Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτό καλό είναι και τα donation να αποσκοπούν κάπου στους private trackers,

π.χ. εγώ έκανα ένα donation σε έναν tracker που κατεβάζω nba 10 ευρώ και μου δωσε 30 gb credit στο upload και με έκανε άτρωτο από ratio για 2 μήνες!

 

Όχι μόνο να παίρνουμε το donation και να μην δίνουμε τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ξεκινησει μονο του, εφοσον δεν εχεις τιποτα που να ανεβαινει ή να κατεβαινει εκεινη την στιγμη. Αν ηδη ανεβαζεις κατι στον tracker, δε πειραζει που δε ανεβαζεις το αλλο που λεει Queued Seed το θεμα ειναι να ανεβαζεις κατι στον συγκεκριμενο tracker και με καλη ταχυτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera. re pedes leei na doylevoyme to utorrent 1.6 mesw toy proxy server toy provider poy exei o kathenas mas(egw p.x. tis forthnet) an nai ti tha kerdiseis h' xaseis kai telos prepei na toy valoyme kai to kwdiko poy xrisimopoioyme gia na sindethoyme sto net mesw adsl??? Sas parakalw poly na apantisete me epixeirimata kai an to exei kanei kaneis an kerdise tipota se taxitita katevasmatos. sas eyxaristw poly oloys prokatavolika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera se oloys. eimai neos me ayto to onoma alla ligo palios me allo.

loipon exw ena problima me to utorrent 1.6 . den exw statherh taxythta. me apoklisi diladi gurw sta 20kb/s. kserei na moy peis kanenas ti blakeia exw kanei?

 

exw 756 adsl, exw mpei ston odigo ayto, ta exw kanei ola, ta diavasa ola, alla tipota. dwste mou ligo fws...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενδειξη του utorrent κατω ειναι πρασινη, κιτρινη ή κοκκινη? Αν ειναι πρασινη, τα εχεις κανει ολα καλα, απλα φταινε τα torrents που κατεβαζεις. Δοκιμασε να κατεβασεις και το torrent του OpenOffice να δεις τις πραγματικες δυνατοτητες της γραμμης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα τα φώτα σας! Η απορία μου είναι πώς καταλαβαίνει ο (ιδιωτικός) tracker ποιός χρήστης του είμαι και ξέρει πόσα gb έχω ανεβάσει/κατεβάσει; Εννοώ, βάζοντας στο azureus ενα torrent να κατέβει, με ποιό τρόπο καταλαβαίνει ο τράκερ με ποιό account έχει να κάνει; Συγκρίνει την IP μου όταν κάνω login στο site με την ip μου που δίνει το azureus; :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με IP,

μπορείς να βάλεις το ίδιο torrent και σε άλλο pc,

απλά το torrent που κατεβάζεις "κουβαλάει" και το username σου

(ή κάτι τέτοιο, κάποιο αναγνωριστικό τελοσπάντων),

για αυτό και σου λένε να φυλάς καλά τα torrents σου

για να μην στα πάρουν και κατεβάζουν αβέρτα και το ratio σου πέσει κατακόρυφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mitsakosjr το OpenOffice ειναι μια σουιτα σαν το MS Office, μονο που διανεμεται δωρεαν. Ειναι ενα εξαιρετικο τορρεντ να κατεβασεις για να δοκιμασεις την ταχυτητα της γραμμης σου και αν εχεις κανει σωστες ρυθμισεις, επειδη ανεβαινει απο πανεπιστημιακούς σερβερ οποτε το αποτελεσμα ειναι εγγυημενο.

 

Δε χρειαζεται να το γραψεις το προγραμμα, απλα η διαδικασια ληψης του ειναι για δοκιμη των παραπανω που σου ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επεκτείνω λίγο την προηγούμενη ερώτησή μου: Αν γίνεις ban στο site κάποιου ιδιωτικού tracker, αλλά έχεις ήδη κατεβάσει 10-20 torrent files που σε ενδιαφέρουν, θα μπορέσεις να τα κατεβάσεις ή ο tracker θα σταματάει τον client σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...