Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@menios_t

 

an anebokatebeni to buffer tote i o dikos sou 8elei defrag, kai kapoio alo programa xrisimopoih ton disko.

 

Se ti taxitita ta grafeis? dokimase 8x/12x (isos kai 4x) na deis an kai ekei exeis ta idia symptomata(sthn anagnosi)?

 

btw, pote den eixa problima me TY (panta eixa ta mple h ta Thats), ala pote den egrapsa em to 3520 pano apo 12x.

 

Blackstar, το σκληρό τον έχω κάνει defrag και κανένα άλλο πρόγραμμα δεν χρησιμοποιεί τον δίσκο..και εξάλλου με άλλης μάρκας DVD δεν έχω το ίδιο πρόβλημα.

Δοκίμασα με 16χ, με 12χ και με 8χ και είχα πάντα τα ίδια συμπτώματα...

Μήπως με καμιά αναβάθμιση διορθωθεί το πρόβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά με μία αναβάθμιση, την 3.07, διορθώθηκαν όλα και τώρα τα γράφει μια χαρά τα DVD χωρίς κανένα πρόβλημα.....

 

@teachertza, ο τύπος μετάδοσης ήταν από την αρχή DMA δεν έφταιγε αυτό και όπως προανέφερα με μία αναβάθμιση διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σορρυ που γραφω για cd δισκακια και οχι dvd

Πηρα αυτα τα δισκακια

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0020

εχω το dvdrw nec nd 3550a

γιατι μια ζωη δουλευω τα taiyo yuden χωρις προβλημα και ακουστε τι ειδα

1. τα ανοιγω (100pck w/o logo cds) και βλεπω πρασινη χρωμα την πλευρα εγγραφης .τετοια επιφανεια ειχα χρονια να δω . anyway

2. βαζω το πρωτο για εγγραφη και ..τιποτα , εξακολουθει να βγαζει μυνημα insert blanc disk . Βαζω το δευτερο ξεκιναει να γραφει και ...error toy NERO :

this program perform κτλ και το κλεινω δοκιμαζω αλλα cd (αλλη μαρκα) που ειχα -κανενα προβλημα

3. επειδη εχω Vista στα αλλο partition με Nero 7750 GR (στα XP εχω NERO 7570 ENG) δοκιμαζω και: το πρωτο που δεν το εβλεπε το NERO αδειο δεν δουλευε ουτε εδω (και εδω ελεγε insert blanc disk ) οποτε χαλασμενο το πρωτο cd ,βαζω αλλα και γραφει κανονικα .

Τωρα βαλω στα XP NERO 7750 να δοκιμασω .

Παντως δεν ηταν καθολου καλη η εντυπωση σ αυτα τα δισκακια και τα Taiyo Yuden ηταν κορυφη για μενα ακομα και τα w/o logo dvd που δουλευω συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που γραφω για cd δισκακια και οχι dvd

Πηρα αυτα τα δισκακια

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0020

εχω το dvdrw nec nd 3550a

γιατι μια ζωη δουλευω τα taiyo yuden χωρις προβλημα και ακουστε τι ειδα

1. τα ανοιγω (100pck w/o logo cds) και βλεπω πρασινη χρωμα την πλευρα εγγραφης .τετοια επιφανεια ειχα χρονια να δω . anyway

2. βαζω το πρωτο για εγγραφη και ..τιποτα , εξακολουθει να βγαζει μυνημα insert blanc disk . Βαζω το δευτερο ξεκιναει να γραφει και ...error toy NERO :

this program perform κτλ και το κλεινω δοκιμαζω αλλα cd (αλλη μαρκα) που ειχα -κανενα προβλημα

3. επειδη εχω Vista στα αλλο partition με Nero 7750 GR (στα XP εχω NERO 7570 ENG) δοκιμαζω και: το πρωτο που δεν το εβλεπε το NERO αδειο δεν δουλευε ουτε εδω (και εδω ελεγε insert blanc disk ) οποτε χαλασμενο το πρωτο cd ,βαζω αλλα και γραφει κανονικα .

Τωρα βαλω στα XP NERO 7750 να δοκιμασω .

Παντως δεν ηταν καθολου καλη η εντυπωση σ αυτα τα δισκακια και τα Taiyo Yuden ηταν κορυφη για μενα ακομα και τα w/o logo dvd που δουλευω συχνα

 

Δε ξερω τι συμβαινει αλλα απο τα μπλε dvd-r tayio δεν ειμαι και εγω καθολου μα καθολου ευχαριστημενος.ΜΑ τι γινεται χαλασε και αυτη η εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουστε το τρελλο:

εβαλα το NERO 7751 και στα XP ,ολα τελεια .Κανενα προβλημα.

Ισως τελικα κατι γινοτανε με το NERO, τα ειχε παιξει.

Δεν εχουν κανενα προβλημα τα δισκακια τελικα ,γραφονται αψογα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο παώ για να παρω TY .Αν παώ στο κατάστημα του eshop στα εξάρχεια χωρίς να έχω τηλεφωνήσει θα μπορέσω να παρω από αυτά;

 

 

Θα τα βρω και σε γειτονικά καταστήματα η όχι;

 

Και τι διαφορά έχουν από αυτά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ελπιζω να ποσταρω στο καταλληλο σημειο...Αυριο θελω να κανω back-up μερικα πολυ σημαντικα αρχεια(που αν γινεται δε θελω να χασω ποτε)..Τι dvd προτεινετε να παρω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epestrepsa..loipon paidia kserete ti epatha?

 

to ena apo ta dvd-r tis taiyo itan xalasmeno...kai malista htan kai kleismeno mesa sti diki tou thiki..mou ekane megali entypwsi otan to nero mou evgale to minima oti to dvd pou evala de ginetai na graftei..

 

genika mou ekane entypwsi giati diavazwntas sto forum eixa sximatisei tin kalyterh gnwmh gia ta yuden...

 

ti exete na peite? sas exei symvei tpt paromoio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...