Προς το περιεχόμενο

Το thread της μαγειρικής!


nontasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά, έχετε δίκιο.

 

Επειδή είμαι (ήμουν, ευτυχώς) στο Βόλο, πρέπει να επιθυμώ να φάω μόνο αυτά που προσφέρει ο Βόλος. Οτιδήποτε άλλο είναι λάθος και ο ιθύνων πρέπει να τιμωρηθεί. Άκου λέει να θέλει να φάει foie gras ενώ είναι στο Βόλο! Λες και δε ξέρουν όλοι πως ο χωρικός περιορισμός οριοθετεί και τις ορέξεις σου. Μα υπάρχουν κάτι άτομα εδώ και εκεί, απορώ που τους βρίσκουν.

 

Ο Βόλος που λέτε, προσφέρει μεζέδες με το τσίπουρο και το ούζο και σουβλάκια και ψητά κρέατα και ψάρια. Όλα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, καμία διαφορά από εκτέλεση σε εκτέλεση. Όλα τα μαγαζιά ακριβώς το ίδιο πράγμα. Αυτό γίνεται επειδή είναι σωστό, καθώς επίσης είναι σωστό επειδή γίνεται (iussum quia iustum/iustum quia iussum). Αν δεν αρέσει σε κάποιον, πρέπει να έχει (προφανώς) κάποιο πρόβλημα αυτός ο κάποιος.

 

περνιεσαι και για εξυπνος μην χεσω! οτι να ναι λες. λεω να παω ταξιδακι στην ανταρκτικη, αλλα αμα δεν βρω εστιατοριο εκει να τρωω θα σπαστω πααααρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

oταν σταματησετε να τρωγεστε επειδη ο αλλος θελει foie gras, και οχι λακερδα (btw, χωρανε και τα 2 στον κοσμο), εχω 2 κωδικους για το How to cook everything. First come first serve με απαντηση εδω στο thread.

 

Kαι εδω ενα ωραιο αρθρο για την πιο ευελικτη πρωτη υλη: http://uk.lifestyle.yahoo.com/blogs/jo-romero/most-unusual-way-cook-eggs-112758088.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τουφα δεν ειανι το προβλημα το foie gras αλλα λιγη λογικη ρε πουστη μου δεν βλαπτει. οι πιθανοτητες να βρεις foie gras στον βολο ειναι λιγο παραπανω απο το να βρεις mc donalts στον βορειο πολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω ημουν σε πολη 140000 κατοικων και παραγγελνα rarebread χοιρινο και ιταλικα deli. Νταξ, ο καθενας με τις τρελλες του.

 

Κι εγώ ήμουν σε πόλη 5.235 κατοίκων και έτρωγα φρέσκο αστακό.

Επίσης μια φορά σε ένα κωλοχώρι που δεν το 'ξερε ούτε η μάνα του είχα φάει το καλύτερο αντικρυστό του πλανήτη.

 

Η πρώτη πόλη ήταν στο Maine, το δεύτερο χωριό στην Κρήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.metro.co.uk/news/70240-middlesbrough-named-worst-place-to-live εδω λεω ομως!

Τεσπα, οι κωδικοι φυγανε, καλοφαγωτοι

 

http://www.youtube.com/watch?v=8KRRoyMq3ig

 

Crap οι κωδικοι ειναι για το uk appstore, καντε account στο αγγλικο και θα ειστε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εύα, που με τόση αγανάκτηση σχολίασες αρνητικά τη λογική και την εξυπνάδα μου, κατάλαβες πως η απογοήτευσή μου είναι θέμα λογικής και φυσικά, έκανες λάθος.

 

Είναι σαν να πηγαίνω σπίτι μου και να έχει ετοιμάσει η μάνα μου φασολάδα ενώ εγώ θέλω μπριζόλα. Η λογική δεν έχει καμία σχέση με το γεγονός πως θα απογοητευτώ.

 

Δεν περίμενα να βρω foie gras στο Βόλο. Απλά στεναχωρήθηκα που δεν έχει. Η λογική δεν έχει να κάνει με αυτό. Είναι λοιπόν η δική μου σειρά να σχολιάσω τη δική σου λογική και να πω πως είναι λάθος.

 

 

2. Proetoriane, δε μπορώ να καταλάβω αν αυτό που έγραψες είναι κοροϊδευτικό ή όχι. Αν ισχύει αυτό που έγραψες και δεν είσαι απογοητευμένος, μαγκιά σου, αλλά πως μπορώ να το εκλάβω σαν κοροϊδία; Άλλαξες τα ονόματα των πόλεων και των φαγητών και πρέπει να καταλάβω κάτι συγκεκριμένο; Εξήγησε σε παρακαλώ.

 

 

Δε μπορώ να σας καταλάβω, είναι σαν να λειτουργείτε χωρίς λογική. Απλά παραπονέθηκα επειδή θέλω κάτι και δε μπορώ να το έχω και πεταχτήκατε να πείτε μαλακίες. Αν κάποιος σας πει πως είναι ερωτευμένος με μια γκόμενα και δε μπορεί να την έχει θα τον κοροϊδέψετε δηλαδή;

 

Μόνο ο Τούφ καταλαβαίνει τι γράφω, είναι ίσως ο μόνος που διαβάζει αυτά που γράφω, ακόμα και αν διαφωνεί μαζί μου. Γεια σου ρε Τούφ. Α, τι έκανες με την παράνυφο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βόλος που λέτε, προσφέρει μεζέδες με το τσίπουρο και το ούζο και σουβλάκια και ψητά κρέατα και ψάρια. Όλα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, καμία διαφορά από εκτέλεση σε εκτέλεση. Όλα τα μαγαζιά ακριβώς το ίδιο πράγμα.

φίλε από πού είσαι αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε από πού είσαι αν επιτρέπεται;

Αθήνα αλλά με έστειλε η εταιρεία μου Βόλο για ένα μήνα. Θα ξαναπάω Βόλο για 2 εβδομάδες το καλοκαίρι, έχεις να προτείνεις κανένα καλό εστιατόριο; Πήγα στο Πλαγίως και ήταν καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστιατόριο όχι, δεν έχω να προτείνω κι έχω να πάω χρόνια στο Βόλο, απλά μου χτύπησε στο μάτι αυτό που είπες για τα τσιπουράδικα...εκτός κι άμα πήγες σε κανένα τουριστικό της παραλίας, τότε πάω πάσο.

 

Να ξέρεις πως έχει 2-3 που είναι τόσο μερακλήδες οι μάστορες στην κουζίνα και η ποιότητα των μεζέδων, όπως και η ποικιλία, τόσο καλή ώστε να θεωρούνται γουρμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Proetoriane, δε μπορώ να καταλάβω αν αυτό που έγραψες είναι κοροϊδευτικό ή όχι. Άλλαξες τα ονόματα των πόλεων και των φαγητών και πρέπει να καταλάβω κάτι συγκεκριμένο; Εξήγησε σε παρακαλώ.

 

 

Δε μπορώ να σας καταλάβω, είναι σαν να λειτουργείτε χωρίς λογική. Απλά παραπονέθηκα επειδή θέλω κάτι και δε μπορώ να το έχω και πεταχτήκατε να πείτε μαλακίες.

Praetorianos παρακαλώ, ευχαριστώ.

 

Σκέψου κάποιος να πήγαινε στο Burj Al Arab και να 'γραφε αχ και να χα λίγο σπληνάντερο τώρα. Ή να πήγαινε στο χωριό που λέει ο Lucifer και να 'γραφε, αχ και να 'χα λίγο λαχανάκι βρυξελλών την ώρα που του βγάζανε πέντε τραπέζια κρέας.

 

Μπορεί και να'θελες ρε αδερφέ, μπορεί να το γούσταρες αλλά για όνομα, συγχρονίσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...