Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα ρε παιδια να πω την αληθεια το avast εμενα με εχει αφησει αρκετα εως πολυ ικανοποιημενο.....

εχει τα παντα (firewall,permanent protection-p2p/email/instant messaging,συνεχεις και καθημερινες ανανεωσεις) και πανω απο ολα αυτο που θεωρω μεγαλο ατου την χαμηλη καταναλωση σε πορους-δεν ειναι δυνατον να θες το ενα τριτο των πορων ενος συστηματος για να το προστατεψεις βλ. norton κα.....αν ειναι ετσι ας παει στα κομματια.

Αλωστε, γενικα οπως ξερετε κανενα antivirus δεν μπορει να καλυπτει ολους τους ιους που βγαινουν παγανια.Ολα εχουν διαρροες.

Τελος αν ριξετε μια ματια στο site του μtorrent θα δειτε οτι και αλλα antivirus εχουν καποιες <διαφορες> μαζι του!

Αυτα τα ολιγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera pedes. yparxei tropos wste an exw anoixto sinexeia to utorrent 1.6 kai katevazei apo ti lista poy toy exw valei kai aposindethei to internet gia kapoia stigmi otan xanasindethei na sinexizei na katevazei kanonika to utorrent 1.6 opoiodipote arxeio apo ti lista poy toy exw kai na min minei kokalwmeno sto oti exei prospathisei(gia mia fora kai oxi apeira poy thelw egw) na katevasei ola ta arxeia kai apla den eixe internet kai ginane ola kokkina. An nai ti rithmiseis akrivws prepei na kanw????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οντως πολύ καλός...ύστερα απο μια γρήγορη ματιά είδα πως κάποιες ρυθμίσεις μου είναι λάθος θα τις διωρθωσα(ελπίζω να δω καλύτερα αποτελέσματα) συγχαρητήρια σε όλους τους users που βοήθησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το utorrent. Εκεί που κατέβαζε και όλα ήταν καλά, ξαφνικά μου βγάζει "The semafhore timeout period has expire". Μήπως κάποιος ξέρει να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το εξής πρόβλημα με το uTorrent:

 

Ενώ πρόκεται για ενα απ τα καλύτερα προγράμματα δυστυχώς όταν το πρόγραμμα δεν κλείνει κανονικά (είτε κολλάει ο υπολογιστής,είτε γίνει shut down χωρίς να κλείσει πρώτα το πρόγραμμα) και το ξανανοίξω μου βγάζει όλα τα torrent κόκκινα και λέει οτι δεν μπορεί να τα ανοίξει.

 

Δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτο για πολύ...

 

Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω προβλημα με το port mapping.Εχω το μTorrent και το ρουτερ WAG345Gv2.

 

Ανοιξα τη σελιδα με τις οδηγιες, αλλα εχω μια απορια στο θεμα της static ip μου.Στα properties της τοπικης συνδεσης, εχω IP Address:192.168.1.101.

 

Βασει της σελιδας http://www.portforward.com, αυτη ειναι η ειναι ηδη ρυθμισμενη static ip μου, οποτε και δε χρειαζομαι αλλαγες?Αν ναι, τι θα πρεπει να κανω στο router μου?Πρεπει να σβησω καποια απο τις ηδη υπαρχουσες ανοιχτες θυρες στο μενου port forward?

 

H θυρα του μTorrent ειναι η 59520, και ξερω πως πρεπει να εχω

Application:UTor1

external port:59520

internal port:59520

Protocol:both

Ip address:192.168.1.??? Τι βαζω στα ερωτηματικα?Την 192.168.1.101 ή οχι?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 192.168.1.101 αν βεβαια εχεις ρυθμισει αυτη την ΙΡ ως στατικη.

 

Για να το δεις αυτο πηγαινε στον Πινακα Ελεγχου->Συνδεσεις Δικτυου->Τοπικη συνδεση->Ιδιοτητες->Πρωτοκολλο Ιντερνετ (TCP/IP)->Ιδιοτητες και δες αν ειναι ρυθμισμενα τα ακολουθα, αν οχι βαλε τα:

 

Διυθυνση ΙΡ 192.168.1.101

Μασκα υποδικτυου 255.255.255.0

Προεπιλεγμενη πυλη 192.168.1.1

Προτιμωμενος διακομιστης DNS 192.168.1.1

 

@Αρβανιτάκης Ανδρέας γραψε σωστα τι ακριβως σου βγαζει επειδη αυτο που εγραψες μαλλον δε ειναι σωστο. Στο βγαζει το utorrent ως μηνυμα ή τα windows?

 

@tommy_angelo τα torrent που γινονται κοκκινα εχουν χ ή βελακι μεσα τους? Μηπως τα αποθηκευεις σε καποιον δισκο δικτυου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 192.168.1.101 αν βεβαια εχεις ρυθμισει αυτη την ΙΡ ως στατικη.

 

Για να το δεις αυτο πηγαινε στον Πινακα Ελεγχου->Συνδεσεις Δικτυου->Τοπικη συνδεση->Ιδιοτητες->Πρωτοκολλο Ιντερνετ (TCP/IP)->Ιδιοτητες και δες αν ειναι ρυθμισμενα τα ακολουθα, αν οχι βαλε τα:

 

Διυθυνση ΙΡ 192.168.1.101

Μασκα υποδικτυου 255.255.255.0

Προεπιλεγμενη πυλη 192.168.1.1

Προτιμωμενος διακομιστης DNS 192.168.1.1

 

Nαι, ετσι ειναι.Οποτε, στο port forwarding ως IP βαζω την 192.168.1.101?Και θα αντικαταστησω οποια θελω?

 

Edit:

 

Να οι ρυθμισεις μου.Εξακολουθει ομως να μου λεει πως η port ειναι κλειστη.

Port.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως :-)

 

Για να μην παιδευεσαι με το Port foward μπορεις να ορισεις ενα Port range μια φορα πχ απο 59500-59520 και να αλλαζεις μετα τις ρυθμισεις των Ports απευθειας σε οποιο προγραμμα χρησιμοποιεις μεταξυ των Port στο range ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δλδ να το ρυθμισω πχ απο 59500 ως 60000.

 

Γιατι ομως μου λεει πως παραμενει κλειστη?Και μαλιστα λεει πως ειναι κλειστη σε μια ασχετη IP, 217.222.38.10 lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως χρειαζεσαι 500 ports ανοιχτες, πιστευω καμια 20αρια ειναι μια χαρουλα και αν χρειαστεις πιο πολλες απλα μεγαλωνεις το range.

 

Μηπως τρεχεις καποιο firewall και μπλοκαρονται? Δες μηπως θελει ανοιγμα η πορτα στο Windows firewall αν δε εχεις καποιο αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asmilon χ εχουν τα torrent που γίνονται κόκκινα.

 

Και το κακό ειναι οτι πρέπει να ξαναπηγαίνω απ την αρχή να τα φορτώνω για να τα δει κανονικά ενώ στον azureus μου έβγαζε απλα ενα μήνυμα οτι δεν έγινε κανονικός τερματισμός του προγράμματος και τα torrent άρχιζαν αμέσως να κατεβαίνουν και να ανεβαίνουν.

 

Τι να φταίει άραγε..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...