Προς το περιεχόμενο

World Cup 2006


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είδα τι συμμετοχές- ενδιαφέρον - βοήθεια είχες κ στο 1ο ματς' date=' άσε τα σάπια

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote']

 

 

Απλά μερικοί προτιμούν να συναντιόνται με φίλους για μπάλα... ο αγώνας γίνεται η αφορμή και όχι η αιτία της συνάντησης. Μακάρι να βρεθούν αρκετοί και να συμπληρώσετε δύο ομάδες και όχι μόνο μία :)

 

Δεν μας είπες ποιοί προπονητές σε γλύκαναν / πίκραναν στο Μουντιαλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερε με γιατι 10 άτομα βγήκαν να φάνε τους Ιταλούς κ 3-4ς τους υποστηρίζουν κ λένε οτι έχουν ψυχάρα!!

 

:)

 

Το αμυντικό ποδόσφαιρο των Ιταλών στο 2ο ημίχρονο κ παράταση του τελικού τους πείραξε, δε κοιτάγανε του Γάλλους με Ελβετία - Κορέα - Πορτογαλία που έδωσαν ρεσιτάλ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο "καλύτερος" θα έβαζα Κλίνσμαν και Σκολάρι.

 

Στο "χειρότερος" θα έβαζα μάλλον τους Πέκερμαν-Παρέιρα που είχαν τρομερό υλικό στη διάθεση τους και το διαχειρίστηκαν βλακωδώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, Narayan, αφου επιστρέφεις στο θέμα, το δέχομαι.

 

 

Το Μουντιάλ αυτό όπως είχε πει κ στα Κακά Παιδιά ο Αντιπρόεδρος της Βουλής, ήταν το "Βατερλώ των Προπονητών'.

 

 

οι Καλοί -- Λίπι, Σκολάρι, Χίντινγκ, Μπλαχίν, Ρικάρντο Λα Βόλπε, Κλίνσμαν

 

οι Κακοί -- Πέκερμαν, Παρέιρα, Ντομενέκ, Ζίκο, Αραγονές, Έρικσον

 

και οι "Άτυχοι" -- Μπρούκνερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ' date=' Narayan, αφου επιστρέφεις στο θέμα, το δέχομαι.

 

 

Το Μουντιάλ αυτό όπως είχε πει κ στα Κακά Παιδιά ο Αντιπρόεδρος της Βουλής, ήταν το "Βατερλώ των Προπονητών'.

 

 

[b']οι Καλοί[/b] -- Λίπι, Σκολάρι, Χίντινγκ, Μπλαχίν, Ρικάρντο Λα Βόλπε, Κλίνσμαν

 

οι Κακοί -- Πέκερμαν, Παρέιρα, Ντομενέκ, Ζίκο, Αραγονές, Έρικσον

 

και οι "Άτυχοι" -- Μπρούκνερ.

 

 

Συμφωνώ με μόνη εξαίρεση τον Μπλαχίν... ξέρει άραγε κανείς να "στήνει" άμυνα όταν τρώει 4 γκολ από τους Ισπανούς και 3 από τους Ιταλούς, τις δύο μοναδικές ομάδες δηλαδή που δεν μπήκαν χεσ**νες στο γήπεδο εναντίον τους; btw αν είναι τόσο παικταράς ο Σεβτσένκο όσο λέει ο Όλεγκ γιατί ζορίστηκε με Τυνισία, Ελβετία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι υπογραμμισμένοι είναι οι κορυφαίοι κατ' εμέ της κάθε κατηγορίας.

 

Δε νομίζω οτι έφταιγε ο Μπλαχίν με την Ισπανία. Γενικά είχε κ τραυματίες αρκετους η Ουκρανία, οπότε είναι κ θέμα ποιότητας παιχτών ως ένα σημείο.

 

Αλλα το γεγονός οτι την έφτασε στον 2ο γύρο κ στάθηκε κ καλά με Ιταλία ( είχαν κι οι Ουκρανοι φάσεις κ δοκάρια, αξιοπρεπέστατο παίξιμο, άσχετα με το τελικό σκορ ) πιστεύω οτι τον κάνει 1 απο τις θετικές εκπλήξεις του Μουντιάλ.

 

- Για τον Σεβσένκο δε νομίζω οτι τίθεται θέμα αν είναι παιχταράς η όχι ^^ Δε το λέει μόνο ο Όλεγκ, όλη η υφήλιος το λέει.

Προερχόταν κι αυτός απο τραυματισμό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Θα ματαξαναπω,οτι δε μου αρεσουν τα ζογκλερικα ουτε τα μαγικα του οποιουδηποτε...Εγω θελω να δω στρωτη μπαλα,θελω να δω pressing σε ολο το γηπεδο,θελω να δω 2-3 συνδυασμους,ταχυτητα και παθος...

 

Και δε διέκρινες pressing και καλούς συνδυασμούς στο παιχνίδι της Ιταλίας;;;!!! Τότε πράγματι δε συνενοούμαστε. Το παιχνίδι με την Γκάνα το είδες; Με την Τσεχία; (Με τη Γερμανία αν θυμάμαι καλά σου άρεσε η Ιταλία) Με Αυστραλία μέχρι που έμειναν με 10; Τέλος πάντων, δεν νομίζω ότι έμεινε και τίποτα για συζήτηση. Αν συζητάμε για pressing και συνδυασμούς, εγώ πολύ απλά είδα την Ιταλία να παίζει έτσι.

 

Για τον τελικό ήταν αλλιώς τα πράγματα. Έχω ξαναπει τη γνώμη μου:

 

Η Ιταλια δεν προσπαθουσε να κερδισει οπως λες...Ισα-ισα προσπαθουσε να μη χασει στην κανονικη διαρκεια με το ελλεεινο κλεισιμο που εκανε' date='για να το φερει στα πεναλτι....Προσπαθουσε να καταστρεψει το παιχνιδι του αντιπαλου,δεν ειχε ουτε τα κοτσια ουτε τις δυναμεις να κανει μια ρημαδα αντεπιθεση,τα ειχαν παιξει τελειως,ουτε μια πασα στο κεντρο δεν μπορουσαν να κανουν...

 

Αν αυτο το θεωρεις εσυ,"προσπαθω να κερδισω με καθε τροπο" τοτε οκ...[/quote']

 

Ο καθένας προσπαθεί να κερδίσει με τα μέσα που διαθέτει. Το πρόβλημα των Ιταλών ήταν ότι φοβούνταν; Αφού δεν μπορούσαν να πάρουν τα πόδια τους στο τέλος! Είχαν λιώσει από την κούραση. Και αυτοί που έπρεπε να κάνουν την δουλειά, δηλαδή ο Ιακουίντα και ο Ντελ Πιέρο, απλά δεν έπαιξαν. Αν μιλάμε γι'αυτούς τους δύο, μπορώ και εγώ να συμφωνήσω ότι ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! Ειδικά τον Ιακουίντα τον έχω για ξύλο. Με είχε καταεκνευρίσει. Αλλά δε θα πω ότι και όλη η Ιταλία ήταν μάπα! Οι υπόλοιποι έκαναν σωστά τη δουλειά τους αφού η ομάδα δεν έπρεπε να φάει γκολ.

 

Δηλαδή ρε john στο κάτω κάτω της γραφής δεν κατάλαβα, τι έπρεπε να κάνουν; Να προσπαθήσουν να βγούν στην επίθεση για να αφήσουν τους Γάλλους να τους βάλουν γκολ για να χάσουν αξιοπρεπώς; Εγώ πάντως δε θα τους σεβόμουν περισσότερο. Αντιθέτως θα τους θεωρούσα βλάκες αν έκαναν κάτι τέτοιο.

 

Όλες οι ομάδες πάντως εννοείτε ότι θέλουν να κερδίσουν. Απλά το πρώτο πράγμα που χρειάζεται να κάνεις για να κερδίσεις, είναι να μην δεχθείς γκολ.

 

Εγω παντως το "προσπαθω να κερδισω" οχι με πουστιες και σκληρα μαρκαρισματα ουτε βρισιματα πατριδων μαναδων κτλ,το ειδα απο τους Γαλλους...Ασφυκτικο pressing ακομα και προς το τελος,παθος,δυναμη,ακομα και με 10 παικτες το παλευαν...Εγω μονο μπραβο εχω να πω σε αυτη την ομαδα και τιποτα αλλο...

 

Ρε john αυτό με τα βρισίματα μανάδων πατεράδων είναι μια μεγάλη γελοιότητα. Πέφτει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ βρίσιμο σε αυτά τα παιχνίδια. Είναι δυνατόν για πρώτη φορά να έχουμε κάτσει όλοι ν'ασχοληθούμε το τι ήταν αυτό ακριβώς που του είπε; Ε, να, αυτά είναι που δεν μπορώ να αντέξω. Τα βρίσκα φοβερά μεροληπτικά και δε τα δέχομαι. Αν καθόμασταν για κάθε παίχτη να κάνουμε θέμα τι ακριβώς λέει και σε ποιόν και να προσπαθούμε να διαβάσουμε τα χείλη του θα ανακαλύψουμε πολλά πράγματα που απ'ότι φαίνεται δεν φαντάζεσαι ότι γίνονται. Άκου αν θέλεις ιστορίες από κάτι παλαίμαχους (που έχουν πια αποσυρθεί κ κάνουν δηλώσεις άφοβα) να σου φύγει το καπέλο (όχι φτυσίματα και βρισίματα. Δάχτυλο στον κώλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EKTELESTES

 

 

Σωτηρακοπουλος σημερα για κατι που λεγαμε πριν 2 εβδομαδες

 

Αυτό συνέβη και στο Μουντιάλ. Προσαρμόζεσαι. Οι πιο πολλές ομάδες έπαιξαν τελικά 4-4-2, λέει η τεχνική επιτροπή, αλλά ουσιαστικά όλοι συμφωνούμε ότι ήταν ένα καμουφλαρισμένο 4-5-1. Στο οποίο όλοι οι προπονητές άφηναν έναν κυνηγό να τα βάλει με τα θηρία

 

Σου θυμιζει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...