Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγα σήμερα στην Disk Impex που λέτε όλοι και ήταν κλειστά. Τυγχάνει να είναι κοντά στη δουλειά μου και είπα να πεταχτω αλλά εκεί που περίμενα να δω κάποιο καταστημα βλέπω ένα κτιριο με λουκέτα. Πήγα κατά τις 5.30 το απόγευμα και εργάσιμη ημέρα. Μπορεί κάποιος να αγοράσει από κει κανονικά πακετάκια με dvd ή είναι μονο για χοντρικη στα καταστηματα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta mple prepei na einai poio xalara ston poiotiko elenxo ths etairias, giayto einai kai poio f8ina.

 

Συμφωνω.Πηρα 50 αδα μπλε 8χ τα οποια αν και παιζουν καλα στο δακτυλιδι εχουν κατι σα φουσκαλες(αλοιωση?) ενω τα χρυσα που ειχα παρει 16χ ηταν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κ καλη χρονια....

Δεν ξερω για τα TY αλλα χρονια τωρα τα καλυτερα για μενα ειναι τα VERBATIM...

Κ συμφωνα με τον κατασκευαστη του RECORDER μου NEC 3520 αυτα λεει για καλυτερη χρηση....αλλα κ πιο πριν παλι αυτα ειχα σαν Νο1.

Ακομα να πω οτι εχω δισκακια μαρκας κουκουρουκου που εχω απο το 2001(δεν κανω λαθος) ακομα παιζουν μια χαρα κ επωνυμα που ειναι απλα για σουβερ....

Το παν για μενα ειναι η ταχυτητα εγγραφης κ τροπος που τα τοποθετεις.

Αν κανεις snowboard με αυτα κ τα εχεις καψει στο 52χ ε τοτε κ TY να ειναι παλι θα σου βγαλουν σφαλμα..

Παντως αν ειναι τοσο καλα αξιζει να τα δοκιμασω μιας κ βλεπω εχει κ στην πολη μου MEDIASTORE...κ το σημαντικοτερο ειναι ΠΟΛΥ πιο φθηνα απο τα VERBATIM...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπερα κ καλη χρονια....

Δεν ξερω για τα TY αλλα χρονια τωρα τα καλυτερα για μενα ειναι τα VERBATIM...

Κ συμφωνα με τον κατασκευαστη του RECORDER μου NEC 3520 αυτα λεει για καλυτερη χρηση....αλλα κ πιο πριν παλι αυτα ειχα σαν Νο1.

Ακομα να πω οτι εχω δισκακια μαρκας κουκουρουκου που εχω απο το 2001(δεν κανω λαθος) ακομα παιζουν μια χαρα κ επωνυμα που ειναι απλα για σουβερ....

Το παν για μενα ειναι η ταχυτητα εγγραφης κ τροπος που τα τοποθετεις.

Αν κανεις snowboard με αυτα κ τα εχεις καψει στο 52χ ε τοτε κ TY να ειναι παλι θα σου βγαλουν σφαλμα..

Παντως αν ειναι τοσο καλα αξιζει να τα δοκιμασω μιας κ βλεπω εχει κ στην πολη μου MEDIASTORE...κ το σημαντικοτερο ειναι ΠΟΛΥ πιο φθηνα απο τα VERBATIM...;)

 

Φίλε, σίγουρα κανένα δεν ειναι τελειο, αλλα τα Verbatim για μενα προσωπικα δεν ειναι κ τοσο καλα οσο δειχνουν..Εννοω μια χαρα ειναι, αλλα να μην σε νοιαζει μονο η ταχυτητα, αλλα και η ποιοτητα εγγραφης. Έχω καψει πανω απο 990 δισκακια Taiyo Yuden, και δεν ειχε βγαλει ουτε ενα προβλημα..Απο τα 300

Verbatim που χω αγορασει (τα ακριβα) ενα απο αυτα ειχε "κλειδωμενη" την ταχυτητα του στο 2χ! κ τα χα αγορασει 16χ Certified! Σε οσα drives και αν το δοκιμασα, αυτο μου βγαζε..Οποτε οσο υπερβολικο κ να σου φαινεται δεν τα θεωρω κ τα πιο χαλια εννοειται, αλλα τα αποφευγω και λογω αυτου του συμβαντος αλλα και λογω τιμης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα είναι θέμα παρτίδας για καλύτερη τιμή ή όχι.

Οπως πολλά ΤΥ είναι Β'διαλογής,το ιδιο και τα Verbatim-Πόσο μάλλλον που τα Verbatim κατασκευάζονται και σε διάφορα εργοστάσια για λόγους κόστους,όπως θα γίνει και με DL

 

http://wesleytech.com/verbatim-outsources-double-layer-dvd-production-to-india/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σε forum αναφέρθηκε η διάθεση σε μερικές Ευρωπαικές χώρες Maxell 16x DVD-R τα gold με κωδικό TYG03 -Eίναι σε συσκευασία cakebox των 50 δίσκων σε πολύ φθηνή τιμή για retail ΤΥ και αναφέρουν πάνω στην γνωστή συσκευασία Μade in Japan :

 

http://www.xmediatrade.com/product.php?prodID=900062

 

-Οποιος αγοράζει δισκάκια,να έχει το νου του,να τσεκάρει μήπως κυκλοφορήσουν και στην Ελλάδα,και να ποστάρει που τα βρήκε,να προλάβουμε:roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταίες 3 παρτίδες που έχω πάρει είναι τα γνωστά Taiyo:

http://www.eshop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0010

 

τα οποία είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΑ!

 

Τώρα, είδα αυτά: http://www.eshop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0055

τα οποία βγαίνουν σχεδόν στη μισή τιμή κ η αξιολόγησή τους είναι άριστη!

 

Ίσως έχει ξανααναφερθεί εδώ, αλλά ποιές οι διαφορές τους; Να πάρω την 100-αδα ή να μείνω στα "παλιά και καλά";

 

υ.γ.: με "αγχώνει" λίγο ότι δεν έχουν logo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pikri istoria einai ta maxell, me to zori kataferan prin merikoys mines na bro +r 16 (ala maxell), pantos a3izi na to exoyme sta ypopsin.

 

Thank's for the info Garry.

 

Ta ΜAXELL που φαιρνει ο Γερμανος ειναι τα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta ΜAXELL που φαιρνει ο Γερμανος ειναι τα καλα?

 

Den exw thn paramikri idea(den exw agorasi pote apo ton germano), an grafoyn Made In Japan 8a einai ok, alios mporeis na pareis ena na deis apo poia etairia einai kataskeyasmeno, kai meta na krinis, pantos apo thn empiria mou exw brei trion idon (apo tris kataskeyastes) maxell, apo ritek (mine makria), apo ricoh (para poli kala) kai gnisia maxell(fobera).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν γίνετε..

Έχω το NEC ND-3520A και έχω αγοράσει DVD+R Taiyo Yuden από το E-SHOP και συγκεκριμένα αυτά εδώ http://www.eshop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0035 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Ξεκινάει η εγγραφή με το Nero και το Used read buffer είναι κολλημένο στο 30% για όλη την διάρκεια της εγγραφής και το buffer level από το αντιγραφικό ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, χωρίς να το καίει το DVD.

Όταν τελειώσει η εγγραφή και πάω να ανοίξω το DVD, αργεί υπερβολικά να το διαβάσει και ακούγονται και κάποιοι παράξενοι θόρυβοι από το DVD-Player.

Με DVD άλλης μάρκας (πχ. Creation) δεν παρουσιάζετε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Αν κάποιος ξέρει τι γίνετε ας απαντήσει...

Thanks!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@menios_t

 

an anebokatebeni to buffer tote i o dikos sou 8elei defrag, kai kapoio alo programa xrisimopoih ton disko.

 

Se ti taxitita ta grafeis? dokimase 8x/12x (isos kai 4x) na deis an kai ekei exeis ta idia symptomata(sthn anagnosi)?

 

btw, pote den eixa problima me TY (panta eixa ta mple h ta Thats), ala pote den egrapsa em to 3520 pano apo 12x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...