Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 6


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 821
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλήθεια εσυ το wii σου από που το πήρες?Τα είχε όλα μέσα?Έχω ακούσει ότι αν είναι δώρο είναι μπορεί και να μην έχει τίποτα ισχύει?

 

mi malwnetai re paidia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια εσυ το wii σου από που το πήρες?Τα είχε όλα μέσα?Έχω ακούσει ότι αν είναι δώρο είναι μπορεί και να μην έχει τίποτα ισχύει?

 

όταν σου κάνει κάποιος ένα δώρο πρέπει να το κάνει σωστά:2ο χειριστήριο,2-3 παιχνίδια και sd ram...που είναι??? οέοοο...!!! αυτά μου έλλειπαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν σου κάνει κάποιος ένα δώρο πρέπει να το κάνει σωστά:2ο χειριστήριο,2-3 παιχνίδια και sd ram...που είναι??? οέοοο...!!! αυτά μου έλλειπαν...

Τι του λειπει του ψωριάρη; Φούντα με μαργαριτάρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο τα νεώτερα!!! Σαβ/κο off!!!!:-D

 

Είχα παραγγείλει κι εγώ το box set του matrix με τα 10dvd από E-shop. Το παίρνω, το ανοίγω και έλλειπε το βιβλιαράκι(καμια 30αρια σελίδες). Πάω επιτόπου στο e-shop της περιοχής και μου λένε πως δεν μπορούνε να κάνουνε τίποτα επειδή άνοιξα τη συσκευασία. Παίρνω τηλ Αθήνα, μου τα μασάνε..τους πρίζω μου λένε πως έχω δίκαιο και πως θα επικοινωνήσει μαζί μου κάποιος "ανώτερος" να τακτοποιήσει το θέμα...ακόμη το περιμένω το τηλεφώνημα μετα από μισό χρόνο!!!!!

 

Ελπίζω εσύ να έχεις διαφορετική τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια...παιζω προ πολυ καιρο...

το θεμα ειναι πως με τσατιζε αρκετα αλλα δεν εδινα σημασια, ξεσπουσα στους αντιπαλους φιλους... :P

 

πριν μερικες μερες ερχεται ενας φιλος που δεν παιζει προ αλλα ειναι πολυ παλιος στο χωρο και βαλαμε να παιξουμε ενα παιχνιδι

 

κατα τη δειαρκεια του αγωνα με ρωταει:

-ρε γιατι οι αμυντικοι μου πανε οπου γουσταρουν?

-(μοκο)

-ρε γιατι οταν αναπτυσομαι παικτες μενουν πισω (αντι να ανεβουν και αυτοι) και κανουν γενικα οτι θελουν?

-(δευτερο μοκο)

-ρε γιατι φαινεται οτι ανα παιχνιδι η μηχανη του παιχνιδιου "σπρωχνει" μια απο τις 2 ομαδες ενω την αλλη τη "θαβει"?

-(τριτο μοκο)

 

και μετα απο αρκετη κουβεντα διαπιστωσαμε οτι το παιχνιδι ειναι τελειως αθλιο για ποδοσφαιρακι που δεν εχει γραφικα (αρα στηριζεται στο gameplay)

 

τελευταια παρατηρηση, οταν επαιζα μανατζερ, και εδειχνε καποιες φασεις (αυτες του γκολ) απο πανω, το στησιμο και η κινηση των ομαδων και των παικτων ηταν απιστευτα καλυτερες απο του προ...

 

 

για να τελειωσουμε ... δεν μπορουν να φτιαξουν μια μηχανη που δε θα πουλαει τη μια ομαδα, που θα κινει με ικανοτητα τους παικτες και επιτελους μετα απο 15 χρονια ποδοσφαιρακια δε θα εχει τοσο εμφανη προβληματα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, "εντελώς άθλιο" δεν είναι αλλά συνεχίζει να έχει αρκετά προβλήματα για όποιον θέλει να του βρει ψεγάδια.

 

Φυσικά υπάρχουν κι άλλοι που παίζουν Pro από...αρχαιοτάτων ετών και ποτέ δεν βγήκαν να διαφωνήσουν ανοιχτά, διαρκώς ευλογούσαν τα γένια τους και το Pro (με αποτέλεσμα η -ούτως ή άλλως κουφή- Konami να βελτιώνει ελάχιστα πράγματα σε κάθε νέα έκδοση και να δίνει την εντύπωση ότι...βαριέται να τελειοποιήσει το παιχνίδι της).

 

Αν όμως μπεις στο λούκι να συγκρίνεις το Pro με το Α.Ι. και γενικά τη λογική που αναπτύσσονται οι παίκτες στο manager, τότε προφανώς το πρώτο είναι χαμένο από χέρι. Ήδη από πέρσι έλεγα (χαριτολογώντας) ότι "τελικά το καλύτερο ποδοσφαιράκι που υπάρχει είναι μακράν το manager, μόνο που δεν έχει καλά γραφικά και δεν παίζεται με joystick...". Λέμε καμια βλακεία να περάσει η ώρα, αλλά πόσες φορές δεν πήγαμε να σπάσουμε το joypad όχι επειδή "φάγαμε γκολ από λάθος πάσα, αλλά επειδή στην επόμενη φάση σουτάραμε από το 1 μέτρο και η μπάλα πήγε 10 μέτρα άουτ...και αυτό γίνεται συνέχεια, μπαίνει μόνο αν έχεις φάτσα κάρτα το τέρμα, σουτάρεις με το καλό πόδι και με καλό παίκτη και η δύναμη του σουτ δεν φτάσει το μισό στη μπάρα".

 

Η μηχανή της Konami συνεχίζει να πουλάει γιατί α) πρακτικά δεν έχει αντίπαλο και β) γιατί σαν σύνολο το pro είναι πολύ καλό, ακόμα κι αν έχει κάποια μειονεκτήματα (ειδικά στο single player).

 

Μια λύση είναι τα παιχνίδια 2vs2 και περισσότεροι (από φέτος πλέον ΚΑΙ στο internet) οπότε κάποια από τα προβλήματα του Α.Ι. εξαλείφονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα ηταν σαν να ανοιξα τα ματια μου

το προ σαν single palyer ειναι αθλιο!!!

δεν ειναι δυνατον να βαζουν 3 κινησεις παραπανω και να το πουλανε σαν νεο παιχνιδι!!!

και εχεις απολυτο δικιο, για να γινει καλο σουτ πρεπει τρεχεις , να μην εχεις αλλαξει μολις κατευθυνση (σουτ πανω σε στριψιμο παει στο κορνερ) και να μην εχεις αντιπαλο στο 1 μετρο...σε ολες τις αλλες περιπτωσεις απλα δεν γινεται...(ή γινεται αλλα δεν ακολουθει ενα pattern ωστε να μπορεις να το μαθεις)

και το πιο απιστευτο απο ολα ειναι αυτο που δεν ανεφερες...το οτι υποστηριζει μια απο τις 2 ομαδες!!! πασες αθλιες-αργες για παραδειγμα!!!

 

 

πλακα πλακα, μπορει καποιος να μου το συγκρινει με το τελευταιο φιφα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e ntaks mi ksefeugeis....epekses 5-10 mats.....na sigrineis ti me to fifa? lotto k etsi pases k sout? oti eipes einai kathara thema proswpiko kai goustou...oute na ipostirizei mia aptis dio omades exw dei...oute na min boreis na kaneis sout oute oute oute....afta ta probs einai stin arxi pou den kses na pezeis.... meta apo 500 mats peripou online den exw dei tpt apo oti les...ma pragmatika tpt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαν...το παιζο το παιχνιδι απο τοτε που βγηκε

πραγματι μετα απο λιγο καιρο δεν τα λαμβανα υπ οψην μου

και πολυς κοσμος λεει οτι το παιχνιδι ευνοει, οχι μονο εγω

οσο για το Α.Ι. των παικτων, θα προτιμουσα να μη μαθαινα ΕΓΩ να ζω με αυτο το προβλημα, (γιατι ΕΙΝΑΙ προβλημα) και να εκανε τη δουλεια της η εταιρια επειτα απο τοσες εκδοσεις

 

επαναλαμβανω, συγκριση με το φιφα (απο καποιον που προφανως τα εχει παιξει εξ ισου πολυ και τα 2) και ειδικα στο θεμα Α.Ι. μπορει να κανει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την Α.Ι.-"εύνοια" της μίας εκ των δύο ομάδων το έχω ακούσει κι από αλλού (ειδικά σε προηγούμενες εκδόσεις του PES) αλλά δεν μπορώ να πω ότι όντως έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Στα διπλά μου φαίνονται όλα 50-50 ενώ στα μονά τα πράγματα είναι πιο απλά. Ή που το A.I. θα έχει άμπαλη ομάδα, οπότε και κάθονται όλοι πίσω, ή που θα έχει καλή ομάδα, οπότε ορμάνε όλοι μπροστά γιούρια. Η πρώτη περίπτωση είναι σαφώς πιο εκνευριστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενα καινουριο release με τιτλο "Winning Eleven Pro Evolution Soccer 2007 © Konami *CLONEDVD*" το εχει κανεις υποψη του? Το πετυχα σημερα αλλα δε ξερω τι ειναι. Το PES6 ειναι? Αν υπαρχει προβλημα με την αναφορα στον τιτλο, το σβηνω το ποστ.

 

Edit: Ακυρο το ερωτημα μολις ειδα αυτο το ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποσο λογικο ειναι να μου κανει κατι κυματακια το pes6 περιπου στο μεσο της οθονης?η vga μου ειναι 6600gt και the rest is p4 2,4 1gb ram!!!καμια ιδεα?δεν τραβαει η καρτα μηπως?να τονισω οτι δεν εχω περασει καποιο update η patch.μηπως θα επρεπε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενα καινουριο release με τιτλο "Winning Eleven Pro Evolution Soccer 2007 © Konami *CLONEDVD*" το εχει κανεις υποψη του? Το πετυχα σημερα αλλα δε ξερω τι ειναι. Το PES6 ειναι? Αν υπαρχει προβλημα με την αναφορα στον τιτλο, το σβηνω το ποστ.

 

Edit: Ακυρο το ερωτημα μολις ειδα αυτο το ποστ.

 

Είναι η αμερικάνικη έκδοση του PES6, δεν έχει κάποια διαφορά από το γνωστό μας ποδοσφαιράκι.

 

ποσο λογικο ειναι να μου κανει κατι κυματακια το pes6 περιπου στο μεσο της οθονης?η vga μου ειναι 6600gt και the rest is p4 2,4 1gb ram!!!καμια ιδεα?δεν τραβαει η καρτα μηπως?να τονισω οτι δεν εχω περασει καποιο update η patch.μηπως θα επρεπε?

 

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τον κατακόρυφο συγχρονισμό (VSync -> ΟΝ) στην 6600 σου. Αν συνεχίσει να το κάνει δοκίμασε να "παιξεις" με τις κάθετες ανανεώσεις της οθόνης σου (60 ή 70Hz).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...