Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

whos' in charge here?

where is the air support?

 

Επος. Οπως και οι σκηνες με τα Battlecruisers. Ισως το επικότερο τρειλερ της blizz. 

 

ποιο τρειλερ λες; για δώσε λινκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιά cutscenes και intro ήταν πάρα πολύ ωραία, και ξεκάθαρα προσεγγίζουν διαφορετικά την παρουσίαση, αλλά 10-15 χρόνια πριν που έπαιζα Starcraft πάντα έλεγα πως θα ήθελα να δω μια μεγάλη μάχη σε cinematic. 

Και στο HotS και στο LotV έδωσαν τέτοια cinematic οπότε είμαι αρκετά χαρούμενος με αυτά που είδα. Το fanboy μέσα μου μπορεί πλέον να πεθάνει ήσυχο, αν το Sc2 είναι το τελευταίο της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιά cutscenes και intro ήταν πάρα πολύ ωραία, και ξεκάθαρα προσεγγίζουν διαφορετικά την παρουσίαση, αλλά 10-15 χρόνια πριν που έπαιζα Starcraft πάντα έλεγα πως θα ήθελα να δω μια μεγάλη μάχη σε cinematic. 

 

Και στο HotS και στο LotV έδωσαν τέτοια cinematic οπότε είμαι αρκετά χαρούμενος με αυτά που είδα. Το fanboy μέσα μου μπορεί πλέον να πεθάνει ήσυχο, αν το Sc2 είναι το τελευταίο της σειράς.

Δεν θα το ήθελα:( Θα ήθελα ένα Starcraft 3 (πάπαλα, αλλά είμαι πολύ fanboy) περισσότερο από το νέο ΕΡ. Αλλά εντάξει, όπως και να το κάνεις είναι επικό απλώς δεν νομίζω να γουστάρω να ξαναδώ για 3η φορά το engine του WoL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το ήθελα :( Θα ήθελα ένα Starcraft 3 (πάπαλα, αλλά είμαι πολύ fanboy) περισσότερο από το νέο ΕΡ. Αλλά εντάξει, όπως και να το κάνεις είναι επικό απλώς δεν νομίζω να γουστάρω να ξαναδώ για 3η φορά το engine του WoL.

Για τα χρονακια του μια χαρα engine εχει παντως μακαρι και αλλα παιχνιδια να ηταν ετσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μηχανή του όντως δεν είναι κακή, εδώ σήμερα παίζεις Brood War πολύ ευχάριστα.

 

Πάντως το StarCraft 3 ή το αντίστοιχό του αν βγει πιθανότατα θα είναι online only RTS, πρακτικά με τη ladder/ championship δομή που έχει τώρα χωρίς single player. Θα ακολουθήσει καθαρά τη σύγχρονη νόρμα των eSports. Και καλύτερα να πω την αλήθεια, γιατί εξετάζοντας το campaign, την ποιότητά του σα level design και σενάριο, τη διάρκεια και το πώς αυτό εξαπλώθηκε σε 3 (!!!) παιχνίδια, η Blizzard ήδη το έχει χάσει πολύ.

 

Από την άλλη, το online του SC 2 εξ όσων γνωρίζω είναι πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μηχανή του όντως δεν είναι κακή, εδώ σήμερα παίζεις Brood War πολύ ευχάριστα.

 

Πάντως το StarCraft 3 ή το αντίστοιχό του αν βγει πιθανότατα θα είναι online only RTS, πρακτικά με τη ladder/ championship δομή που έχει τώρα χωρίς single player. Θα ακολουθήσει καθαρά τη σύγχρονη νόρμα των eSports. Και καλύτερα να πω την αλήθεια, γιατί εξετάζοντας το campaign, την ποιότητά του σα level design και σενάριο, τη διάρκεια και το πώς αυτό εξαπλώθηκε σε 3 (!!!) παιχνίδια, η Blizzard ήδη το έχει χάσει πολύ.

 

Από την άλλη, το online του SC 2 εξ όσων γνωρίζω είναι πάρα πολύ καλό.

Συμφωνώ, αλλά εκτός από καλό είναι και άδειο. Όταν τα άλλα παιχνίδια έχουν βάση το λιγότερο 1 εκ, το Starcraft ας έχει 10.000 άτομα. Έχει εκλείψει το συγκεκριμένο παιχνίδι, και ελπίζω να το καταλάβει γρήγορα η Bliz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...