Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

290 σειρά ή πιό προβλεπέ, 2005 Α ΕΣΣΟ.

 

Κατατάχθηκα στο ΚΕΔΒ ως διαβιβαστής και όταν ορκίστηκα μετατάχθηκα στο Πεζικό σαν ΥΕΑ...

Από εκεί και μετά: ΣΕΑΠ

294 ΤΕ στην Ρόδο

ΤΕ Αρχίπολης, στην Ρόδο πάλι απ'όπου στην αρχή του Ιουλίου απολύομαι επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

247 σειρά ' date=' 97 Β' ΕΣΣΟ Πυροβολικό

2 μήνες Θήβα ---> 2 μήνες Πάτρα για μετεκπαίδευση --> 9 1/2 μήνες Ρόδο 115 ΤΕ Αφάντου , ειδικότητα Μηχανουργός Πυροβόλου (εκ των υστέρων έμαθα ότι ήμουν ο τελευταίος με τέτοια ειδικότητα) ---> 3 1/2 μήνες Σχολή Πυροβολικού Μεγάλο Πεύκο.

 

Καμιά σειρούλα από Ρόδο ή από την ΜΥΠ ?[/quote']

 

Ελα ρε σειρα 247 ημουν στο 541 απεναντι σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατιώτης ΠΖ Marcos_Aurilius, 2004 Γ' ΕΣΣΟ, Πολυβολητής. Παρουσιάζομαι στην πρωινή αναφορά του Τάγματος κε Δίκα επειδή κατά την πρωινή επιθεώρηση δεν γνώριζα το όνομα του διμοιρίτη μου (για 2η φορά) και για μη προβλεπόμονο ξύρισμα!

 

Ξεκίνησα την 288 ως Υλικοπόλολεμος στην Λαμία, αλλά ελλείψη βύσματος αποσπάστηκα στο ΠΖ. Οπότε, ακολούθησαν 2 βδομάδες Αυλώνα, 25 μέρες Πολύκαστρο (525 ΤΠ - η καλύτερη θητεία από πλευράς εξόδων, η χειρότερη από πλευράς κρύου), 5 1/2 μήνες Βαθύ Σάμου (212 ΤΕ), γνωστή και ως Ζούγκλά. 4 μήνες μετά που έφτασα εκεί, πάτησα για πρώτη φορά στεγνό το χώμα, σε ένα σημείο του λόφου απ'όπου περνούσε η περίπολος! Μετά, αλλοι 4 μήνες στην Ταξιαρχία Χανίων, όπου και είχα Δικά, ίσως τον μεγαλύτερο μ@λ@κα αξκό που γνώρισα στην θητεία μου... Απολύθηκα με 15Φ (τα άλλα 20 τα κράταγα για τον μ@λ@κα που λέγαμε, μήπως και δεν κρατηθώ την μέρα της απόλυσης)....

 

Τι μου θυμίσατε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα την χαζομαρα και αργησα να παω...και μπηκα με την τελευταια Στ σειρα που μπηκε ποτε. Εκατσα και στο τερμα θεου καβυλι Εβρο!Το μονο που θυμαμαι γυναικα εκει ειναι οι αγελαδες εξω απτο στρατοπεδο.

02 Στ η 281...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε σειρούλα. 288 και συ;

Κι εγώ, κι εγώ...

Θυμάμαι που όταν μπήκα 288 και ρωτούσα τον φίλτατο drm (ΔΒ τώρα που μιλάμε, καλή του ώρα) τι παίζεται στο forum, μού είπε ότι μπήκες κι εσύ τότε και κάποιοι ακόμα...

 

Και όπως είπε πολύ έυστοχα κάποιο άλλο μέλος νωρίτερα, αισθάνομαι υπερήφανος που υπηρέτησα τον ελληνικό στρατό, αλλά ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα την χαζομαρα και αργησα να παω...και μπηκα με την τελευταια Στ σειρα που μπηκε ποτε. Εκατσα και στο τερμα θεου καβυλι Εβρο!Το μονο που θυμαμαι γυναικα εκει ειναι οι αγελαδες εξω απτο στρατοπεδο.

02 Στ η 281...

 

Καβύλη? Πυροβολικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

257 - 98' ΣΤ.

Κιλκίς για 2 μηνες -> Ιωαννινα 2 μηνες εκπαιδευση για οδηγος(οσοι εχετε παει εκει μετα τον φεβ του 99 να ξερετε οτι τον ξενωνα τον εξισα-στοκαρα και εβαψα εγω μαζι με αλλουσ 4-5, πηραμε και τιμητικη π**τσα το μυγακι ομως!) -> Πολυκαστρο - Κιλκις 4 μηνες αναμεσα σε πραγματικα ηλιθιους! -> Βέροια με αποσπαση 2 μηνων σαν οδηγος επιτελαρχη Β' Σωματος (εκει ειχα δωματιακι με filmnet, μονο αυτο σας λεω)-> Πετράδες - Διδυμοτειχο (8 μήνες και οι καλυτεροι μου! και ας ειχα -15 το χειμωνα με 2 μετρα χιονι, σκοπιες και οδηγος υπηρεσιας μαζι, περιπολα, παρατηρητηρια και ενεδρες στο ποταμι των 6 ωρων και δυο 48ωρες μονο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΖΤΡ(ΜΧ) λαλαλαλαλα 2004 Γ' ΕΣΣΟ Ειδηκοτητα Διαβιβαστης.( 288 )

 

ΚΕΜΧ κ μετα το χαος (καλα ενταξει το συνιθησαμε και δεν μας χαλαγε και τοσο μετα)-- > 88ΤΜΧ Κασπακας Λημνου στρατοπεδο Αχιλλαδελη-μαζι με τα μεγα γιωτομπαλα του ΤΥΠ(ΥΠ,ΤΧ και ΕΜ)χεχε!.

Χτισαμε εκτος του στρατοπεδου μας κ ΟΛΟ ΤΟ ΝΗΣΙ σαν ΜΧ.Απο εκει εφυγα παιδες,παραλιγο να μην,αλλα εφυγα στην ωρα μου!

Να'ναι καλα ολα τα παιδια σειρες,παλιοτεροι και νεοι που περασαμε μαζι τοσους μηνες,θα τους θυμαμαι κ εκτιμω παντα γιατι πραγματικα ολοι ηταν ενας κ ενας.

Επισης κ τον καλυτερο λοχαγο που γνωρισα τον Αραμπατζακη που λογικα τωρα ειναι εκτος.

 

965960949961965968959956949957.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστο ο Αλεξανδρης σου στελνει χαιρετισματα ρε....λοοοολ

 

 

Τι λοχο εισουν?

 

Αλεξανδρης?Ο δοιηκητης του ΚΕΜΧ ?Αν ενοεις αυτον ROFL.

ΚΕΜΧ ειμουν πετρινο 2η διμοιρια,3ο κρεβατι απο την πορτα αριστερα κατω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...