Προς το περιεχόμενο

Titan Quest


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 587
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to kalo fix ine ayto. Den xero an ine idio me ta proigoumena alla sas to grafo kalou kakou. Mexri tora DEN MOU KRASARE! iparxei safhs beltiosh toulaxiston gia na min po oti ola OK oristika.

 

patch 1.08 lipon kai...kalo playing!

 

http://titanquestvault.ign.com/fms/Download.php?id=694

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι fix αυτό, είναι το ίδιο το 1.08 official patch, που τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση μάλλον χειροτέρεψε την κατάσταση παρά την βελτίωσε (και φαντάζομαι ότι κι άλλοι συνεχίζουν να αντιμετωπίζουν προβλήματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο που ειδα ειναι οτι εκτος απο το κλεισιμο της μουσικης μπορειτε να δοκιμασετε 1. απενεργοποιηση ιντερνετ-antivirus

2. να κανετε edit to options.txt που βρισκεται στα εγγραφα -my games-titan quest-κτλ και να επιλεξετε force sigle processor -true

και ισως κρασαρει λιγοτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το εγκατέστησα, έβαλα κατ' ευθείαν το patch.Όλα μια χαρά.

Σε λίγο θα φτάσω και στους δελφούς οπότε θα δούμε αν κρασάρει.

Το κορυφαίο είναι, το γεγονός ότι επειδή έχω το Τ2300(1,66 duo ;))μου έβγαζε ότι δεν πληρώ τις minimum απαιτήσεις. Κούνια που το κούναγε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, μου κάνει εντύπωση που αντιμετωπίζετε τόσα προβλήματα. Εχω φτάσει ήδη στην Αίγυπτο και δεν έχει κρασάρει ούτε μια φορά.

Πάντως εγκατέστησα και το patch και πέρα από το backup που κρατά στο χαρακτήρα δεν έχω δει κάποια ουσιαστική βελτίωση στην απόδοση του παιχνιδιού, κάτι που θα έπρεπε να είχε γίνε, γιατί ορισμένες φορές απλά σέρνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Lan παίζει όπως το Diablo Κλπ.

2. Lan κρασαρεί για τη πλάκα, βεβαία το πιο σπαστικο αν δεν κρασαρει είναι ότι εμφανιζει τον map μονο σε έναν απο τους παίχτες (Αυτο νομιζώ το διορθωνει το patch)

3. Απ' οτι ειδα τα fix που γινανε με το patch αφορούν κυρίως το multiplayer.

4. Έλεος τόσες απαιτησείς για να τρέξει. Επίσης τρέχει όπως γουστάρει από pc σε pc. Μπορεί σε πιο δυνατό συστημά να τρέχει πιο χάλια απ'οτι σε ένα πιο μικρό.

5. ΑΑααα προσωπική εμπειρία λέει ότι οι μνήμες RAM πρέπει να είναι πάνω απο 533MHz και να υπάρχει τουλαχιστον 256ΜΒ μνημη στην καρτά γραφικών για να ελαχιστοποιηθεί το κρασαρισμά.

6. Όσοι αναγκάζονται να μειώσουν τα graphic details για να τρέξει το παιχνίδι αυτοι θα είναι που θα ξεσκιστούν στα memory errors κλπ. κρασαρίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι αν και φαίνεται πολύ καλό ειναι απαράδεκτη η εταιρία που το εφτιαξε μιας και οι απαιτήσεις ειναι εξωπραγματικές..Ελεος δηλαδή δεν του αρέσει η 6800 και το 1,5 GB μνήμης που εχει το συστημα μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι αντιμετωπίζουμε προβλήματα 5-10 άτομα στο insomnia. Αν έχω καταλάβει καλά η πλειοψηφία των χρηστών ανα την υφήλιο έχει ατέλειωτα προβλήματα κρασαρίσματος με το παιχνίδι (ακόμα και το demo κράσαρε ανελέητα, είχε βγάλει περίεργη φήμη αρκετά πριν κυκλοφορήσει η φουλ έκδοση).

 

Σήμερα το μεσημέρι έβγαλαν ένα...πειραγμένο exe για το 1.08 και τουλάχιστον στην πρώτη δοκιμή που έκανα δούλεψε για πάνω από 3 ώρες κανονικά χωρίς να κρασάρει (έβγαλα τα μάτια μου μπροστά στην οθόνη, έχω σφάξει 4175 τέρατα μέχρι τώρα!). Βέβαια οι συμπαθείς κύριοι με το γάντζο στο χέρι, που επιμελήθηκαν την δημιουργία του εν λόγω exe, δεν εγγυήθηκαν ότι θα διορθωθούν τα κρασαρίσματα αλλά τελικά ίσως βελτιωθεί η κατάσταση για πολλούς (για μένα βελτιώθηκε σίγουρα).

 

Από πλευράς performance τώρα, παίζω στα 1024x768, με full detail παντού, full music κλπ αλλά με antialiasing off και σε γενικές γραμμές παίζει αρκετά ικανοποιητικά το παιχνίδι, σε κάποια σημεία κομπιάζει λίγο ενώ άλλες φορές, που προσπαθεί να φορτώσει κάτι ο δίσκος, πέφτει στα 10 fps για λίγα δευτερόλεπτα και γίνεται ιδιαίτερα εκνευριστικό, ειδικά στη μέση της μάχης. Για την ιστορία έχω athlon x2 3800, 2gb 400mhz μνήμη, x800gt 256mb κάρτα γραφικών, audigy4, δίσκους σε raid 0 κλπ. Εφ'όσον δεν παίζει τέλεια, θα συμφωνήσω μαζί σας ότι οι απαιτήσεις είναι μάλλον εξωπραγματικές και ίσως η βελτίωση της απόδοσης του παιχνιδιού μέσω ενός μελλοντικού patch είναι εξίσου σημαντική με τη διόρθωση των κρασαρισμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το παιχνίδι έχει καλά γραφικά?Με μια MX440 που έχω θα μπορέσω να παίξω?

 

Πάντως στο demo μου βγάζει ένα σφάλμα κάτι για κάρτα γραφικών.Κοίταξα στο official forum βρήκα ένα topic που έλεγε τι πρέπει να κάνεις αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι αντιμετωπίζουμε προβλήματα 5-10 άτομα στο insomnia. Αν έχω καταλάβει καλά η πλειοψηφία των χρηστών ανα την υφήλιο έχει ατέλειωτα προβλήματα κρασαρίσματος με το παιχνίδι (ακόμα και το demo κράσαρε ανελέητα' date=' είχε βγάλει περίεργη φήμη αρκετά πριν κυκλοφορήσει η φουλ έκδοση).

 

Σήμερα το μεσημέρι έβγαλαν ένα...πειραγμένο exe για το 1.08 και τουλάχιστον στην πρώτη δοκιμή που έκανα δούλεψε για πάνω από 3 ώρες κανονικά χωρίς να κρασάρει (έβγαλα τα μάτια μου μπροστά στην οθόνη, έχω σφάξει 4175 τέρατα μέχρι τώρα!). Βέβαια οι συμπαθείς κύριοι με το γάντζο στο χέρι, που επιμελήθηκαν την δημιουργία του εν λόγω exe, δεν εγγυήθηκαν ότι θα διορθωθούν τα κρασαρίσματα αλλά τελικά ίσως βελτιωθεί η κατάσταση για πολλούς (για μένα βελτιώθηκε σίγουρα).

 

Από πλευράς performance τώρα, παίζω στα 1024x768, με full detail παντού, full music κλπ αλλά με antialiasing off και σε γενικές γραμμές παίζει αρκετά ικανοποιητικά το παιχνίδι, σε κάποια σημεία κομπιάζει λίγο ενώ άλλες φορές, που προσπαθεί να φορτώσει κάτι ο δίσκος, πέφτει στα 10 fps για λίγα δευτερόλεπτα και γίνεται ιδιαίτερα εκνευριστικό, ειδικά στη μέση της μάχης. Για την ιστορία έχω athlon x2 3800, 2gb 400mhz μνήμη, x800gt 256mb κάρτα γραφικών, audigy4, δίσκους σε raid 0 κλπ. Εφ'όσον δεν παίζει τέλεια, θα συμφωνήσω μαζί σας ότι οι απαιτήσεις είναι μάλλον εξωπραγματικές και ίσως η βελτίωση της απόδοσης του παιχνιδιού μέσω ενός μελλοντικού patch είναι εξίσου σημαντική με τη διόρθωση των κρασαρισμάτων.[/color']

 

 

 

 

εμενα μολις εφτασα στην Σπαρτη κρασαρε και μετα δεν φορτωνε με τιποτα. Οποτε γινοταν το load με πεταγε στο λειτουργικο. 2GB Ram P4 3,4 και 256ΜΒ 7600GT. Δεν νομιζω να εφταιγε το συστημα. Για αυτο τα πηρα και το απεγκατεστησα μεχρι να βγαλουν ενα patch να ηρεμησουμε. Μιλαω για το single player και οχι το multiplayer. Σαν παιχνιδι φαινεται καλο αλλα δεν μπορεις να το ευχαριστηθεις με τα κρασαρισματα. Ελεος,εχω εγκαταστησει ολα ta patch που εχω βρει και παλι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...