Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως πιστεύω ότι και που γκρινιάζετε άδικα χάνετε το χρόνο σας.......

Υπομονή και ηρεμία......Και στην τελική,δωρεάν έγινε η αναβάθμιση,σκεφτείτε να πληρώνατε κιόλας....:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πού μένεις Ηράκλειο?Γιατί εγώ που είμαι καμίνια δεν έχει γίνει η αναβάθμιση...

 

Πάντως σε ένα φίλο μου του είπαν οτι μέχρι τέλος σεπτεμβρίου θα έχει ολοκληρωθεί.

 

catch a bus ;)

 

Συμφωνώ με τον papasgr.. αλλα και τι θα μπορούσαμε να κάνουμε? ? Δεν σε υποχρεωνει κανείς να πάρεις adsl.. αλλα κάντο κ αλλιώς με την dialup...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν εχει σημασια αυτο nontasg... Δεν γκρινιαζω , εδωσα εξηγηση γιατι γκρινιαζουν ολοι... Και εβγαλα συμπερασμα οτι εμεις φταιμε διοτι αν ο ΟΤΕ ειναι αυτος που ειναι τωρα και εχει κατι δις ευρω εσοδα , εμεις το εχουμε κανει αυτο. Ουτε γραμμη ΟΤΕ σε υποχρεωνει να βαζεις σπιτι σου αλλα το κανεις... Τουλαχιστον αυτο το κανουν καλα.. Μιλαω για επαγγελματισμο nontasg . Ειναι δυνατον να κανει αυτο το πραγμα ο ΟΤΕ , ο Οργανισμος Τηλεπικοινωνιων Ελλαδος; Ας επαιρνε το απαραιτητο hardware πρωτα, να εκανε ενα μπραφ μια βδομαδα και ας μας αφηνε χωρις Internet αυτο το διαστημα. Ανακοινωσεις ... Που ειναι οι ανακοινωσεις; ΩΕΩ; Στην περιοχη μου εχει τελειωσει αναβαθμιση , ετσι λεει. Μεσα εδω λεγεται οτι μεχρι τελη Νοεμβρη θα εχουν τελειωσει, αρα τοτε θα σταθεροποιηθουν τα πραγματα. Εχουμε και λεμε... Ο ΟΤΕ λεει οτι ειμαι ενταξει. ΝΑ τον πιστεψω ή μου λεει ψεμματα; Εαν τον πιστεψω , τοτε θα πρεπει να παραδεχτω οτι τα πραγματα θα ειναι ετσι απο εδω και περα , ανεξαρτητου περιοδου αναβαθμισεως. Αρα δυσαρεστημενος θα ειμαι παλι. Να μην τον πιστεψώ; Τοτε χανει το κυρος του σαν εταιρεια και τοτε γιατι να πιστεψω οτι μετα το τελος Νοεμβρη ολα θα ειναι ενταξει... Διοτι ο ΟΤΕ δεν εχει κανει καμμια τετοια δηλωση (εχει μονο πει οτι οι αναβαθμισεις θα τελειωσουν σ'ολη την Ελλαδα τελος Νοεμβρη , χωρις να αναφερει κατι για αποτελεσματικοτητα και σταθεροτητα δικτυου). Αρα μαντεψε ποιος θα ειναι ο χαμενος παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λοιπον παιδια , βρηκα επιτελους τι φταιει και εχουμε χαλια ταχυτητες !

 

Ετοιμοι;

 

Εμεις οι μ@λ@κες φταιμε που καθομαστε και υπογραφουμε συμβολαια χωρις να τα διαβαζουμε ,με ορους ετσι φτιαγμενους για να μας πιανουν απο τα @ρχιδι@ . Σου λεει το συμβολαιο , Φιλαρακο θες 2Mbit? Ωραια , εγω θα σου δωσω 2Mbit, αλλα αμα σου βγαζει 800kbps , μαντεψε! Δεν μπορεις να μου κανεις τιποτα! Γι αυτο σε αλλες χωρες εχουν DSL απο το 1996 . Ειμαστε και εμεις φοβεροι , δεν ξερουμε να συντονιζομαστε και να απαιτουμε. Σου λεει ο ΟΤΕ , φιλαρακο θα εχεις σκ@τ@ συνδεση για 3 μηνες.Αλλα θα με πληρωνεις κανονικα εσυ, μην πτοεισαι ,και μετα δεν σου εγγυαμαι οτι θα σου δωσω αυτο που αγορασες διοτι , μαντεψε... Δεν το εκανα για σενα αλλα για μενα για να μην πληρωσω τα αντερα μου στην ΕΟΚ...

 

Φαντασου να πας να παρεις αμαξι 225 ιππους(2Mbit) να το μετρας και να ειναι 90 ιπποι και να σου λεει στο συμβολαιο οτι μονο εαν ειναι κατω απο 60 ιππους δεχομαι οτι υπαρχει προβλημα... ΑΛηθεια τι θα κανατε σε αυτην την περιπτωση; Να σας πω εγω; Τιποτα. Γιατι θα σκεφτομαστε οτι ενταξει μωρε και τα 90 αλογα καλα ειναι για μεσα στην πολη(torrents)...

 

Αλλα ευτυχως που αυτο δεν εξαρταται απο το Ελληνικο κρατος διοτι , πιστεψτε με θα το ειχαμε συνηθισει και αυτο . Τοσο ξερουμε να απαιτουμε. Ευτυχως που εχουμε να κανουμε με ξενες φιρμες και εχουμε καποια εγγυηση ποιοτητας γι αυτο που αγοραζουμε.

o ote grafei oti den eggiate gia to megisto tis grammis sou oute pote tha pezei.stin praxi auto simenei oti ama ise kato apo to 1/3 tote o ote to blepei san vlavi.kai ama thes kai tin orea apantisi pou pira kai ego ine den exete misthomeni .kapoios bebea epeze sto 1/10 tis taxititas alla episis den to dexontai tora pou iparxoun anabathmiseis.

 

" Στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας την 4/9/2006

Τελευταία ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 12/9/2006

Επόμενη ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 19/9/2006"

 

kai nai egine i anavathmisi apoti vlepoume parapano!!nai to router grafei 2048/256!!

alla oi taxytites einai xalia!!mporo na po oti i sindesi einai ligo pano apo 1024...

 

an ine ligo parapano ise ok tote:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε PaPpaS_gr δε μίλησα αποκλειστικά για σένα.....Για όλους όσους παραπονιούνται μίλησα..... :)

Και δεν είπε κανένας ότι δεν έχετε κάποιο δίκιο....

Απλά υπομονή μέχρι να ολοκληρωθεί η περίοδος αναβάθμισης που διαρκεί μέχρι τέλος Νοεμβρίου όπως και εσύ είπες...:-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα πως το ειπες, δεν το πηρα προσωπικα. Αλλα το θεμα ειναι μετα το τελος Νοεμβριου.... Ποιος μου εγγυαται οτι θα εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα; Ο ΟΤΕ δεν εχει πει τιποτα γι αυτο... Εμεις μονοι μας θεσαμε μια ημερομηνια στο μυαλο μας μονο και μονο για να την παλευουμε και να μην μπουρλοτιασουμε τα κεντρα με παραπονα. Διοτι εαν δεν εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα μετα το τελος Νοεμβρη ξεριες τι θα κανουμε; ΤΙΠΟΤΑ. Θα το δεχτουμε και θα πουμε και ευχαριστω. Και αυτο με νευριαζει περισσοτερο παρα το οτι εχω 2Mbit γραμμη και αyτη την στιγμη βγαζω γυρω στα 800kbps. Καλα, ψεμματα ειπα ,με νευριαζει και αυτο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI: Εδώ και κάποιες μέρες ο ΟΤΕ έχει δώσει οδηγίες στην Alcatel να προχωράει και αυτή στις απαραίτητες αναβαθμίσεις των uplinks των dslams (τις αναβαθμίσεις στις ταχύτητες των συνδρομητών τις κάνει ο ίδιος ο ΟΤΕ).

Οπότε όσοι πέφτετε σε Alcatel dslam...έρχεται και η σειρά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοτι εαν δεν εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα μετα το τελος Νοεμβρη ξεριες τι θα κανουμε; ΤΙΠΟΤΑ. Θα το δεχτουμε και θα πουμε και ευχαριστω.

 

Μπαααα.....Μόλις μπει Δεκέμβριος,εγώ λέω να πάρω κάτι γκαζάκια και κάτι μολότωφ και να πάω στο oteshop της γειτονιάς μου για μια φιλική επίσκεψη και να συζητήσουμε λίγο το θέμα........:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα αυτα ειναι καλα νεα. Εγω συμφωνα με τον καταλογο εδω πεφτω σε Κοκκαληςcom.To θεμα ειναι οτι ενας φιλος μου που μενει μερικα στενα μακρυα απο μενα δεν πεφτει κατω απο 1.7mbit . Κι ερωτω : Τις πταιει; Πρεπει να αναφερω οτι πριν του γινει ενταξει η γραμμη , για 6 μερες αυτος και κατι αλλα παιδια εκει γυρω δεν ειχαν καθολου internet. Λογικα κανανε αναβαθμιση στο DSLam? Καταλαβες που φτασαμε δηλαδης; Να παρακαλαμε να μας κοψουνε το internet μια βδομαδα μπας και δουμε ασπρη μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI: Εδώ και κάποιες μέρες ο ΟΤΕ έχει δώσει οδηγίες στην Alcatel να προχωράει και αυτή στις απαραίτητες αναβαθμίσεις των uplinks των dslams (τις αναβαθμίσεις στις ταχύτητες των συνδρομητών τις κάνει ο ίδιος ο ΟΤΕ).

Οπότε όσοι πέφτετε σε Alcatel dslam...έρχεται και η σειρά σας.

 

einai auto pou lene.tha rthei kai i seira sas oooooo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

einai kales taxytit3s autes gia taxythta 2048/256?

poso peripou einai to normal?

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 225.16Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.51Mb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα γράφει οτι "η αναβάθμιση στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί", όμως εγώ δεν έχω αναβαθμιστεί!!!

Σε ποιό τηλέφωνο να πάρω?

 

min kaneis ton kopo na pareis.apla den exoun anabathmistei ola ta dslam akoma.den se exoun xexasei.kane ligo ipomonoula.tora gia peretero pare to 1241 1242 pos legetai auto tou ote i to 121.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI: Εδώ και κάποιες μέρες ο ΟΤΕ έχει δώσει οδηγίες στην Alcatel να προχωράει και αυτή στις απαραίτητες αναβαθμίσεις των uplinks των dslams (τις αναβαθμίσεις στις ταχύτητες των συνδρομητών τις κάνει ο ίδιος ο ΟΤΕ).

Οπότε όσοι πέφτετε σε Alcatel dslam...έρχεται και η σειρά σας.

 

Δηλαδή αναβαθμίζοντε αυτό το καιρό τα alcatel dslam?

Σε τέτοιο ανήκω αλλά μακριά είμαι Ξάνθη...

Μάλλον θα αργήσω από ΟΤΕ αν κ η Forthnet με έχει αναβαθμίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...