Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
100αδα παντα απο disk impex στα 25 ευρω.8χ παντα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.δεν γραφω σε τπτ αλλο

 

παντα ty!

 

Οι τιμες στο site της diskimpex ειναι χωρις φπα οπως λεει κατω. 25ε εννοεις με φπα? Γαλαζια ειναι η λευκα? Απο που τα παιρνετε σε αυτη την τιμη? Δινει κατι καταστηματα στο κεντρο της Αθηνας, αλλα στη Γραμμη που πηγα πριν μια βδομαδα ηταν ασχετοι εντελως και ειχαν μονο μια 10αδα στα 4,20ευρω Thats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερασιτεχνικα πραγματα παντος. Οι 50αδες σε κορινες ειναι φτιαγμενες απο χυμα δισκακια και οχι σφραγισμενες επισημα με μαρκα κλπ. Τουλαχιστον οσα βρηκα στην diskimpex με το http://www.diskimpex.gr στο κατω μερος του dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδες εγω πηρα 50αδα ΤΥ απο το E shop(τα μπλε) τα οποια αν και γραφουν κανονικα στο δακτυλιδι εχουν μια εμφανη αλλοιωση(σαν φουσκαλες) πραγμα που δεν το εχω ξαναδει ομολογω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Είχα πάρει μια 50άδα ΤΥ και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, καθώς με το NEC 4551 δεν μου κάηκε ποτέ κανένα και τα δεδομένα διαβάζονται μια χαρά (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Φυσικά θα ξαναπάρω ΤΥ, αλλά η απορία μου είναι, ποια είναι τα καλύτερα:

 

TAIYO YUDEN DVD-R 8X (UP TO 16X) CERAMIC CAKEBOX 50 NO NAME

 

ή

 

TAIYO YUDEN DVD-R 8X CAKEBOX 50

 

και αν ξέρετε, ποια η διαφορά τους (εκτός του ότι το ένα λέει ότι είναι συμβατό και με 16Χ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει μια 50άδα ΤΥ και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, καθώς με το NEC 4551 δεν μου κάηκε ποτέ κανένα και τα δεδομένα διαβάζονται μια χαρά (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Φυσικά θα ξαναπάρω ΤΥ, αλλά η απορία μου είναι, ποια είναι τα καλύτερα:

 

TAIYO YUDEN DVD-R 8X (UP TO 16X) CERAMIC CAKEBOX 50 NO NAME

 

ή

 

TAIYO YUDEN DVD-R 8X CAKEBOX 50

 

και αν ξέρετε, ποια η διαφορά τους (εκτός του ότι το ένα λέει ότι είναι συμβατό και με 16Χ);

Η μόνη τους διαφορά είναι στο λογότυπο πάνω στην επιφάνεια του DVD: στα πρώτα αναγράφεται "Made in Japan by Taiyo Yuden", ενώ στα άλλα αναγράφεται και η μάρκα "That's".

 

Κατά τα άλλα είναι ακριβώς τα ίδια δισκάκια. Δοκιμασμένα ;).

Όσο για τις ταχύτητες, και τα δύο είναι ταχύτητας 8x και συμβατά μέχρι και 16x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...