Προς το περιεχόμενο

Πολεμικές Τέχνες


NINJA_MOUSE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 837
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδια. Ξεθαψα λιγο το τοπικ για να κανς μια ερωτηση. Εχει παθει κανεις θλαση στα πλευρα απο χτυπημα αντιπαλου? Εμεινα εκτος για 20-25 μερες και πηρα και μερικα χαπια Βολταρεν. Εχουν περασει 40 ημερες περιπου και ακομα νιωθω ενοχλησεις.. Σημειωτεον, χτυπησα ξανα στο ιδιο σημειο με το που "επεστρεψα" αλλα το χτυπημα δεν ηταν πολυ δυνατο.. Εχει κανεις καποια προταση? (Εννοειται οτι πηγα σε γιατρο, αλλα μου ειπε να μεινω εκτος μεχρι να μου περασει εντελως και να παιρνω Mesulid για τον πονο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρω για τα πλευρά είναι αυτό που σε είπε και ο γιατρός σου..Απλά ξεκούραση μέχρι να περάσει.Δυστυχώς είναι από τα άσχημα χτυπήματα και η ανάρρωση αργεί.Πρόσεχε μην το ξαναχτυπήσεις.Περαστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι άθλημα ασχολείσαι και έπαθες τέτοια ζημιά?

Πάντως εφόσον δεν το πρόσεξες και ξανα χτύπησες στο ίδιο σημείο ,τότε φυσικά και θα αργήσει να επανέλθει.Περαστικά κι από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ξεθαψα λιγο το τοπικ για να κανς μια ερωτηση. Εχει παθει κανεις θλαση στα πλευρα απο χτυπημα αντιπαλου? Εμεινα εκτος για 20-25 μερες και πηρα και μερικα χαπια Βολταρεν. Εχουν περασει 40 ημερες περιπου και ακομα νιωθω ενοχλησεις.. Σημειωτεον, χτυπησα ξανα στο ιδιο σημειο με το που "επεστρεψα" αλλα το χτυπημα δεν ηταν πολυ δυνατο.. Εχει κανεις καποια προταση? (Εννοειται οτι πηγα σε γιατρο, αλλα μου ειπε να μεινω εκτος μεχρι να μου περασει εντελως και να παιρνω Mesulid για τον πονο...)

 

To mesulid αν δεν κάνω λάθος είναι αντιφλεγμονώδες. Σε αθλίατρο πήγες?

Και ναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να μείνεις οφφ ,που ξέρεις μπορεί να πάθεις χειρότερη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ξανα και ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Στο kick box το επαθα, απο κατι μεταξυ κλωτσιας και γονατιας :-) (δε το πετυχε καλα)

Το mesulid ειναι για τον πονο αν δε κανω λαθος. Το Voltaren ειναι για φλεγμονες.. Δε πηγα σε αθλιατρο, ορθοπεδικος ηταν νομιζω.. Εμεινα off 25 μερες, δε πηγαινε αλλο.. Για αυτο ξεκινησα ξανα.. Κατι μου ειπαν να πινω πολυ γαλα, δε ξερω γιατι ομως και αν θα βοηθησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ξανα και ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Στο kick box το επαθα, απο κατι μεταξυ κλωτσιας και γονατιας :-) (δε το πετυχε καλα)

Το mesulid ειναι για τον πονο αν δε κανω λαθος. Το Voltaren ειναι για φλεγμονες.. Δε πηγα σε αθλιατρο, ορθοπεδικος ηταν νομιζω.. Εμεινα off 25 μερες, δε πηγαινε αλλο.. Για αυτο ξεκινησα ξανα.. Κατι μου ειπαν να πινω πολυ γαλα, δε ξερω γιατι ομως και αν θα βοηθησει..

 

Αν κρίνουμε από το αποτέλεσμα μια χαρά το πέτυχε...χιχι:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου ειπαν να πινω πολυ γαλα, δε ξερω γιατι ομως και αν θα βοηθησει..

Το γαλα εχει ασβεστιο και βοηθαει να γινουν πιο δυνατα τα κοκκαλα σου, για αυτο σου ειπαν να πινεις.

Εγω απο μικρος μισουσα την γευση του και δεν επινα σχεδον ποτε, για αυτο σπαω τωρα κοκκαλα για πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Την τεχνικη δε πετυχε καθολου ομως ;) Και να φανταστεις οτι ειχα και το χερι μου στα πλευρα.. που να τα πετυχαινε μονα τους..

 

Εκανα 2 φορές προπόνηση kick boxing και δεν το συνέχισα γιατί μου φάνηκε πολύ βάρβαρο ,αλλά αυτό που διαβάζω είναι πέρα από τη φαντασία μου.Δηλαδή κάνατε προπόνηση με συναθλητή και σε χτύπησε τόσο πολύ ακόμα και πάνω από το χέρι σου ή έτυχε σε αγώνα?Αυτά που είδα εγώ γινόντουσαν σε ''μαξιλάρια'' και οχι κλωτσιές τόσο δυνατές σε συναθλητή.Εκτός αν κάνεις κανένα show από αυτά που κλείνονται σε κλουβί και μάχονται μέχρι τελικής πτώσης....:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο βαρβαρο οσο νομιζεις η οσο φαινεται.. Αλλωστε "πολεμικη τεχνη" κανεις υποτιθεται. Εννοειται πως παιζεις με προστατευτικα, ακομα και στο κεφαλι αν θες.. Στην προπονηση το επαθα, οχι σε αγωνα.. Δεν εκανα μπλοκ και η αληθεια ειναι πως εχει πολυ γερα ποδια και απο το χτυπημα επαθα τη θλαση.. Για αυτο ειπα αλλωστε οτι δεν πετυχε την τεχνικη, εβαλε πολλη δυναμη και καθολου τεχνικη οπως φανηκε και με πετυχε και με γονατο.. Οχι, ευτυχως δεν εχω κλειστει ακομα σε κλουβι :P Εχω χρονια μπροστα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Την τεχνικη δε πετυχε καθολου ομως ;) Και να φανταστεις οτι ειχα και το χερι μου στα πλευρα..

 

 

μηπως δεν ειχες σε σωστη θεση τα χερια σου και με το χτυπημα το χερι σου χτηπησε τα πλευρα σου?γτ το εχω παθει και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο εννοουσα.. Δε προλαβα να στριψω και να φερω και τα δυο χερια σε ευθεια ωστε να κανω το μπλοκ και χτυπησε το χερι μου που ηταν κολλημενο, στα πλευρα μου.. Το χτυπημα δε θα ηταν τοσο δυνατο ομως αν δε το εκανε με το γονατο και απο τοσο κοντινη αποσταση..

Εκανες κατι για τα πλευρα? σε ποσο καιρο σου περασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο εννοουσα.. Δε προλαβα να στριψω και να φερω και τα δυο χερια σε ευθεια ωστε να κανω το μπλοκ και χτυπησε το χερι μου που ηταν κολλημενο, στα πλευρα μου.. Το χτυπημα δε θα ηταν τοσο δυνατο ομως αν δε το εκανε με το γονατο και απο τοσο κοντινη αποσταση..

Εκανες κατι για τα πλευρα? σε ποσο καιρο σου περασε?

 

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ξεκουραστεις λιγο.εγω εβαζα μια αλοιφη που λεγετε counterpain με βοηθησε πολυ:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...