Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Angelcrow χτες έβλεπα με τον κολλητό μου κάτι cossplay events έξω και είχε κάτι ζευγάρια που ήταν απλά ... χαιρόσουν να τους βλέπεις.

Εύχομαι να την αναβαθμίσεις από farmville σε κάποιο expansion / DLC και να πάτε σε κανά cossplay όταν ανέβουν εδώ Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Angelcrow χτες έβλεπα με τον κολλητό μου κάτι cossplay events έξω και είχε κάτι ζευγάρια που ήταν απλά ... χαιρόσουν να τους βλέπεις.

 

Εύχομαι να την αναβαθμίσεις από farmville σε κάποιο expansion / DLC και να πάτε σε κανά cossplay όταν ανέβουν εδώ Ελλάδα.

 

Μια χαρά αναβαθμισμένη είναι μιας και στο diablo 3 console σπερνει και εγω δεν γουσταρω ουτε να το βλεπω το παιχνιδι μετα την τρίτη φορα που το τερματησαμε...

Ξερει επισης να κανει φορματ και να συναρμολογει υπολογιστες...Την εχω εκπαιδευσει τρελα...

Και στα δικα σας ευχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gamer ήμουν εγώ μικρός  έπαιζα κάποια συγκεκριμένα παιχνίδια  όπως το μαφια ή το far cry για 12 ώρες τουλάχιστον 6  πρωί και 6 βράδυ ακόμα μπορώ να πω ότι είμαι άλλα δεν με τραβάει τόσο, παρά μόνο ότι κοιτάζω την οθόνη και τα βαριέμαι πιο εύκολα τα παιχνίδια, εκτός αν βγει κανένα racing καλό εκεί το ξανά συζητάω. Οποτε gamer για μενα ειναι ακομα κι  αυτος που παιζει εστω για μια ωρα ακομα και με παλιο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gamer είναι αυτός που παίζει παιχνίδια, όχι για να περάσει η ώρα του, αλλά γιατί το γουστάρει.

 

Εδώ αποκλείω τους εθισμένους... γιατί υπάρχουν κι αυτοί που απλά παίζουν για να παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άνθρωπο που θεωρεί τα βιντεοπαιχνίδια ως τη βασική ή μία από τις βασικές ψυχαγωγικές τους ασχολίες. Κάτι αντίστοιχο του σινεφίλ ή του φιλόμουσου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τι μου συμβαίνει; δεν μου αρέσουν ποια τα παιχνίδια - βαριέμαι πολύ γρήγορα!

 

Πριν 10~ χρόνια έπαιζα με πάθος, να κάθομαι 5 ώρες και να είναι νορμαλ.

 

Πρόσφατα, μετά από ΠΟΛΛΑΑΑΑ χρόνια είπα να κατεβάσω 1-2 παιχνίδια για να θυμηθώ τα παλιά. Κατέβασα τα: GTA SA/NFS MW/PRO και δεν μπορούσα να κάτσω ούτε 1 ώρα συνεχόμενου παιχνιδιού. Βαριόμουνα απίστευτα.

 

Το άλλο το κουλό... ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ. παλιά εγώ στο ΓΤΑ ΣΑ ήμουν αρκετά καλός. Πλέον ζαλίζομαι από τον χειρισμό. δεν μπορώ να το συνηθίσω. Στο NFS MW πάλι όλο τρακάρω και όλο μέση-προς-τέλος βγαίνω. Καλά! το Pro το βαριέμαι απίστευτα.

 

Φαντάζομαι είναι λογικό που έχω χάσει τη φόρμα μου στα 30~ μου. ε?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, υπαρχει και πολυ σαβουρα σημερα. 3, 4 τιτλους να διαλεγεις το χρονο που σου αρεσουν και να αξιζουν για σενα. Μην καθεσαι να παιζεις οτι παιζει η μαζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα την φορμα σου σιγουρα ειναι λογικο να τη ν εχεις χασει...2ον πως να σ κρατησουν σε ενδιαφερον παιχνιδια που εχεις ξαναπαιξει και τα ξερεις?Δοκιμασες κατι καινουριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε witcher 3 αν σου αρέσουν τα rpg και βασικά δοκίμασε παιχνίδια που δεν τα έπαιζες πριν 10 χρόνια, και εγώ 34 είμαι και παίζω από τα 14 σε PC. Είχα μείνει εκτός για κανα 2 χρόνια, ενώ έπαιζα μόνο fps και mmo, τώρα με τραβάνε rpg, moba και πλατφόρμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλικία δεν έχει σχεση με τις gaming ικανοτητες εκτος και αν πρωτοπιανεις να παιξεις στην εκαστοτε ηλικια. Το πόσο καλός είσαι στα παιχνίδια εξαρτάται από τα παιχνίδια με τα οποία ασχολείσαι, εχω τερματισει μερικά απο τα δυσκολοτερα παιχνιδια που υπαρχουν και καθε χρονο παω σε δυσκολότερα (είμαι ελάχιστα χρόνια μικρότερος σου). Και βεβαια οταν ξαναπιανεις να παιξεις μετα από πολλά χρόνια, είναι λογικό να θες έναν χρόνο προσαρμογής.

 

 

Το πρόβλημα είναι ότι πλέον το 99% των παιχνιδιών είναι σαβούρες. Και εχώ πασχίζω να βρω τίτλους να ασχοληθώ και βλέπω ότι όλοι οι AAA τίτλοι θυσιάζουν το gameplay στον βωμό των γραφικών. Την τελευταία πενταετία ολοι οι τιτλοι με τους οποιους εχω κολλήσει είναι Indie. Θα σου προτεινα να κοιταξεις λιστες με τα καλυτερα Indie παιχνιδια και να κανεις δοκιμες απο εκει. Στην ηλικία που είμαστε τα έχουμε δει όλα στα παιχνίδια και μόνο εταιρείες που έχουν μικρό budget θα ασχοληθούν με την πρωτοτυπία και το gameplay.

(Έχω ηδη βάλει στο μάτι τα Sundered και Prisma)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειμαι σε παρομοια κατασταση με εσενα. Η διαφορα μου ειναι οτι δδν εχω σταματησει το gaming μεν αλλα βαριεμαι να παιξω πανω απο μιση ωρα στα περισσοτερα παιχνιδια πλεον.

 

Και δεν μιλαω για παιχνιδια απο τον θειο. Εχουν φυγει 60ρες και 70ρες σε παιχνιδια που τα ειδα για μια ωρα μονο και δεν τα εχω ξαναβαλει.

 

Αλλα υπαρχει ενα παιχνιδι στα 100 με το οποιο ακομα κολαω. Για παραδειγμα με το The Witcher 3 ασχοληθηκα απιστευτες ωρες. Μετα εκανα να παιξω σοβαρα αρκετο καιρο και κολλησα ξανα με το Uncharted 4. Μετα παλι απο καιρο με το Nier κοκ.

 

Επισης πλεον εκτιμω παιχνιδια κινηματογραφικα τυπου Telltale (The walking dead, Batman, Game of thrones) τα οποια και ευκολα ειναι και τελειωνουν γρηγορα και συνηθως εχουν ενδιαφερουσα ιστορια.

 

Μαλλον μεγαλωνουμε.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μεγαλωνεις φιλε. Σε λιγο καιρο θα πιστευεις και εσυ "αχ μωρε παιχνιδια σαν αυτα που ειχαν στην εποχη μου (οταν εισουν μικρος και ειχες απειρο χρονο για κωλοβαρεμα) δεν θα ξαναβγουν ποτε, σαν το pacman κανενα αλλο δεν υπαρχει". Το επομενο σταδιο ειναι να πας και να λες στα νεα παιδια (και στα δικα σου) "μην παιζεις παιχνιδια, θα παθεις επιληψια".

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...