Προς το περιεχόμενο

Ηλιακός θερμοσίφωνας: τι προτείνετε;


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα το καταλαβεις μονο αν εχει καποιος εκει στην γειτονια σου με 3τμ,κρυωσετε το μποιλερ και την

επομενη μερα συγκεκριμενη ωρα ανοιξετε να δειτε την αποδοση του καθενος..

Εχω ακουσει και γω για τον Μαλτεζο με τα 2τμ να μην αποδιδει σωστα..

Γενικά ο 160αρης μου ειπαν για την περιοχη μου (Δραμα) να μην παω σε συλλεκτικη επιφανεια μικροτερη του 2,4

αρα σιγουρα παιζει ρολο...

Τωρα αν εισαι Κρητη φανταζομαι δεν θα εχεις προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γενικά ο 160αρης μου ειπαν για την περιοχη μου (Δραμα) να μην παω σε συλλεκτικη επιφανεια μικροτερη του 2,4

αρα σιγουρα παιζει ρολο...

Τωρα αν εισαι Κρητη φανταζομαι δεν θα εχεις προβλημα...

Γιατι δεν κοιτας τον nobel classic 3tm με 720ε? Πολυ καλος και κανενα προβλημα για τα 5 χρονια που τον εχω..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πήγε τα εργοστάσια εξωτερικό

Ρε παιδια σταματηστε αυτη τη καραμελα.. Ο classic κατασκευαζεται εδω. Ο αελιος ειναι απο Βουλγαρια.

 

Αλλα ακομα και ετσι να ειναι αυτο θα μας σωσει..???

Οτι τοσα χρονια ο ελληνας ψηφιζει κατα το δοκουν.. Και ακομα και τωρα με την κριση ειμαστε κολοπαιδα..!!!

 

Και αν δεν ειμαστε τοτε γιατι δεν εχει αλλαξει τιποτα????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον δε λέμε ψέματα γιατί να μην το επισημαίνουμε;

Σεβαστο. Εγω μεχρι προτινος γνωριζα οτι κατασκευαζεται Ελλαδα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σταματηστε αυτη τη καραμελα.. Ο classic κατασκευαζεται εδω. Ο αελιος ειναι απο Βουλγαρια.

 

Αλλα ακομα και ετσι να ειναι αυτο θα μας σωσει..???

Οτι τοσα χρονια ο ελληνας ψηφιζει κατα το δοκουν.. Και ακομα και τωρα με την κριση ειμαστε κολοπαιδα..!!!

 

Και αν δεν ειμαστε τοτε γιατι δεν εχει αλλαξει τιποτα????

 

Μέσα σε τόσο λίγες γραμμές, "κάλυψες" τόσα θέματα (άσχετα μεταξύ τους) για να επιχειρηματολογήσεις περί συγκεκριμένου ηλιακού;

 

Αν εγώ δηλαδή στραβώνω με την ψ εταιρία που μεταφέρει τις εργασίες της (ή μέρος αυτών) έξω και δεν θέλω να την προτιμήσω τί σχέση έχει με ψήφους, κολόπαιδα και λοιπά;

 

Και ενδεχομένως η "καραμέλα" θα μπορούσε να σταματήσει αν η εταιρία (φαντάζομαι ότι θα μαθαίνει τι λέγεται στα φόρουμ) έβγαινε και μας ενημέρωνε για το τι παράγεται εδώ και τι έξω. Για να μην το κάνει φαντάζομαι θα έχει τους λόγους της.

 

Πριν απαντήσω κοίταξα το site της και δεν βρήκα καμιά αναφορά σε εξωτερικό (για να είμαι ειλικρινής βαρέθηκα να το δω αναλυτικά αλλά είδα μόνο εκεί που λέει το ιστορικό της εταιρίας). Γράφει μόνο για μετεγκαταστάσεις και υπερσύγχρονα εργοστάσια αλλά χωρίς τοποθεσία. Κι ενώ για το 1998 λέει για χώρο κοντά στην έδρα της εταιρίας για το 2011 & 2012 που αναφέρει μεγάλες επενδύσεις και χώρους χιλθάδων τετραγωνικών δεν λέει τίποτα

Δεν είναι δηλαδή άξιο προβληματισμού;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγώ δηλαδή στραβώνω με την ψ εταιρία που μεταφέρει τις εργασίες της (ή μέρος αυτών) έξω και δεν θέλω να την προτιμήσω τί σχέση έχει με ψήφους, κολόπαιδα και λοιπά;

Απλα ειμαι ρεαλιστης.Τα υπολοιπα ειναι φληναφηματα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μην χαλαμε το θεμα...

Δεν υπαρχει λογος να μαλωνουμε για μερικες λεξεις...

Αληθεια εχει κανενας αποψη για του helioakmi?

Ξερω οτι η ηλιοακμη εχει θεση για το ανοδιο που αλλαζεται ευκολα και στους συλλεκτες εχει τρυπες για να

μην πιανει υγρασια το τζαμι σε σχεση με τον nobel που εχει μονοκκοματο πρεσαριστο κασωμα για στεγανοποιηση..

Και η ηλιοακμη ειναι καλη αλλα πιο ακριβη απο την nobel.

Σου προτεινα nobel classic γιατι ανηκει σε vfm!

ρεαλιστης = παρτακιας νεοελλην;

Αν απο την απαντηση μου καταλαβες αυτο τοτε περαστικα σου..

Anyway.Το κλεινω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειμαι ρεαλιστης.Τα υπολοιπα ειναι φληναφηματα..

 

Ως "ρεαλιστής" όμως δεν απαντάς στα πραγματικά στοιχεία που σου ανέφερα από το site της ίδιας της εταιρίας.

Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι οι νομπελ ασχέτως το μοντέλο γίνονται έξω.παρόλα αυτά καλύτερα νομπελ που τουλάχιστον είναι κατασκευαστής παρά φασον...

 

προσωπικά εγώ επέλεξα ηλιακούς που ήταν στο solarkeymark, όχι για κανένα ιδιαίτερο λόγο αλλά για να δω αν αυτά που λένε οι κατασκευαστές ισχύουν.διάλεξα 5-6 και σιγά σιγά απέρριπτα κάποιους για το χψ λόγο.

 

μην περιμένετε να σας πει κανείς μια μάρκα.εξάλλου έχουν αναφερθεί άπειρες φορές ποιος αξίζει και ποιος όχι.το ακριβό δεν σημαίνει πως είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως "ρεαλιστής" όμως δεν απαντάς στα πραγματικά στοιχεία που σου ανέφερα από το site της ίδιας της εταιρίας.

Οκ.

Μα σου απαντησα.. Δεν ειμαι ο Ξυλινακης ουτε μεσα στην εταιρια για να ξερω τις αλλαγες που κανουν..

Εγω τοτε ετσι γνωριζα.. Και μου ειχαν προτεινει να παω και στις εγκαταστασεις τους εδω στην Αθηνα..

Αργοτερα εβγαλε τον αελιος στην Βουλγαρια για να πουλαει εκει αλλα λογω κρισης εχει ζητηση και δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...