Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hey guys λοιπόν κατέβασα και γω το starter edition και θέλω να πω πως δν είναι τόσο περίεργο παιχνίδι όσο νόμιζα τελικά!!έχω προχωρήσει λίγο το campaign εχω δει και κάποια βίντεο και γενικά με τραβάει απίστευτα σαν παιχνίδι!σκοπεύω να το αγοράσω σε μια εβδομάδα και βλέπω πως θα παίξω αρκετά!Έχετε κάνα βίντεο με κάνα tutorial για τις πρώτες μάχες στο multi για να αρχίΣω να προετοιμάζομαι για όταν το αγοράσω?επίσης με το ranking system τι παίζει(βιάζομαι το ξέρω απλά ρωτάω καθαρά για να έχω μια ιδέα)

 

Αποστολή από το C1505 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο multi ξεκίνα πρώτα vs AI / computer, όταν φτάσεις γύρω στα 80 APM και κερδίζεις τα παιχνίδια σε μεγαλύτερες δυσκολίες παίξε unranked vs players και όταν νιώσεις άνετα πας ranked.

Παρακολούθα streams και αγώνες από sc2 και ψάξε στο youtube.

Εγώ θα σου πρότεινα, μέχρι να πεις ότι θα παίξεις ranked να παίζεις random τις φυλές και να μην αφοσιωθείς σε μία, προς το παρόν, μόνο και μόνο για να ξέρεις τί και πότε μπορούν να κάνουν οι άλλες φυλές.

Επίσης τα campaign πρέπει κατ' εμέ να τα παίξεις και θα σε ξετρίψουν για το multiplayer με τα βασικά αλλά να ξέρεις ότι άλλο πράγμα το multiplayer. Το multiplayer του sc2 είναι από το δύσκολα σε e-sports. Όχι τόσο στην αρχή αλλά όσο προχωράς, τόσο θα δυσκολεύει.

Ένας κακός single παίκτης μπορεί να βγάλει το single αλλά δε θα πάει καλά στο multi.

Ένας καλός multi παίκτης θα βγάλει το multi σε brutal difficulty σχετικά άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Να πω για το Batle chest οτι περιλαμβανει τα 

 

Εγω προσωπικα αγορασα τα παιχνιδια ξεχωριστα λογω του οτι ειμαι οπαδος των κουτιων της εταιριας(βασικα ειναι τα μονα παιχνιδια που τα εχω κουτατα) και το Πλαισιο δινει δωρο ενα πολυ καλο και ομορφο Mousepad αξιας 10-13ευρω

http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-paixnidia-games/Starcraft-II-Heart-of-the-Swarm-kai-SteelSeries-Mousepad-SCII.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξει κάποιος το παιχνίδι αρκεί αυτό http://www.skroutz.gr/s/2113628/Starcraft-II-Heart-of-the-Swarm-PC.html?keyphrase=starcraft+2 ή χρειάζεται και το Wings of Liberty?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξει κάποιος το παιχνίδι αρκεί αυτό http://www.skroutz.gr/s/2113628/Starcraft-II-Heart-of-the-Swarm-PC.html?keyphrase=starcraft+2 ή χρειάζεται και το Wings of Liberty?

Οπως ολα τα παιχνιδια για να παιξεις ενα expansion πρεπει να πληρωσεις και το αρχικο παιχνιδι,αρα ναι χρειαζεσαι και το Wings of liberty. 

 

Με βαση τις τιμες του Skroutz πιο πολυ αξιζει το Battle chest που αναφερω παραπανω.Παρολα αυτα αν καποιος θελει να επωφεληθει απο την προσφορα του Plaisioy και να τα εχει και κουτατα,τα αγοραζει ξεχωριστα και παιρνει και δωρο ενα πολυ ομορφο Mousepad αξιας 11ευρω. Εχει και το Public το Wings of Liberty με δωρο το Mousepad αλλα οταν πατησεις την παραγγελια γραφει για το Mousepad προσωρινα εξαντλημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να πάρω το παιχνίδι δώρο σε φίλο για να μπορεί να παίζει multi (έχει παίξει το campaign από τον θείο)

Τι χρειάζεται να του πάρω? Το Wings of Liberty? To Heart of the Swarm? Και τα δυο?

Νομίζω ότι το vanilla είναι αρκετό, αλλά θα ήθελα επιβεβαίωση. Μην τον ξενερώσω.

Το καλύτερο θα ήταν να του έκανα pre-order το νέο expansion αλλά δεν εχω το βρει πουθενά διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειάζεται οπωσδήποτε το WoL

 

τώρα αν παίζεται μαζί και εσύ έχεις ήδη το HoTS, τότε μπορείς να κάνεις party οπότε θα έχει και αυτός τα units του HoTS

 

 

disclaimer: τουλάχιστον αυτήν την δυνατότητα θυμάμαι πριν μήνες που έπαιζα ακόμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...