Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 fatal error μέχρι στιγμής.

Ένα σε win το απόγευμα και ένα σε mac μόλις τώρα.

Το πρώτο στο loading(ευτυχώς), το δεύτερο στη μέση της αποστολής(%@#$#$).

Μέχρι τώρα είμαι υπερικανοποιημένος πάντως απο το παιχνίδι και γενικά διαφαίνεται καίλα μεγάλη στον ορίζοντα. Δε θέλω να φανταστώ πόσο αυτιστικό μπορεί να γίνει το παιχνίδι στο brutal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω μία απορία η οποία είναι ίσως λίγο γελοία...

 

Δεν ξέρω πως γίνεται να παίξω Single Player (δηλαδή ένα "match-άκι" εναντίον του υπολογιστή).

Με το που ανοίγω το παιχνίδι, πήγαινω πάνω αριστερά στο Single Player, στη συνέχεια στο Play vs A.I. αλλά εκεί δεν μπορώ να επιλέξω το Create Game...

 

Εγώ κάνω κάτι λάθος ή δεν πάει κάτι καλά;:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια να λέγεται, περίμενα καλύτερο optimization από την Blizzard όσον αφορά τους quadcores. Μιλάμε για μόλις 50-60% usage στην CPU και 40% σε κάθε πυρήνα της GTX295 (1600x1200 + Max Details).

 

starcraft22.jpg

starcraft2n.jpg

 

Τώρα λοιπόν ξέρετε γιατί πέφτει τρελά το framerate σας όταν πλακώνουν ένα κάρο zergs ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω £29.74 απο tesco!

αν και θα παιξω απο 15 και μετα

 

To express στη Warren St? = p Μαζί με τις ντομάτες βάλανε και starcraft? :-)

Τεράστια διαφορά στην τιμή. 15 ευρώ πάνω, εδώ. :rolleyes:

addαρε όποτε ξεκινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελιωσεεεεεεεεεεεεεεεε χθες βραδυ τι ωρα μην ρωτησετε στις 12 που εριξα τελευταια ματια ηταν στο 58 % ... Εφυγα λεμεεεεεεε

Καντε με κανα add :P

GaGaS

Code 632

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έχει παιξει κανεις σε mac mini? Θα το παίζω σε mini late 2009 έκδοση και θέλω να ξέρω τί με περιμένει. Ανάλυση θα έχω τέρμα λόγω 27αρας οθόνης, αλλά τα γραφικά αναγκαστικά θα τα ρίξω.

 

Αν κάποιος έχει ασχοληθεί με το game on a mac mini στείλτε μου PM plz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απο net το πηρα, και με free delivery : http://www.gamestracker.com/buy-starcraft-2-compare-prices-pc.htm (ασε και στο express στην warren δουλευει μια ισπανιδα και οποτε την βλεπω μου φτιαχνει την μερα, ολο χαμογελαει αυτη η κοπελα!)

 

παντως ειναι αστειο το οτι ειχα beta απο φιλους και ειχα παιξει ενα (1) παιχνιδι vs very easy pc ενω οι φιλοι μου το ειχανε λιωσει... ειμαι και ανυπόμονος και θα παω αμεσως Multi προβλεπω να αρπαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω δειλα δειλα και το multiplayer που λες, λεω ας ξεκινησω με practise league, παει καιρος απο το SC1 και ποτε δεν ειχα ασχοληθει τοτε σοβαρα με το σπορ. Στο πρωτο match με βιασε ο τυπας σε χρονο dt. Του λεω ρε μεγαλε πλακα με κανεις? αφου εισαι προ..τι δουλεια εχεις στο practise, και με λεει ημουν προ στο SC1 εδω ειναι το 2..θα μας τρελανουν ρε αυτοι οι ξενοι ταμπλετες του Galgon τρωνε? Ιδιο ειναι το game στο 90%

 

1) Αυτή τη στιγμή on-line παίζουν κυρίως οι beta players (που έχουν πολύ καλό προβάδισμα) και οι gosu. Λογικό να πέφτει βιασμός εντός 10λέπτου.

 

2) Οι noob καλό είναι (αν τους ενδιαφέρει να κάνουν νίκη) να λιώσουν στο skirmish και όταν το έχουν, να παίξουν τα challenges. Αφού τα έχουν και αυτά , τότε μπορούν να δοκιμάσουν το online δειλά δειλά με αναμονόμενα τα πρώτα bashing μέχρι την τοποθέτηση στη bronze κατηγορία.

 

3) Σε 1-2 μήνες και η κουτσή Μαρία θα παίζει on-line, οπότε υποθέτω ότι τα win/loss ratio θα εκλογικευτούν.

 

4) Μετά από κάθε ήττα να παρακολουθείτε με προσοχή τα replay και να βλέπετε γιατί χάσατε. Την επόμενη φορά μην επαναλάβετε τα ίδια λάθη.

 

5) Το sc2 έχει competitive online και χρειάζεται αρκετή ενασχόληση απλά για να μπορείς να σταθείς αξιοπρεπώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχονται και τα channels σε λίγο καιρό :)

 

http://kotaku.com/5599252/starcraft-ii-chat-rooms-are-inbound

One curious omission from Starcraft II at launch was the ability to jump in an in-game chat room with friends. But don't sweat. It's a feature that's on its way.

 

"Chat channels are something that will be added in a patch sometime after the initial release", writes a Blizzard community manager on the game's forums. "The system will be based around groups, where you will be able to join public channels that are based around your interests. Also the system will include private chat channels (in plans for release in the first few months after the release), where you will be able to connect with your friends."

 

So full-featured chat rooms may be a few months off, but they are coming. Wonder why they didn't make it in time for launch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...