματ" δηλαδη να διαγραφουν τα παντα μεσα απο την κονσολα, υπαρχει περιπτωση ετσι να χαθει ο λογαριασμος μου?

Για να καταλαβω για να κανω backup το προφιλ μου πρεπει να ειμαι συνδρομητης στο live?

Οχι, δεν εννοούσα αυτό. Back up το κάνεις ανεξαρτήτως. Απλώς, όταν συνδέεσαι στο Live το προφίλ γίνεται synced με τους σέρβερ της MS και μπορείς όταν πας σε νέα κονσόλα να κάνεις download profile κ να τελειώνεις. Αυτό βολεύει κυρίως για περιπτώσεις όπου πας σε ένα φίλο σου και θέλετε να παίξετε multi, κατεβάζεις το προφίλ σου, παίζεις κι ό,τι κάνεις εκεί φαίνεται και στο προφίλ σου όταν επιστρέψεις στην κονσόλα σου. Αυτά προφανώς χρειάζονται Live (silver, gold, doesn't matter).

Αυτό αφορά το προφίλ μόνο, όχι τα saves.

 

Το Skyrim απλώς το ξανακατεβάζεις στη νέα κονσόλα. 

 

Αν κάνεις data migration - κι αν τα θυμάμαι σωστά - θα σβηστούν όλα μόνα τους, ούτως ή άλλως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια οποτε σε στικακι θα κρατησω μονο τα saves των παιχνιδιων και τιποτε αλλο, μιας και το προφιλ δεν χανετε..απλα θα σημειωσω καπου τα στοιχεια μου για να τα θυμαμαι να τα γραψω σε νεα κονσολα.

Τα save λοιπον που ακριβως τα βρισκω για να τα κανω backup?

 

EDIT: Κομπλε, βρηκα απο που κανω backup τα save και το εκανα σενα φλασακι που ειχα.Εκανε φορματ το φλασακι μολις το εβαλα στο 360 και τα εκανα copy.

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Το έβαλα ήδη να κατεβαίνει!

 

ps: Αν και για να πω την αλήθεια πιο πολύ μου φέρνει προς το Trine παρά στο Limbo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλλημα το παιχνιδάκι και πάρα πολύ γέλιο, κλασικό δημιούργημα Gilbert. Προχώρησα αρκετά.

 

Η αλήθεια είναι ότι όντως φέρνει λίγο σε  Little Big Planet, αν και πιο πολύ μοιάζει στο Trine λόγω της εναλλαγής των χαρακτήρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μετέφερα στο σκληρό το title update για το forza motorsport 4.Πως μπορώ να ελέγξω αν έχει όντως περαστεί;

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...