Προς το περιεχόμενο

Το thread της μαγειρικής!


nontasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα δε μου αρέσει αλλά ΟΚ, γούστα είναι αυτά.

 

Όμως δε κατάλαβα καλά, αυτή γράφει ένα βιβλίο και θέλει να βάλει 120 συνταγές.

Την πληρώνει κάποιος για αυτό; Ή δουλεύει και σαν μάγειρας αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρέπει να κάνει κάποιος που είναι στο Βόλο για να φάει λίγο comte ή λίγο foie gras;

Να πεταχτεί μέχρι την Αθήνα, 4 ώρες να πάει και 4 να γυρίσει;

 

Από την άλλη, αν δεν έχει πελατεία για αυτά τα προϊόντα, δε μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον, αν το κοινό δε θέλει να τα φάει, δε θα τα φάει, ειδικά σε αυτή την οικονομική κρίση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Billkost βαλε καπελακι τριανταφυλλοπουλος, πανε σε ενα τσιπουραδικο και ζητα foie gras μαγειρεμενο σε sous vide.

 

Αν δε σε απελασουν ανεβασε βιντεακι στο γιουτουμπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, έχετε δίκιο.

 

Επειδή είμαι (ήμουν, ευτυχώς) στο Βόλο, πρέπει να επιθυμώ να φάω μόνο αυτά που προσφέρει ο Βόλος. Οτιδήποτε άλλο είναι λάθος και ο ιθύνων πρέπει να τιμωρηθεί. Άκου λέει να θέλει να φάει foie gras ενώ είναι στο Βόλο! Λες και δε ξέρουν όλοι πως ο χωρικός περιορισμός οριοθετεί και τις ορέξεις σου. Μα υπάρχουν κάτι άτομα εδώ και εκεί, απορώ που τους βρίσκουν.

 

Ο Βόλος που λέτε, προσφέρει μεζέδες με το τσίπουρο και το ούζο και σουβλάκια και ψητά κρέατα και ψάρια. Όλα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, καμία διαφορά από εκτέλεση σε εκτέλεση. Όλα τα μαγαζιά ακριβώς το ίδιο πράγμα. Αυτό γίνεται επειδή είναι σωστό, καθώς επίσης είναι σωστό επειδή γίνεται (iussum quia iustum/iustum quia iussum). Αν δεν αρέσει σε κάποιον, πρέπει να έχει (προφανώς) κάποιο πρόβλημα αυτός ο κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάκι μου γύρισες; Για φτιάξε κάτι να σε δούμε.

Πρώτα θα φάω σολομό Σκωτίας και μετά θα φτιάξω κάτι για να το δεις εσύ.

Πάντως τώρα είμαι ακόμα σπίτι της μάνας. Από αύριο ψάχνω να μετακομίσω. Φαγητά από τότε και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, έχετε δίκιο.

 

Επειδή είμαι (ήμουν, ευτυχώς) στην Οξφόρδη, πρέπει να επιθυμώ να φάω μόνο αυτά που προσφέρει η Οξφόρδη. Οτιδήποτε άλλο είναι λάθος και ο ιθύνων πρέπει να τιμωρηθεί. Άκου λέει να θέλει να φάει πιτόγυρο και σουβλιστό αρνί ενώ είναι στην Οξφόρδη! Λες και δε ξέρουν όλοι πως ο χωρικός περιορισμός οριοθετεί και τις ορέξεις σου. Μα υπάρχουν κάτι άτομα εδώ και εκεί, απορώ που τους βρίσκουν.

 

Η Οξφόρδη που λέτε, προσφέρει finger foods με Erdinger και χάμπουρκερ και fish and chips και roast beef. Όλα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, καμία διαφορά από εκτέλεση σε εκτέλεση. Όλα τα μαγαζιά ακριβώς το ίδιο πράγμα. Αυτό γίνεται επειδή είναι σωστό, καθώς επίσης είναι σωστό επειδή γίνεται (iussum quia iustum/iustum quia iussum). Αν δεν αρέσει σε κάποιον, πρέπει να έχει (προφανώς) κάποιο πρόβλημα αυτός ο κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...