Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο παρατηρητής το βράδυ πάντως εριχνε τον ύπνο του δικαίου

 

Τς,τς,τς.... πως σου ήρθε αυτό.....; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ομολογώ πως αρκετές φορές, είχα δει κάτι όνειρα, αλλά πάντα με το ένα μάτι ανοιχτό κοιμόμουν. Βασικά, το χειμώνα, το παρατηρητήριο ήταν σαν ψυγείο κρεάτων μέσα, ο πάγος το είχε καλύψει και απο τα τζάμια δεν έβλεπες τίποτα! Ακόμα και με 3(!) ζευγάρια κάλτσες, πάλι παγάκια γινόντουσαν τα πόδια σου.

 

Που τον θυμήθηκες τον Δράκουλα??[....] Δεν ξέρω ποιους εννοείς καινούργιους λόχους...

 

Αυτός, αυτός!!! Χα,χα,χα.... ρε τον άτιμο :-D . Να φανταστείς μετά στο ΓΕΕΘΑ που ήμουν, πολλοί καραβανάδες τον ήξεραν και γελάγανε με την πάρτη του. Μέχρι εκεί είχε φτάσει η φήμη του.

 

Οι καινούργιοι λόχοι (εννοώ τα κτήρια) ήταν ακριβώς απέναντι απο την τραπεζαρία. Μόλις τελείωσαν εγώ έφευγα. Φαινόντουσαν πολύ καλοί, γιατί στους παλιούς που μέναμε εμείς, το χειμώνα είχαμε σχεδόν 0 βαθμούς μέσα στο θάλαμο, μπάζανε απο παντού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά συγγνώμη που παρεμβαίνω σε ένα κατ'εξοχήν αντρικό θέμα, αλλά έχω μιαν απορία -καθ'ότι απέναντί στο σπίτι μου είναι το 575 τάγμα πεζοναυτών- ποιος είναι αυτός ο διοικητής που ολημερίς κι οληνυχτίς (είμαι λίγο υπερβολική) βάζει το "Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει"; :neutral:

 

Βέβαια από τότε που μπήκε ο κλέφτης και πήρε το τανκ, άλλαξε κι ο διοικητής' όμως μου έχει μείνει η απορία! :roll:

Συμπληρωματικά: ο νέος διοικητής βάζει 2 φορές την ημέρα Ξυλούρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γʼ ΕΣΣΟ 05 (ΗΝ/ΡΕ) Πολεμικό Ναυτικό

Βρίσκομαι στην ΣΠΗΥ. Μαζευω τα πράγματα μου με ξηλωμένη (γ**μένη εντελός) στολή και φεύγω με αδεια απολύσεως μέχρι τις 18 Μαίου που απολύομαι. Ηταν τιμή μου που υπηρέτισα το Πολεμικό μας Ναυτικό αλλά ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!!!!!!!

Απολύομαι Ψαρούκλες και τα μούσια κάνω ΜΠΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤ' ΕΣΣΟ 05 στο μαχιμο...(λεμε και καμια μαλακια που και που...) Πολεμικο Ναυτικο... ΟΑ-ΜΗΧ ...αλλοι 6 μηνες ακομα...αντε...5 με την αδεια απολυσεως...

 

και το γνωστο...το ΠΝ και το Μ(*υ)Ν(ι) θελουν υπομονη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2003 Γ' ΕΣΣΟ, 284 σειρά.

 

3 μήνες Χαϊδάρι

5 μήνες Αλεξανδρούπολη

4 μήνες Λάρισα.

 

Ειδικότητα: ΧΑΤΟΑ. Μετά τους ΟΑ είναι η χειρότερη.

Αυτά κι από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινούργιοι λόχοι (εννοώ τα κτήρια) ήταν ακριβώς απέναντι απο την τραπεζαρία. Μόλις τελείωσαν εγώ έφευγα. Φαινόντουσαν πολύ καλοί' date=' γιατί στους παλιούς που μέναμε εμείς, το χειμώνα είχαμε σχεδόν 0 βαθμούς μέσα στο θάλαμο, μπάζανε απο παντού![/quote']

 

 

Τωρα κατάλαβα τι εννοείς,ναι ηταν τα 2 καινουργια κτίρια αναμεσα στο ΚΨΜ και το διοικητήριο προφανώς αυτα λες.Ήταν ο 2ος και 3ος λόχος σε αυτα τα 2.

Εμείς πάντως στο ΛΥΤ ούτε ζεστό νερό δεν είχαμε...α ρε Καβ(ύ)λη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που βρίσκεσαι dwarves? (επιτέλους άλλος ένας ΟΑ, έστω και ΜΗΧ :P). Επειδή ακούω πολύ περιέργα πράγματα για ΚΣΑΝ ...

 

Ημουν Παλασκα... 5 μήνες! και τωρα ειμαι Κρητη ... δεν ξερω τι εχεις ακουσει για ΚΣΑΝ...για Παλασκα? τι εχεις ακουσει?? ΚΕΠΑΛ ποιο συγκεκριμενα.....:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν Παλασκα... 5 μήνες! και τωρα ειμαι Κρητη ... δεν ξερω τι εχεις ακουσει για ΚΣΑΝ...για Παλασκα? τι εχεις ακουσει?? ΚΕΠΑΛ ποιο συγκεκριμενα.....:evil:

 

5 μήνες???? Τόσο έκανε ο Νικολάου να σου δώσει το δίπλωμα (μάλλον αυτός θα είναι ακόμα μιας και είναι ΜΠΥ τρομάρα του...)...!!!!????

Οι πληροφορίες που έχω είναι ότι ΚΣΑΝ πλέον είναι κέντρο διασκέδασης μιας και κόπηκαν τα λεωφορεία στους κληρωτούς και έχουν μόνο M/B άντε και κανένα φορτηγό, ενώ παίζουν 1-2... (καμία σχέση με το δικό μου καιρό...). Όσο για ΚΕΠΑΛ, δεν έχω ιδέα τι παίζει τώρα... Παλαιότερα ήταν καλά να είσαι στη σχολή, ενώ αν άνηκες στην κίνηση του ΚΕΠΑΛ ήταν λίγο... vive Cuervo.

Άντε και καλά ξεμπερδέματα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ήμουνα στο ΛΥΤ που ήταν διπλα απο το ΛΑΤ εκεινη τη περίοδο τουλάχιστον

Εγω ημουν στο ΛΑ/Τ μεχρι τον Απριλη του 2004. Πρεπει να'μασταν γειτονες για καποια περιοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2003 Γ' ΕΣΣΟ' date=' 284 σειρά.

 

3 μήνες Χαϊδάρι

5 μήνες Αλεξανδρούπολη

4 μήνες Λάρισα.

 

Ειδικότητα: ΧΑΤΟΑ. Μετά τους ΟΑ είναι η χειρότερη.

Αυτά κι από μένα.[/quote']

 

Ειδικα πως το βλεπεις.. εγω ειμουν ΧΡΕ και εμεινα Σαμο-Ικαρια :lol: 13 μηνες και αλλους 5 Χαιδαρι...

Σειρα 234 95Α ΕΣΣΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...