Προς το περιεχόμενο

Ποιά ομάδα υποστηρίζετε?


paredwse

Ποιά ομάδα υποστηρίζετε?  

3 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιά ομάδα υποστηρίζετε?

    • Ολυμπιακός
    • Παναθηναϊκός
    • ΑΕΚ
    • ΠΑΟΚ
    • Άρης
    • Ηρακλής
    • Πανιώνιος
    • Εθνικός
    • Άλλη ομάδα (γράψτε ποιά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτον, η έχθρα αυτή δεν ξεκινάει 3 χρόνια πριν.

 

Δεύτερον, κανείς δεν του έκλεψε το γήπεδο αν διαβάσεις παραπάνω, εκτός φυσικά κι αν τα λεγόμενα των ίδιων των Εθνικών είναι λάθος και έχεις πιό έγκυρες πηγές.

 

Τρίτον, κάπου έχει καταντήσει αστείο αυτή η υπόθεση με το γήπεδο. Το μόνο για το οποίο κατηγορώ εγώ την ΕΟΑ είναι ότι συναίνεσε στο να φτιαχτεί γήπεδο χωρίς στίβο, όπως υπήρχε προηγουμένως. Κατά τ' άλλα, στο γήπεδο δεν έβαλε λεφτά άλλη όμάδα, όπως δεν έβαλε και στη Ριζούπολη, όπου πλέον το γήπεδο είναι ανακατασκευασμένο με χρήματα του Ολυμπιακού.

 

Επίσης, επειδή όλοι οι υπόλοιποι καμώνονται τους τίμιους, καθαρούς και ξάστερους, που με ιδρώτα του προσώπου τους και από την τσέπη τους και μόνο έχουν φτιάξει ότι έφτιαξαν ή έχουν την κυριότητα, ας μου θυμίσει κάποιος :

 

-To οικόπεδο στην Λ. Αλεξάνδρας σε ποιόν ανήκει?

-Το γήπεδο του ΠΑΟΚ στο μπάσκετ ποιός το έφτιαξε?

-Η ανακατασκευή του Χαριλάου, της Τούμπας και της Καλαμαριάς, αλλά και άλλων γηπέδων ανά την Ελλάδα, με ποιανού χρήματα? Του ΠΑΟΚ και του Άρη μήπως? Έτσι, για νά'χουμε να λέμε δλδ, επειδή λέμε τη μισή αλήθεια και είμαι σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα πέσει στη συζήτηση και το θέμα των χρεών του Ολυμπιακού, τα οποία και καλά "χαρίστηκαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

blueviper αρχισες τα γνωστα σου παλι? τα madame figaro στα χαριζω. ειπαμε να πουμε δυο πραγματα και αρχισατε τα ιδια παλι. ρε παιδια οποιος αμφισβητει αυτα που εγραψα ας ανοιξει κανενα βιβλιο. το γηπεδο που επαιζε ο εθνικος ηταν δικο του και με παρεμβαση του γουλανδρη που ηταν κολητος με τον δημαρχο εγινε δημοτικο σταδιο με το ετσι θελω και χωθηκε και ο γαβρος μεσα. ετσι του φαγατε και κοσμο γιατι ειχατε καλυτερες προοπτικες απο την αρχη. και μην αρχιζετε και παραποιειτε τα λογια μου παλι. οσον αφορα τον εγωισμο το οτι δεν παταμε στο γηπεδο λογω κακου θεαματος ναι εγω το θεωρω εγωισμο επιλογη ατομικη και οχι μαζικη και δειγμα νοοτροπιας. δεν μου κανεις δεν παταω γιατι δεν σε εχω αναγκη και δεν ειμαι αρρωστος. αυτα. αν ειμαι παραλογος πειτε το μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι παραποιείς την ιστορία φίλε μου η οποία έχει ως εξής :

 

"Το στάδιο Καραϊσκάκη, είχε αρχικά κτιστεί ως ποδηλατοδρόμιο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 1896 σε έκταση που ανήκε στην εταιρία των σιδηροδρόμων Σ.Α.Π. Α.Ε. (πρόγονος των Η.Σ.Α.Π.) και παραχωρήθηκε δωρεάν στην Επιτροπή Ολυμπιακών Αγώνων (νυν Ε.Ο.Ε.). Το "Ποδηλατοδρόμιο", άρχισε να χρησιμοποιείται κυρίως σαν ποδοσφαιρικό γήπεδο τη δεκαετία του 1920. Η φορά του αγωνιστικού χώρου (με την περιβόητη καρβουνόσκονη) ήταν βορράς-νότος, με τα τέρματα να βρίσκονται προς την πλευρά της οδού Πειραιώς και της θάλασσας."

 

Θα ήθελα να μάθω, πώς πρόλαβε ο Ολυμπιακός, που ιδρύθηκε με μερικούς μήνες διαφορά με τον Εθνικό, (εξηγήσαμε προηγουμένως από που προήλθαν) να του φάει το γήπεδο? Μήπως το χρησιμοποιούσε αποκλειστικά ο Εθνικός? Μήπως το 1896 που το έφτιαχναν υπέγραψαν χαρτί ότι θα το έχει 29 χρόνια μετά ο Εθνικός στην κυριότητα του? Μήπως αυτό έγινε στις αρχές του '20? Πότε τελικά πρόλαβε ο Εθνικός και το χρησιμοποίησε και του το φάγαμε?

 

Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι τους λίγους αυτούς μήνες το χρησιμοποίησε ο Εθνικός (κάτι για το οποίο δεν είμαστε σίγουροι εκτός κι αν έχει κάποιος στοιχεία για το τί έγινε), μήπως αυτό που τελικά έγινε ήταν και το πλέον δίκαιο μια και θα ήταν καταφανώς άδικο να μείνει απέξω απ' το νεοσυσταθέν γήπεδο η μία εκ των δύο μεγάλων ομάδων του Πειραιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@devil_will_cry

 

Επειδή αναρωτιέσαι κι όλας...ναι, είσαι παράλογος.

 

Δεύτερον, μια και μας προτρέπεις να ανοίξουμε κανένα βιβλίο...ποιο ακριβώς?! Θα με ενδιέφερε να μάθω που τα διάβασες όλα αυτά, μια κι οι πηγές που σου αναφέρει ο Kandinsky δε σε καλύπτουν. Και μιλάμε για το site του Εθνικού, του θιγμένου δηλαδή της υπόθεσης που θα έπρεπε να ρίχνει κατάρες και μύδρους απέναντι στην ομάδα που της έκλεψε γήπεδο, κόσμο και 2 κουτιά προφυλακτικά που είχαν ξεχάσει στ' αποδυτήρια. Αν τα λέει ο Μένιος πάω πάσο.

 

Κι επειδή σε αυτή τη ζωή δεν υπάρχει μόνο ο μη άρρωστος devil_will_cry, αλλά και πολλοί πορωμένοι με την πράσινη μπάλα, αναρωτιέμαι αν θεωρείς τον εαυτό σου αντιπροσωπευτικό μέσο Παναθηναϊκό.

 

@Kandinsky

 

Χαρά στο κουράγιο σου. Είναι δυνατόν να αντιτάσσεις σοβαρά επιχειρήματα και ιστορικές περιγραφές του "αντίπαλου" Εθνικού, απέναντι σε ασόβαρες κι αστοιχείωτες καταθέσεις τύπου "του κλέψατε τον κόσμο"; Αν δε μιλήσεις στην ίδια γλώσσα, πως περιμένεις να σε πάρουν χαμπάρι; Πες κι εσύ "δεν τον κλέψαμε, τον δανειστήκαμε επ' αόριστον χωρίς τη θέλησή του" κι ησύχασες. :)

 

Στο τέλος θα βγούμε κι υπόλογοι για την καταστροφή της Ατλαντίδας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kandinsky επειδη αναγνωριζω οτι εισαι κυριος απο αυτα που γραφεις θα κατσω να το ψαξω και θα σου απαντησω. δεν θυμαμαι που το διαβασα παει καιρος. blueviper με το να προσπαθεις να με μειωσεις δεν καταφερνεις τιποτα. οσο για το επιδεδο της γλωσας μου δεν νομιζω οτι υπαρχει τιποτα μεμπτο και δικηγορος δεν ειμαι να χρησιμοποω ευφανταστες λεξεις δεν προσπαθουμε να μειωσουμε ο ενας τον αλλον εδω. και δεν ειναι κατηγοριες ειναι πραγματικοτητα. τουλαχιστον συμφωνα με τα οσα εχω διαβασει ετσι.και ναι αντιπροσοπευω το υγιες κομματι του παναθηναικου αυτο που ειναι και το μεγαλυτερο μερος και γεμιζει οποιοδηποτε σταδιο οταν η ομαδα ειναι οπως την θελουμε και οταν δεν μας ντροπιαζει σαν προσοπικοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως το Καραισκακη ηταν πρωτα ποδηλατοδρομιο οπως τα λες φιλε Kandinsky.

 

Παλια πηγαινα και επαιζα μπαλα στις ακαδημιες του Ολυμπιακου γιατι πηγαιναν και καποιοι φιλοι μου, και καναμε προπονησεις κανονικα μεσα στο Καραισκακη και στο βοηθητικο διπλα, απο τοτε, μιλαμε για 10-15 χρονια πριν, μου ειχανε πει και ειχα μαθει οτι το γηπεδο που κανουμε προπονηση δεν ανηκει στον Ολυμπιακο αλλα στην ομαδα του Εθνικου, τωρα δεν ξερω πως εγινε η μεταβιβαση και ανηκε στον Εθνικο, οτι ξερω λεω.

 

Και για το αλλο θεμα που εθιξες

Κατά τ' άλλα, στο γήπεδο δεν έβαλε λεφτά άλλη όμάδα, όπως δεν έβαλε και στη Ριζούπολη, όπου πλέον το γήπεδο είναι ανακατασκευασμένο με χρήματα του Ολυμπιακού.

 

επετρεψε μου να αμφιβαλλω εστω και λιγακι, γιατι δεν πιστευω πως ο Σωκρατες εβαλε λεφτα, περισσοτερο πιστευω πως το γηπεδο το εφτιαξε η Γιαννα για την ΕΟΑ με εξοδα της ΕΟΑ και αν εβαλε σιγουρα ηταν πολυ λιγοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως το Καραισκακη ηταν πρωτα ποδηλατοδρομιο οπως τα λες φιλε Kandinsky.

 

Παλια πηγαινα και επαιζα μπαλα στις ακαδημιες του Ολυμπιακου γιατι πηγαιναν και καποιοι φιλοι μου' date=' και καναμε προπονησεις κανονικα μεσα στο Καραισκακη και στο βοηθητικο διπλα, απο τοτε, μιλαμε για 10-15 χρονια πριν, μου ειχανε πει και ειχα μαθει οτι το γηπεδο που κανουμε προπονηση δεν ανηκει στον Ολυμπιακο αλλα στην ομαδα του Εθνικου, τωρα δεν ξερω πως εγινε η μεταβιβαση και ανηκε στον Εθνικο, οτι ξερω λεω.[/quote']

 

Μια και είναι σίγουρο πως ούτε καν ο πατέρας μου δεν γνωρίζει από πρώτο χέρι το τί πραγματικά έγινε τότε, το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να στηριχθεί κανείς σε όποιες επίσημες πηγές και μαρτυρίες μπορεί να βρει. Αυτό και έκανα και όπως αναφέρω στο προηγούμενο ποστ μου, ακόμα και με τη λογική να το πάρει κανείς, δεν πιστεύω ότι θα ήταν ποτέ δυνατόν να δοθεί εξολοκλήρου ένσ γήπεδο σε μία ομάδα του Πειραιά και η δεύτερη να μην έχει να παίξει. Δεν πιστεύω δλδ ότι αδικήθηκε ο Εθνικός.

 

επετρεψε μου να αμφιβαλλω εστω και λιγακι, γιατι δεν πιστευω πως ο Σωκρατες εβαλε λεφτα, περισσοτερο πιστευω πως το γηπεδο το εφτιαξε η Γιαννα για την ΕΟΑ με εξοδα της ΕΟΑ και αν εβαλε σιγουρα ηταν πολυ λιγοτερα...

 

Xαίρομαι απεριόριστα διότι διαπιστώνω πως υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν τρώει το κουτόχορτο και τις ρήσεις περί πρόεδρα κλπ. Σε άλλα, ανάλογα ποστ μου στηλίτευσα πολύ αυστηρά κάποιες ανίερες συγκρίσεις με τον Γουλανδρή που πάνε κάποιοι απ' τον κύκλο του να κάνουν. Είναι γνωστή άλλωστε η πρεμούρα του να θεωρείται και να περάσει στην ιστορία ως ο μεγαλύτερος πρόεδρος του Ολυμπιακού, κάτι που δεν πρόκειται να παραδεχτώ ποτέ.

 

Το πιστεύω κι εγώ πως ο Κόκκαλης αποκλείεται να έβαλε έστω και δεκάρα τσακιστή, ειδικά απ' τη στιγμή που μέσα στην κατασκευαστική ήταν και δικά του παιδιά. Το πολύ να φύγανε τα λεφτά απ' τη μία τσέπη και να μπήκαν στην άλλη. Για τον ίδιο τον Ολυμπιακό όμως, δεν είμαι σίγουρος. Ο διαχωρισμός που κάνω είναι σαφέστατος, θεωρώ τελείως διαφορετική οντότητα την ομάδα απ' τον εκάστοτε πρόεδρο της,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο φιλε, πραγματικα σε χαιρομαι, γιατι απο τα λογια σου φενεσαι ατομο σοβαρο που δεν τρωει τις βλακειες που του πουλανε

 

Και αν εισαι και Ολυμπιακος 2πλο μπραβο σου!

 

Μεχρι στιγμης, με οσους Ολυμπιακους εχω συζητησει αυτο το θεμα, ολοι λενε η προεδραρα μας εχτισε γηπεδο, εβαλε λεφτα και αλλα τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολυμπιακός είμαι φίλε, καλώς ή κακώς όμως θυμάμαι πολλούς "προεδράρες" που πέρασαν απ' την πλάτη της ομάδας και παραλίγο να την αφανίσουν.

 

Θυμάμαι πχ τον Κοσκωτά, που μέχρι πρόσφατα ακόμα, υπήρχαν άτομα που έλεγαν "α ρε προεδράρα τί τους είχες κάνει" λες και δεν ήταν ο ίδιος που παραλίγο να μας καταστρέψει. Παρεπιπτόντως, τον πέτυχα τις προάλλες κοντά στον Άγιο Νικόλα στον Πειραιά, μέσα σ' ένα τζιπάκι.

 

Το '92, ήμουν μέσα στο Καραϊσκάκη, στον αλήστου μνήμης εκείνο αγώνα με τον Αθηναϊκό, όταν ο Δημόπουλος είχε κάνει τη χειρονομία και γενικά είχε γίνει το έλα να δεις. Θυμάμαι σαν σήμερα, που σε κάποια φάση ακούστηκε απ' τα μεγάφωνα "χάθηκε πορτοφόλι στην Θύρα 10" και εκείνη τη στιγμή έτυχε να περνάει ο Αργύρης μπροστά μας, δίπλα στον αγωνιστικό χώρο. Χαχαχα, ακόμα γελάω, άρχισε όλο το γήπεδο να φωνάζει "Αργύρη, καριόλη, δώς' το πορτοφόλι", χαχαχα. Σε αντίθεση με τον προηγούμενο, αυτόν τον πέτυχα 2 φορές μέσα σε ταξί, ενώ άκουσα τις προάλλες ότι κάποιον ξυλοφόρτωσε! Τί σου είναι η ζωή τελικά....

 

Με τα παραπάνω δε θέλω ν' αφήσω νύξη για κανέναν, ούτε ν' αρχίσω το κυνήγι μαγισσών, την πρακτορολογία και δε συμμαζεύεται. Ο Κόκκαλης βοήθησε αναμφισβήτητα τον Ολυμπιακό ΑΛΛΑ απ' τη σχέση αυτή, αυτός που ωφελήθηκε περισσότερο ήταν ο Κόκκαλης.Αποκλείεται να μπορούσε τόσο εύκολα να μπει σε κάθε σχεδόν τομέα της βιομηχανίας και των υπηρεσιών της χώρας αν δεν ήταν πρόεδρος του Ολυμπιακού.

 

Ποτέ δεν θα είναι κάποιο πρόσωπο, είτε παίκτης είναι αυτός, είτε προπονητής, είτε πάρεδρος, πάνω απ' τον Ολυμπιακό, όπως δεν θα είναι και πάνω απ' τον ΠΑΟ, την ΑΕΚ, τον ΠΑΟΚ και τους λοιπούς. Όσο και να χτυπιέται ο Κόκκαλης, ο Ολυμπιακός τον τίμησε που διατέλεσε πρόεδρος του και όχι το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολυμπιακός είμαι φίλε' date=' καλώς ή κακώς όμως θυμάμαι πολλούς "προεδράρες" που πέρασαν απ' την πλάτη της ομάδας και παραλίγο να την αφανίσουν.

 

Θυμάμαι πχ τον Κοσκωτά, που μέχρι πρόσφατα ακόμα, υπήρχαν άτομα που έλεγαν "α ρε προεδράρα τί τους είχες κάνει" λες και δεν ήταν ο ίδιος που παραλίγο να μας καταστρέψει.

 

Το '92, ήμουν μέσα στο Καραϊσκάκη, στον αλήστου μνήμης εκείνο αγώνα με τον Αθηναϊκό, όταν ο Δημόπουλος είχε κάνει τη χειρονομία και γενικά είχε γίνει το έλα να δεις. Θυμάμαι σαν σήμερα, που σε κάποια φάση ακούστηκε απ' τα μεγάφωνα "χάθηκε πορτοφόλι στην Θύρα 10" και εκείνη τη στιγμή έτυχε να περνάει ο Αργύρης μπροστά μας, δίπλα στον αγωνιστικό χώρο. Χαχαχα, ακόμα γελάω, άρχισε όλο το γήπεδο να φωνάζει "Αργύρη, καριόλη, δώς' το πορτοφόλι", χαχαχα......

 

Με τα παραπάνω δε θέλω ν' αφήσω νύξη για κανέναν, ούτε ν' αρχίσω το κυνήγι μαγισσών, την πρακτορολογία και δε συμμαζεύεται. Ο Κόκκαλης βοήθησε αναμφισβήτητα τον Ολυμπιακό ΑΛΛΑ απ' τη σχέση αυτή, αυτός που ωφελήθηκε περισσότερο ήταν ο Κόκκαλης.

 

Αποκλείεται να μπορούσε τόσο εύκολα να μπει σε κάθε σχεδόν τομέα της βιομηχανίας και των υπηρεσιών της χώρας αν δεν ήταν πρόεδρος του Ολυμπιακού.[/quote']

 

 

Φιλοι μου Ολυμπιακοι...Ενας Προεδρος με ....περασε απο το λιμανι.Ο Γουλανδρης !!!!!!!:-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν θα είναι κάποιο πρόσωπο, είτε παίκτης είναι αυτός, είτε προπονητής, είτε πάρεδρος, πάνω απ' τον Ολυμπιακό, όπως δεν θα είναι και πάνω απ' τον ΠΑΟ, την ΑΕΚ, τον ΠΑΟΚ και τους λοιπούς. Όσο και να χτυπιέται ο Κόκκαλης, ο Ολυμπιακός τον τίμησε που διατέλεσε πρόεδρος του και όχι το αντίθετο

 

αδερφε μου, σε αυτο θα σταθω, εχεις απολυτο δικιο, και καιρος ειναι οι ολυμπιακοι να βαλουν σιγα σιγα λιγο μυαλο για να καταλαβουν τι εστι Κοκκαλης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Καραϊσκάκη ΔΕΝ ανήκει στην ΠΑΕ Ολυμπιακός. Δεν ξέρω σε ποιόν ανήκει αλλά η χρήση του έχει παραχορηθεί στην "Καραϊσκάκη Α.Ε", εταιρεία που πιθανόν να είναι θυγατρική του ολυμπιακού ή να έχουν την ίδια ιδιοκτησία αλλά είναι ανεξάρτητη ΑΕ. Πολύ θα γούσταρα κάποιος να αγοράσει (δε ξέρω πως) την "Καραϊσκάκη ΑΕ" και να διώξει τον γαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι οπαδός του παναθηναικου (ξερετε, απο αυτους που δε θελει μεσα στο γηπεδο η ιδια η διοικηση μας)!

συγγνωμη αν προσβαλω καποιον με αυτο που θα πω,αλλα αν υπαρχει ενας γαβρος που να θεωρει τον κοκκαλη μεγαλυτερο ή ισάξιο του γουλανδρη, τοτε θα με χαροποιησει διπλα που δεν ειμαι ολυμπιακος!

και κατι ακομα,προς οπαδους κ των 2 ομαδων (δεν παει εδω μεσα,γενικα μιλαω):

μαθετε να σεβεστε τον αντιπαλο! ο γαβρος ειναι ο αντιπαλος που σεβομαι,που μισω,ο αντιπαλος χωρις τον οποιο μπορει να μην υπηρχα ουτε εγω. ο καθε τυχαρπαστος κοκκαλης,κοσκωτας,ανατολακης,τομιτς,ιωαννιδης,μιχαλακης κ αντωνακης (μιλαω εκ μερους μας τωρα) δεν αλλοιωνει την ιστορια του γαβρου... Απλα μας δινει το δικαιωμα να τους δουλευουμε λιγο,στα πλαισια της παρεας!

απλα,ζητω κ απο εσας "φιλτατοι" γαβροι,να μην πεφτετε στη λουμπα της θυρας 7 κ του πρωταθλητη,κ να βγαινετε στα ραδιοφωνα πανηγυριζοντας οτι εχετε λεει καπου 260 πρωταθληματα σε ολα τα σπορ,και "να ποιος ειναι πρωταθλητης σε ολα τα σπορ παντοτινος¨,κ να ετοιμαζεται κ μπλουζακια!

ψαξτε λιγο πρωτα,γιατι υπαρχει κ πραγματικος αυτοκρατορας,που εχει περιπου 440 πρωταθληματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...