Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σφαλμα σου βγαζει στο status το utorrent? Δεν μου απαντησες που αποθηκευονται τα αρχεια που κατεβαζεις. Στον ιδιο δισκο με το utorrent ή σε δισκο δικτυου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξακολουθω να μην μπορω να καταλαβω γιατι εχω μηνυματα σφαλματος στο μTorrent.Οταν ανοιγω το μTorrent με το pc που ειναι συνδεδεμενο με ethernet στο ρουτερ(port 59520) ολα ειναι μια χαρα.Οταν ανοιγω το μTorrent με το λαπτοπ που συνδεεται wireless στο ρουτερ, εχω μηνυμα σφαλματος πως η port(59515) ειναι κλειστη.

 

Στο ρουτερ μου ανοιχτες ειναι οι ports 59500-59530, για το μTorrent.Περιεργα πραγματα!Οποιος ξερει ας βοηθησει.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα.Να ρωτησω κατι? Εχω το μtorrent 1.6 και θελω να κατεβασω 4 αρχεια ...Το πρωτο κατεβαινει κανονικοτατα,αλλα τα αλλα 3 ειναι "σε αναμονη"...Ειναι καλυτερα ετσι? Δηλαδη ετσι κατεβαινει το πρωτο αρχειο πολυ πιο γρηγορα? Η αν επιλεξω να κατεβαινουν και τα 4 μαζι η ταχυτητα που κατεβαινει το πρωτο θα πεσει και θα ειναι χειροτερα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επομενη ερωτηση παιδια...βρηκα σε εναν απο τους οδηγους που εχετε βαλει στην αρχη,το παρακατω κειμενο...

 

2. Patched TCPIP.sys to allow more concurrent half-open connections. Windows XP SP2 limits the number of half-connections to 10. This limitation can impact your bittorrent experience. To increase the limit,

1. Go to this site - http://www.lvllord.de/

2. Click on Downloads.

3. Right-click the link and click "Save Target As".

4. Save it in your Desktop.

5. Open the file and run the program located inside the archive, agreeing to the security warning.

6. Some text should scroll by in a MS-DOS window, after it ends, type C.

7. Enter 100 for the number of concurrent half-open connections and press Enter.

8. Type Y and the file should be patched. Cancel any Windows XP warnings that should appear, it is part of Microsoft's way of ensuring its files are not tampered with (the utility tempers them to break the limit on purpose).

3. A Bit Torrent Client - I recommend uTorrent. This guide uses uTorrent for the tutorial.

4. And finally, some torrents to kick off the download. A sample torrent file will be provided later.

 

DOWNLOAD

 

 

 

τι ακριβως ειναι αυτο?? ξερει κανεις? κατι σαν προγραμμα που επιταχυνει το κατεβασμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθω να μην μπορω να καταλαβω γιατι εχω μηνυματα σφαλματος στο μTorrent.Οταν ανοιγω το μTorrent με το pc που ειναι συνδεδεμενο με ethernet στο ρουτερ(port 59520) ολα ειναι μια χαρα.Οταν ανοιγω το μTorrent με το λαπτοπ που συνδεεται wireless στο ρουτερ, εχω μηνυμα σφαλματος πως η port(59515) ειναι κλειστη.

 

Στο ρουτερ μου ανοιχτες ειναι οι ports 59500-59530, για το μTorrent.Περιεργα πραγματα!Οποιος ξερει ας βοηθησει.Ευχαριστω!

 

Aν καποιος ξερει, pls HELP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S2Katana απλα κανεις foward στην ΙΡ του φορητου, μονος σου το λες οτι οι 59500-59530 πορτες ειναι ανοιχτες για την ΙΡ του σταθερου... Μπες στο configuration του ρουτερ και ρυθμισε αλλο range για τον φορητο σου (βαλε του στατικη ΙΡ πχ 192.168.1.102)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τώρα τελευταία δεν μπαίνει στο DHT. Υπάρχει καμιά ρύθμιση;

Στις επιλογές που λέει για το DHT τα έχω όλα τσεκαρισμένα. Θέλει τίποτα εκτός από αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω ενω εχω ανοιξει port ανετα στο ενα pc μου με outpost firewall στο αλλο δεν μου την ανοιγει.Εχω δοκιμασει και αλλα firewalls.

Οριστε τι μου βγαζει το outpost στο network activity.

 

96796996194396296494396pq5.th.jpg

 

και συνεχιζει με αλλα ports επ'απειρον

Καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ δυο ερωτησούλες;

 

1) Τι σημαίνουν τα:

"Ask tracker for scrape information" και

"Enable Peer Exchange";

2) Υπάρχει τρόπος να του πούμε να δώσει προτεραιότητα ή να κατεβάζει μόνο από τους seeders (σε περίπτωση που για κάποιο λόγο δεν θέλουμε να κάνουμε upload το συγκεκριμένο torrent);

 

EDIT: Τελικά μπορεί να μας πει κάποιος πόσα connections μπορεί να "αντέξει" μια 1024/256 γιατί έχω διαβάσει διάφορα κι έχω μπερδευτεί :confused:;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas eimai neo melos,kai tha ithela na kanw tin arxi rwtwntas sas pws mporw na kanw ena torrent mias kai prepei na anebasw ena arxeio megalis xwritikotitas,tha ithela kuriws ean einai efikto kapoios na epikoinwnisei mazi mou sto msn kai na pei bima bima tin diadikasia,euxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι...

Πήγα σήμερα να κατεβάσω από το utorrent και μου γράφει κάτω κάτω δίπλα από το DHT, download limited.

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό, απλά το λέω, κατεβάζει με ταχύτητα 30kb/sec. Ενώ πάντα κατέβαζα με 190 περίπου.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...