Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mη το γελάς. Επίσης να πούμε οτι στο μεγαλύτερο ποσοστό των παιχνιδιών του είδους ο ήρωας θα ειναι πράγματι κάποιος κούκλος με 6 pack. Συνεπώς το θέμα δεν ειναι μόνο οι γυναικες αλλά και οι άντρες παρουσιάζονται αναλόγως. Αλλά τα games για αυτο ηπάρχουν. Να μας ταξιδευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon Age to get day one DLC

 

BioWare RPG Dragon Age: Origins is to get a day one DLC pack, it’s been confirmed, titled Warden’s Keep.

 

The DLC will add a dungeon-based quest along with six new abilities, new items, and a base where players can trade with merchants.

 

It’s to feature a supernatural storyline set in a fortress once used by the Grey Wardens, the ancient order at the center of Origins’ main storyline.

 

It’ll be yours for 560MSP for 360 and and $7 for PC when the game ships on November 5 and 6 respectively. The DLC will actually go live in the US for both 360 and PC on November 3.

 

The PS3 version will cost the same when the game itself hits on November 30.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολύ μεγάλη χοντράδα, πρώτη ημέρα κυκλοφορίας DLC...

 

Και είμαι σίγουρος πως οι κύριοι θα "μεταφράσουν" τα 7 δολάρια (€4,76) σε 7 ευρώ.

 

Γενικά, έχουν βαλθεί να με κάνουν να ακυρώσω την προπαραγγελία: πρώτα τα βλαμμένα βιντεάκια με τη μουσική του Manson, μετά οι ερωτικές ιστορίες που συναγωνίζονται τα σενάρια του Γκουσγκούνη και τώρα άρχισε το άρμεγμα πριν την κυκλοφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισανε τα οργανα για την "σκοτεινη" πλευρα των DLC. Content που εχει δημιουργηθει και εχει κοπει απο την τελικη εκδοση του παιχνιδιου για να μας το πλασαρουν σαν νεο, εναντι πληρωμης φυσικα, και να γουσταρουν και καπιοι για την "καταντια" του gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι email και να τους κράζουμε. Τα email τα προσέχουν αρκετά δλδ έχει νόημα να στείλουμε email και να τους βρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τους στείλεις mail και να τους "βρίζεις" μόνο νόημα δεν έχει. Αν διαμαρτύρεσαι κόσμια έχει καλώς αλλιώς χάνεις το δίκιο σου. Δυστυχώς το DLC είναι η νέα μόδα στο gaming και όλο και περισσότερες εταιρείες δείχνουν να βασίζονται πάνω σε αυτό. Όταν μάλιστα ακούγονται τέτοιες απόψεις από άτομα που έχονυ κύρος, δύναμη και κυρίως εμπειρία στον χώρο, τότε η κατάσταση μόνο καλή δεν μπορεί να είναι.

 

Και όσο για τον "πνευματικό διάδοχο" των Baldur's Gate, από λάδι μπόλικο αλλά από τηγανίτα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύουν? Σε λίγο θα κυκλοφορούν τα game χωρίς καθόλου περιεχόμενο και θα πουλάνε τα quest σαν DLC

Ειναι λιγο ακυρο αλλα βασικα ειναι το extra quest απο τη digital limited εκδοση που πουλαει το ea store. Υπάρχει και το Shale dlc το οποιο θα το παρουν τσαμπα οσοι αγορασουν το παιχνιδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τους στείλεις mail και να τους "βρίζεις" μόνο νόημα δεν έχει. Αν διαμαρτύρεσαι κόσμια έχει καλώς αλλιώς χάνεις το δίκιο σου. Δυστυχώς το DLC είναι η νέα μόδα στο gaming και όλο και περισσότερες εταιρείες δείχνουν να βασίζονται πάνω σε αυτό. Όταν μάλιστα ακούγονται τέτοιες απόψεις από άτομα που έχονυ κύρος, δύναμη και κυρίως εμπειρία στον χώρο, τότε η κατάσταση μόνο καλή δεν μπορεί να είναι.

 

Και όσο για τον "πνευματικό διάδοχο" των Baldur's Gate, από λάδι μπόλικο αλλά από τηγανίτα τίποτα...

 

Το λεω απο τωρα οτι αν γινει κατι τετοιο δεν θα ειμαι με το μερος του gaming στο μελλον. Ηδη υπαρχουν πολλα που με ξενερωνουν απιστευτα και ισως ειναι και απο τους βασικους λογους που πλεον "δεν μπορω" (οχι βαριεμαι) να κατσω να παιξω. Ισως εχω χορτασει, ισως δεν με συγκινει πλεον το "αθλημα" και θα πρεπει να δω κατι πολυ διαφορετικο και ριζοσπαστικο για να μου κανει "κλικ" αλλα οταν παιζω παλιοτερα "συμβατικα" παιχνιδια ξυπναει παλι το παθος μου.

 

Οταν βλεπω κατι τετοια πραγματικα μειωνεται ακομα περισσοτερο η ορεξη μου για gaming. Παλια αγοραζα ενα παιχνιδι (η εστω το εγραφα ρε αδερφε) και ηταν 100% απο την αρχη ολοκληρο το content του παιχνιδιου. Παραδειγμα το Turok 2 που εχω στο N64 σε καμια περιπτωση δεν ειναι "μιση" εκδοση. Εχω την φουλ εμπειρια αμεσως. Δεν μου αρεσει η κατασταση εκει που παει με τα DLC και το "μισθωμενο" gaming και μια εταιρια σαν την ΕΑ ξερει ακριβως πως να το τυλιξει με ωραιο περιτυλιγμα για να μας δωσει το δηλητηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μενουμε κλασικοι retro τυποι που παιζουν μονο και αποκλειστικα "παλια" παιχνιδια!

 

Ευτυχώς που υπάρχουν και εταιρίες σαν τη σταρντοκ στα εκτός νετ παιγνίδια και σαν τη ccp στα διαδικτυακά που σέβονται τον πελάτη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...