Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα δεν είναι αν έχεις 768.... το θέμα είναι αν κατεβάζεις σαν 768.... απ την ώρα που διπλασιάσθηκε η ταχύτητα, απ ότι βλέπεις ο ΟΤΕ προχώρησε σε εκπτώσεις όσον αφορά το κατέβασμα..... 1024 εχω αλλά σαν 384 κατεβάζει. Αλλά μην έχω παράπονο... Αμα κάτσω γύρω κατα τις 5 τα ξημερώματα... εκεί τρελαίνεται.... σφαίρα πηγαίνει. Βλέπεις όμως καποιοι στον ΟΤΕ δεν έχουν καταλάβει ότι υπάρχει και κόσμος που δουλεύει τη μέρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι αν έχεις 768.... το θέμα είναι αν κατεβάζεις σαν 768.... απ την ώρα που διπλασιάσθηκε η ταχύτητα, απ ότι βλέπεις ο ΟΤΕ προχώρησε σε εκπτώσεις όσον αφορά το κατέβασμα..... 1024 εχω αλλά σαν 384 κατεβάζει. Αλλά μην έχω παράπονο... Αμα κάτσω γύρω κατα τις 5 τα ξημερώματα... εκεί τρελαίνεται.... σφαίρα πηγαίνει. Βλέπεις όμως καποιοι στον ΟΤΕ δεν έχουν καταλάβει ότι υπάρχει και κόσμος που δουλεύει τη μέρα.....

 

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

17/02/2007 08:05:16

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 221.78Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.85Mb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

 

 

 

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

16/02/2007 14:05:16

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 221.78Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 385.83Kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

 

Πρόκειται για την ίδια γραμμή

 

CONN-X 2048/256

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι αν έχεις 768.... το θέμα είναι αν κατεβάζεις σαν 768.... απ την ώρα που διπλασιάσθηκε η ταχύτητα, απ ότι βλέπεις ο ΟΤΕ προχώρησε σε εκπτώσεις όσον αφορά το κατέβασμα..... 1024 εχω αλλά σαν 384 κατεβάζει. Αλλά μην έχω παράπονο... Αμα κάτσω γύρω κατα τις 5 τα ξημερώματα... εκεί τρελαίνεται.... σφαίρα πηγαίνει. Βλέπεις όμως καποιοι στον ΟΤΕ δεν έχουν καταλάβει ότι υπάρχει και κόσμος που δουλεύει τη μέρα.....

 

to vradyapo tis 12 eos tis 8 to proi katavazo me 80 ti mera me 56 eos 67

eno 1024 den eixa pesei kato apo 75 kaito poio poli 98

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia geia se oloys.ego exo tin prosfora toyadsl in a box toy iouliou 512.ola kala otan ginanai oi anavathmisis ton gramon eida stin sindesi moy 1024 mexri

kai ti 1 fevrouariou.tora exo mono 768 ti ginetai? to exei pathi kai kanenas allos?

 

Νομίζω έγινε σε όλους αυτό, όπως είχαν ανακοινώσει εξαρχής - και σε εμένα έπεσε στα 768 πριν 1 βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h anavathmisi ousiastika egine mono sto onoma telika,apo 512 enevhka sta 1024 kai stin ousia echw 512 pali,pote pote me petaei ekso kai meta apo ligi wra pou ksanasundeomai mpenw me 1mbit alla pragmatiko,meta apo ligi wra katevenw sta 512!!!

agouria kalavrezika h anavathmisi!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

k ego tis prosforas tou iouniou eimai alla eimai sto 1mbit akoma. pithanotata paizei k o paragontas tixi pote tha apofasisoun oti prepei na se riksoun sta 768. prosopika pisteuo oti tha doume ousiastiki kalitereusi twn taxititwn mas otan mpoun gia ta kala oi enallaktikoi sto paixnidi k tha figei kosmos k kosmakis apo ta dslam tou ote. ego perimenw tin forthnet ton augousto na kalipsei tin perioxi mou oste na figo mia k kali apo ton ote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχει κανει καποιος hijack τον λογαριασμο του billpepas εχει γεμισει ολο το forum με το ιδιο spam, ο ιδιος ο billpepas δε θα εκανε κατι τετοιο, πιστευω το αναγνωριζουμε ολοι αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ νομίζω ότι είναι απλά μια ανώριμη αντίδραση ενός χρήστη που ούτως ή άλλως φερόταν ανώριμα τον τελευταίο καιρό?

 

Δε νομίζω ότι ο billpeppas θα επέτρεπε να γίνει hijack ο λογαριασμός του. Σίγουρα το password του είναι αρκετά secured.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ νομίζω ότι είναι απλά μια ανώριμη αντίδραση ενός χρήστη που ούτως ή άλλως φερόταν ανώριμα τον τελευταίο καιρό?

 

Δε νομίζω ότι ο billpeppas θα επέτρεπε να γίνει hijack ο λογαριασμός του. Σίγουρα το password του είναι αρκετά secured.

Καλο ειναι να μην κατηγορουμε χωρις στοιχεια και μαλιστα δημοσια. Οι mod επιβαλλετε την ταξη, εχετε τα εργαλεια να δειτε την ΙΡ του χρηστη και να διαπιστωσετε αν ειναι ιδια.

 

Επισης μπορει να μην εκλεψαν τον κωδικο του, αλλα να εκατσε καποιον στον υπολογιστη του και να αρχισε να γρφει αρλουμπες.

 

Τοσο καιρο μελος στο forum προφανως και ξερει πως τα spam μηνυματα σβηνονται, θα μπορουσε να ζητησει την διαγραφη του χωρις ολο αυτο το σκηνικο. Απο οτι ειδα αυτη κινηση ειχε ως σκοπο να φαει ban ο λογαριασμος και για αυτο εκανε ποστ οπου εβρισκε και σε topics που δεν ειχε σχεση ο billpepas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...