Προς το περιεχόμενο

Titan Quest


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 587
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Τουλάχιστον σε μένα που έχω athlon 3800 dual core δεν παίζει καν αν το τρέξω με ένα πυρήνα' date=' θέλει ντε και καλά δύο.

 

Ένα patch ρε παιδιά, τι χάλια είναι αυτά...[/color']

 

ti enoeis na to trexeis me ena pirina??? ti kolpa einai ayta ?? mporeis na elenxeis tous 2 pyrines opos theleis ? mporeis na me diafotiseis mia kai exo akrivos ton idio epexergasti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μπορώ να πω ότι μου τρέχει και τέλεια, εξάλλου είμαι ελάχιστα κάτα από τις ελάχιστες απαιτήσεις, κυρίως στον επεξεργαστή. Μικροκολλήματα στην κίνηση κυρίως, το φόρτωμα γενικά γρήγορο. Καλό παιχνιδάκι, θα μπορούσε όμως να είναι και καλύτερο. Το ότι δεν έχεις από την αρχή class, αλλά την αποχτάς ουσιαστικά μέσω 2 masteries είναι αρκετά αξιόλογο, αλλά το περίμενα λίγο πιο θεαματικό, κάτι σαν destiny ή να τη μαθαίνεις από άλλους masters. Απ' ότι έχω παίξει το σύστημα των skills, αν και καλό, ήθελε λίγη δουλίτσα ακόμη. Βέβαια στα μεγάλα lvl μπορεί να απογειώνεται, αλλά έχω καιρό μέχρι τότε. Πολλά αντικείμενα όμως βρε παιδί μου και μικρό inventory... Το έχουν σχολιάσει και ξένα sites. Εσείς τι masteries έχετε πάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το χειρότερο! Μετά δεν ξεκινά καν με τον προηγούμενο χαρακτήρα σε μένα! Έχουν επισημανθεί αυτά και στο επίσημο forum (υποτίθεται υπάρχει ένα patch για να κάνεις recovery στον χαρακτήρα, δεν βλέπω να κάνει κάτι όμως). Εδώ είναι όλες οι αναφορές για crash, κλπ

 

http://vnboards.ign.com/titan_quest_tech_support/b23097/p1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα ενα savegame revovery program που εχει καποιο λινκ απο τη σελιδα σου... ενω λεει οτι τα εφτιαξε... με το που τα φορτωνω... με πεταει παλι στο desktop... ειχα φτασει σε σημειο να παω να το αγορασω... αλλα βλεπω οτι και το αυθεντικο εχει προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti enoeis na to trexeis me ena pirina??? ti kolpa einai ayta ?? mporeis na elenxeis tous 2 pyrines opos theleis ? mporeis na me diafotiseis mia kai exo akrivos ton idio epexergasti?

 

Αυτό το παιχνίδι τελικά έχει το θλιβερό προνόμιο να μην ασχολούμαστε μαζί του για τα καλά και τα κακά του gameplay αλλά μόνο για τα crashes του, πρωτοφανές.

 

(έχει όμως μακράν τα καλύτερα γραφικά του είδους)

 

Οπότε δεν νομίζω να σας ενοχλήσουν ιδιαίτερα τα offtopic περί διπλοπύρηνων επεξεργαστών...

 

Φίλε mandipl, εφ'όσον έχεις athlon dual core θα ξέρεις ότι όλες οι εφαρμογές που τρέχεις χρησιμοποιούν και τους δύο πυρήνες. Μπορείς όμως να επιλέξεις (αφού έχει ήδη "σηκωθεί" η εφαρμογή) να λειτουργείς μόνο τον ένα πυρήνα αν κάνεις ctrl+alt+del -> task manager -> processes -> δεξί κλικ στην εφαρμογή που θέλεις και "set affinity..." κι έτσι απενεργοποιείς τον ένα πυρήνα.

 

Αυτή η λύση δεν είναι βολική για πολλούς και διάφορους λόγους, οπότε είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή τρίτου που να κάνει αυτή τη διαδικασία.

Μια παλιά και γνωστή εφαρμογή είναι και το ROPE (Run One Processor Explicitly) που μπoρείς να το βρεις εδώ:

http://www.innes.org/

 

Δυστυχώς είναι trial και μετά από 30 μέρες θα χρειαστεί να το κάνεις uninstall και πάλι install για να μπορείς να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς (2' υπόθεση είναι).

 

Δεν υπάρχουν οδηγίες για τη χρήση του αλλά στο forum http://forums.amd.com/lofiversion/index.php/t60070.html είχα βρει αυτό (και με το LineageII μου δούλεψε και με έσωσε!) :

 

>Ok, I found a workaround that only needs to be done once. It's called RunOnProcessorExplicitly or 'ROPE', it's a command line affinity setter that's allowed me to bipass the problem by setting each of the games with issues to ONE processor. All I have to do is modify the shortcuts.

For example, I changed my painkiller shortcut to read:
"D:\Program Files\innes.org\ROPE\ROPE.exe" -f 0 -n F:\Painkiller\Bin\Painkiller.exe

Or use processor "0" on application with Name "F:\Painkiller\Bin\Painkiller.exe"

Also the "start in" field should read the location of the application you actually want to run. For example "f:\Painkiller\Bin\"

 

Από τότε σίγουρα θα έχουν βγει κι άλλες παρόμοιες (και καλύτερες) εφαρμογές αλλά δεν έχει τύχει να ασχοληθώ με καμία. Για το Titan Quest είναι εντελώς άχρηστη βέβαια, καθώς όταν το δοκίμασα δεν έτρεξε καν το παιχνίδι.

 

Και πάλι συγγνώμη για το offtopic. Πληροφοριακά το patch δεν έχει βγει ακόμα ενώ σήμερα κράσαρε το ntdll.dll, τελευταία ήταν άλλα αρχεία που χτυπούσαν. Αύριο ποιός ξέρει πώς θα κρασάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...