Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώντας να ρυθμίσω utorrent και comodo 3, βρήκα τις εξής προτεινόμενες διαδικασίες:

1. Τα βήματα που περιγράφονται στη σελίδα: http://forums.comodo.com/frequently_asked_questions_faq_for_comodo_firewall/tutorial_for_utorrent_with_comodo_firewall_3-t15677.0.html

 

2. Τα βήματα που περιγράφονται στις σελίδες 90,91 του περιοδικού "Ασφάλεια στο Internet" (ειδική έκδοση του pc magazine). Η πρόταση αυτή είναι πολύ πιο απλή, καθώς περιλαμβάνει μια μόνο νέα καταχώρηση στην καρτέλα network monitoring, όπου απλά ορίζουμε ως destination port το Port που μας λέει το ίδιο το utorrent.

 

Ποια λύση πρέπει να προτιμήσουμε; Την 1 ή τη 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους.Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει γιατι μου έχουν σπάσει τα νεύρα.Εχω το μTorrent 1.7.7 με σύνδεση adsl 1mbps και εδώ και 3 μήνες περίπου που άλαξα windows απο xp που είχα σε vista το μTorrent εχει σταματήσει να μου κατεβάζει όπως πρίν η και καθόλου θα έλεγα.Οταν το ανοίγω κάπου κάτω έχει ένα τριγωνάκι κίτρινο που μέσα έχει ένα θαυμαστικό και λέει{Δεν υπάρχουν εισερχόμενες συνδέσεις.Αν το εικονίδιο δεν γίνει πράσινο ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις στο δίκτυο σας}Ας με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ πολλύ

 

Υ.Γ. Πρίν που είχα τα windows xp το μTorrent κατέβαζε καλά το πρόβλημα ξεκίνησε με το που έβαλα vista

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ζαλίζω κανέναν και δεν έχει ξαναειπωθεί σας είναι εύκολο να μου πείτε σας παρακαλώ πολύ τι ακριβώς κάνουν τα παρακάτω πεδία στο utorrent 1.7.7 και τι τιμές είναι καλύτερο να τους δώσω.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

46944430ng0.jpg

 

 

69613728hn8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

 

Εχω ανοιξει την πορτα 51000 απο το μοδεμ και την εχω δηλωσει στο utorrent.Ομως καθε φορα βγαζει το προγραμα το κιτρινο τριγωνακι κατω στην μπαρα.οτι δηλαδη κατι δεν παει καλα.Οταν δοκιμαζω αν κανει port forward μεσω του check tou utorrent λαμβανω αρνητικη απαντηση.Εχω το eset smart security! Ti ftaei? Pos na to luso?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα. Καθε βραδυ αφοινω ανοιχτο το pc για να ανακαλυψω την επομενη μερα μεσημερη οτι εχουν κοκινισει ολα τα τορεντ στο μtorrent και το tracker status λεει timed out.

 

Οταν κανω manually update tracker επανερχεται... αλλα μεχρι να το δω και να το κανω κατεβαζω με χάλια ταχύτητες εννοειται.

 

Καμια ιδεά? Γιατι εχω ψαξει και δεν εχω βρει παρομοιο προβλημα (τα Ports μου ειναι ενταξει, firewall den eho, και ειμαι online με usb oxi router!)

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να κάνω το utorrent 1.7.7 να συνδέεται πολύ ποιο γρήγορα απ' ότι κανονικά με τους seeds του κάθε τορεντ?

Αν ναι ποιος είναι αυτός ο τρόπος?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εχω 4 συνδεση και εχω ενα προβλημα με το u torrent.

εχω ανοιχτα τα ports(πρασινο φωτακι) δεν μου γραφει κατω περιορισμενο download παρολα αυτα απο ολους τους seeders δεν περνω κατι παραπανω απο 0,...

ετσι δεν μπορω να κατεβασω τιποτα με παραπανω απο 15 στην καλυτερη!!!

Εχω κανει κατι λαθος στις ρυθμισεις.τα αρχεια που κατεβαζω εχουν παρα πολλους seeders και συνδεομαι με αρκετους αλλα με 0,.. τι να κατεβασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ΟΤΕνετ έχει πέσει ΤΡΕΛΟΣ ΚΟΦΤΗΣ ή κάνουν αλλάγες στα κέντρα και πολύς κόσμος σέρνεται...

Υπάρχει σε άλλο γνωστό φόρουμ ολόκληρη κίνηση ...

Κάνε μια δοκιμή να δείς αν κι εσύ είσαι απο τους άτυχους...

Ανοιξε το τελευταίο Winamp και διάλεγε το μενού Shoutcast TV

Διάλεξε ένα κανάλι με οχι πάνω απο 200 stream και δες αν παίζει...

Αν ΔΕΝ παίζει είσαι κι εσύ σε X-files κέντρο,αν παίξει φταίει ο τράκερ και οι seeders...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορούμε να αλλάξουμε στο utorrent 1.7.7 την ώρα που θα κάνει update tracker σε κάθε τορρεντ από το default 20 minutes που είναι?

Αν ναι ποιος είναι αυτός ο τρόπος?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 24 δε μου λέει τίποτα.

Στα πόσα συγχρονίζεις? up-down

Έχεις πράσινο tick στην κάτω μπάρα?

Τι up limit έχεις?

Από άλλους ftp τι πιάνεις?

 

ADSL Speed (DS/US) 17494/1020 Kbps

Ναί έχω πράσινο τικ...

Το υπολόγισα γύρω στο 100...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...