Προς το περιεχόμενο

Transformers THE MOVIE !!


prive_pt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζοντας τις κριτικές μελών του insomnia για την ταινία πίστευα πως θα ήταν κάπως αξιόλογη. Τώρα που την είδα, πιστεύω πως είναι η χειρότερη ταινία που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Πέρα από κάποια καλούτσικά (στη συνέχεια κουραστικά) εφέ, το σενάριο ήταν εντελώς προσχηματικό, οι χαρακτήρας κάτι σαν καρικατούρες, η μουσική επαναλαμβανόμενη και κουραστική, οι διάλογοι για γέλια (ώρες-ώρες μου θύμιζαν παρωδία σοβαρής ταινίας), η σκηνοθεσία χειρότερη από videoclip του '80 και η διαμόρφωση της πλοκής εντελώς ερασιτεχνική. Η αλήθεια είναι πως περίμενα να τελειώσει το μαρτύριο στην δεύτερη ώρα της ταινίας (νομίζω ταινίες τύπου Αρμαγεδών μοιάζουν αριστουργήματα μπροστά στους Trasnformers). Πέρα από τα πρώτα λεπτά της ταινίας. μετά κανένα ενδιαφέρον. Νομίζω πως τελικά απευθύνεται σε ηλικίες μικρότερες από 15 ετών, όπως και η original σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
(νομίζω ταινίες τύπου Αρμαγεδών μοιάζουν αριστουργήματα μπροστά στους Trasnformers).

 

Ειπαμε να λεμε τιποτα να περναει η ωρα, αλλα εσυ γκρεμισες το συμπαν... το θυμασαι το Αρμαγεδων???? Οχι ειλικρινα το θυμασαι το αρμαγεδων??? Μπροστα στο Αρμαγεδων μεχρι και το Manos: The Hands of Fate(http://www.imdb.com/title/tt0060666/) ειναι καλυτερο...

Μια χαρα ποπ κορν movie ειναι το Transformer οποιος παει να το δει για κουροσαβικο επος λογικο ειναι να μην του αρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pmandd αν δεν έβλεπες τη σειρά μικρός φυσικό είναι να μη σου άρεσε η ταινία.

Εγώ την έβλεπα τη σειρά μικρός. Έχω κατεβάσει τα επισόδεια (μιας και δε μας κάνουν τη χάρη να φέρουν τα DVD). Είμαι admin σε site για Transformers εδώ και 4 χρόνια. Παρακολούθησα την πορεία αυτής της ταινίας από τη στιγμή που την ανακοίνωσαν οι Murphy και De Santo το 2004, μέχρι την πρεμιέρα της πριν ένα μήνα. Και παρόλα αυτά, συμφωνώ απόλυτα με τον pmandd. Για να μην πω πως τον βρίσκω κι ελαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε να λεμε τιποτα να περναει η ωρα, αλλα εσυ γκρεμισες το συμπαν... το θυμασαι το Αρμαγεδων???? Οχι ειλικρινα το θυμασαι το αρμαγεδων??? Μπροστα στο Αρμαγεδων μεχρι και το Manos: The Hands of Fate(http://www.imdb.com/title/tt0060666/) ειναι καλυτερο...

Μια χαρα ποπ κορν movie ειναι το Transformer οποιος παει να το δει για κουροσαβικο επος λογικο ειναι να μην του αρεσει...

Eπειδή ακριβως ειπαμε να λεμε τιποτα να περναει η ωρα, το Αρμαγγεδων είναι μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ περιπετεια. Μια ταινια που εξυπηρετει 100% τον σκοπο της και ειναι αψογα παραγμενη και στημενη και απο τις λιγες περιπετειες που εκπληρωνουν αυτο που υποσχεθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι πως δεν είδα ποτέ τη σειρά όταν ήμουν μικρός, αλλά δε νομίζω ότι αν την έβλεπα, θα μου φαινόταν καλύτερη η ταινία. Δηλ. δεν πιστεύω ότι πάσχει στην υπόθεσή της, αλλά στο πώς γυρίστηκε. Άλλωστε, είπα πως στην αρχή παρουσιάζει αρκετό ενδιαφέρον, μετά όμως... Θα μπορούσαν να την είχαν κάνει πολύ καλύτερη (ίσως και πιο σκοτεινή, με κάποιο μυστήριο). Έτσι όπως είναι, μάλλον δεν μπορεί κάποιος να τη δει σαν σοβαρή ταινία. Μην ξεχνάμε άλλες ταινίες με ανάλογη προέλευση (π.χ. από comics), όπως οι XMEN και το Batman, που ποιοτικά δε συγκρίνονται με τους transformers. Πέρα από τα εφε, το χάος (για να μην πω με τις ηθικολογίες και τα ηθικά διδάγματα). Και βεβαίως, δεν χρειάζεται να είναι μια ταινία ο Πολίτης Κέιν για να είναι αξιόλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys! Eivai h kalhterh taivia pou bgike fetos (se auto to eidos).... dev mporw va katalabw gia pio logo kapoioi leve oti dev tous arese profavos:

a. dev goustarouv to eidos

b. dev ektimisav ta grafika lol

 

Kai mh mou peite oti oi Fantastic4 II 'h o Spiderman III htav kalhterh taivia. Giati movo me aftes mporoume va to sygkrivoume - autos htav o 'avtagovismos' toys thv fetivh toulaxistov xrovia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys! Eivai h kalhterh taivia pou bgike fetos (se auto to eidos)....

Θα το θέσω όσο πιο αγοραία (και αηδιαστικά) μπορώ:

 

Ανάμεσα στα σκατά, ξεχωρίζει η κουράδα, αλλά όσο κι αν ξεχωρίζει, δεν παύει να βρομάει.

 

Αν και προσωπικά πιστεύω πως το FF2 ήταν καλύτερη ταινία. Τουλάχιστον είχε μια ιστορία να πει και την είπε. Το Transformers δεν είχε καν ιστορία. Είχε ανθρωπάκια και CGI μοντέλα να πηγαίνουν από το ένα σκηνικό στον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εγω τη βρήκα καπως ανυπέρβλητη μπούρδα.

 

Σε δύο συνεχόμενες απόπειρες προβολής με έπιασε απίστευτη νύστα. Τελικά πάντως για κάποιο λόγο της έδωσα μια ευκαιρία και την είδα μέχρι τέλους. Ε ενταξει. Για τις αρχικές προσδοκίες μου η ταινία κινήθηκε λίγο πιο κάτω, (εδώ χρειάζεται όρος ζαρζαβατικού υποδεέστερου της πατάτας).

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Σενάριο ένα 2αράκι και πολύ του είναι, σκηνοθεσία και οπτικά εφέ για μαζική κατανάλωση και όχι πολύ καλή δουλειά imho (πολύ κακός χαμός για να κρυφτούν αδυναμίες, ενώ κάποια εφε ήταν πολύ εμφανές ότι ήταν τεχνητα (έρημος) ). Οπότε αντε ένα 5 σε αυτό τον τομέα. Ηθοποιοί 0, με εξάιρεση την κούκλα με την κορμαρα, που έδιωχνε τη νύστα που με έπιανε.

 

Τεσπα, ας πάει απο εκεί που ήρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τη βρήκα καπως ανυπέρβλητη μπούρδα.

 

Σε δύο συνεχόμενες απόπειρες προβολής με έπιασε απίστευτη νύστα. Τελικά πάντως για κάποιο λόγο της έδωσα μια ευκαιρία και την είδα μέχρι τέλους. Ε ενταξει. Για τις αρχικές προσδοκίες μου η ταινία κινήθηκε λίγο πιο κάτω, (εδώ χρειάζεται όρος ζαρζαβατικού υποδεέστερου της πατάτας).

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Σενάριο ένα 2αράκι και πολύ του είναι, σκηνοθεσία και οπτικά εφέ για μαζική κατανάλωση και όχι πολύ καλή δουλειά imho (πολύ κακός χαμός για να κρυφτούν αδυναμίες, ενώ κάποια εφε ήταν πολύ εμφανές ότι ήταν τεχνητα (έρημος) ). Οπότε αντε ένα 5 σε αυτό τον τομέα. Ηθοποιοί 0, με εξάιρεση την κούκλα με την κορμαρα, που έδιωχνε τη νύστα που με έπιανε.

 

Τεσπα, ας πάει απο εκεί που ήρθε.

 

to eides se cam rip

telionei ekei to thema

obvious troll is obvious.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...