Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι μιας και το ξαναπαίζω. Για να παίξω τα DLC (Leliana's Song, Golems of Amgarakk κλπ) , χρειάζεται να παίξω και το Awakening ή είναι ανεξάρτητες ιστορίες; 

 

To level που είναι ο χαρακτήρας μου επηρεάζει καθόλου;

 

Υ.Γ.: Ξέρω νεκρανάσταση, αλλά τι να κάνω ο έρμος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κάτι μιας και το ξαναπαίζω. Για να παίξω τα DLC (Leliana's Song, Golems of Amgarakk κλπ) , χρειάζεται να παίξω και το Awakening ή είναι ανεξάρτητες ιστορίες; 

 

To level που είναι ο χαρακτήρας μου επηρεάζει καθόλου;

 

Υ.Γ.: Ξέρω νεκρανάσταση, αλλά τι να κάνω ο έρμος :)

 

Ανεξάρτητες ιστορίες, παίξτες πριν το Awakening, κατά την διάρκεια του vanilla run.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι ανεξάρτητες από το Awakening. Απλά διάβασε τις περιγραφές γιατί κάποια από αυτά (όπως εκείνο με τους Darkspawn, το Golems ή το  ή το Witch Hunt) τοποθετούνται μετά το τέλος του Origins, ενώ άλλα (Ostagar, Leliana's Song, Stone Prisoner και το άλλο με τους Wardens) εντάσσονται μέσα στο Origins. Για το Ostagar μάλιστα οι ανταμοιβές που παίρνεις αλλάζουν ανάλογα με το level, και τις βρήκα υπερβολικά OP για να τις χρησιμοποιήσω.

 

Το Awakening δεν έχει σχέση με όλα αυτά. Ούτε σεναριακά ούτε με άλλο τρόπο.

 

Για την ακρίβεια, νομίζω πως το Golems τοποθετείται και μετά το τέλος του Awakening. Χμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι ανεξάρτητες από το Awakening. Απλά διάβασε τις περιγραφές γιατί κάποια από αυτά (όπως εκείνο με τους Darkspawn, το Golems ή το  ή το Witch Hunt) τοποθετούνται μετά το τέλος του Origins, ενώ άλλα (Ostagar, Leliana's Song, Stone Prisoner και το άλλο με τους Wardens) εντάσσονται μέσα στο Origins. Για το Ostagar μάλιστα οι ανταμοιβές που παίρνεις αλλάζουν ανάλογα με το level, και τις βρήκα υπερβολικά OP για να τις χρησιμοποιήσω.

 

Το Awakening δεν έχει σχέση με όλα αυτά. Ούτε σεναριακά ούτε με άλλο τρόπο.

 

Για την ακρίβεια, νομίζω πως το Golems τοποθετείται και μετά το τέλος του Awakening. Χμ.

Ευχαριστώ σας!!!

 

Θα τα ξεκινήσω οσονούπω, μιας και το τερμάτισα πριν λίγες μέρες και μου λείπει το Awakening.

 

Αυτο , ειχα βαλει απο τον θειο οταν επειζα την εκδοση με ολα τα dlc + δωρο items , ε , απο την στιγμη που "καθαριζεις" ενα dlc εισαι μαμαω και δερνω , στο Wardens η "warden armor" ειναι τουμπανη , στο ostagar iirc παιρνεις την dragon blood set που εκανε τον arcane/blood mage μου θεο , τανκαρε,εκοβε,εραβε :P

 

Γενικα εγω προτεινω να το ψαξεις οπως ειπε ο tobajara και να τα παιξεις ταυτοχρονα με το vanila αλλα στην σειρα με την οποια βγηκανε και στο περιπου στα lvl που πρεπει :

 

 

Awakening was released before Leliana's Song, Golems of Amgarrak and Witch Hunt, so no, if they're going to play them in the order they were released, they won't be doing all the other DLC first and then Awakening. But on to the point at hand. It doesn't really matter what order you do the DLC for Origins in (the things like Warden's Keep, The Stone Prisoner etc), but with the other DLC I think most people complete Origins, and then play Awakening, then Golems of Amgarrak, then Witch Hunt. It doesn't matter when you play Leliana's Song either because it's not related to the Origins/Awakening story at all, it just tells the story of Leliana's betrayal by Marjolaine.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Dragon Age: Origins + Awakening

 

καλησπερα. εχω μια απορια εαν μπορειτε να με βοηθησετε. ειχα αγορασει πριν 2χρονια το Dragon Age Origins Ultimate Edition απο το Steam.

Απεκτησα ομως τσαμπα την απλη εκδοση του ιδιου παιχνιδιου μεσω Origin.

 

Βρηκα σχεδον τσαμπα το expansion pack Dragon Age : Origin Awakening αλλα ειναι για Origin.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης εαν παιξω το Origins Ultimate Edition απο το Steam κ μετα βαλω το Awakening στο Origin θα χασω πραγματα? Η το expansion δν εχει "καμια" σχεση με το εαν εχεις την Ultimate Η την απλη εκδοση?

 

ευχαριστω εκ τον προτέρων.

Dragon Age: Origins Awakening Dragon Age: Origins Awakening Dragon Age:Ultimate Origins Dragon Age: Origins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ultimate έχει μέσα και το awakening!!!

 

http://dragonage.wikia.com/wiki/Dragon_Age:_Origins_Ultimate_Edition

 

Επίσης μην κάνεις το λάθος και κάνεις update ή αρχίσεις το game από origin γιατί θα έχεις πρόβλημα (το έχω κάνει γιαύτο στο λέω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις να μην κανω Update η αρχισω το παιχνιδι στο Origin? εαν αρχιζα το παιχνιδι στο steam το awakening δν αρχιζεις παλι απο την αρχη? συνεχεια ειναι του στορυ ειναι? 

 

οσον αφορα την Ultimate δν το ειχα δει καν ευχαριστω με προλαβες απο το ξοδεψω τσαμπα λεφτα. να σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα εγώ είχα το ultimate στο steam και την απλή έκδοση στο origin

ενώ κανονικά έπαιζα το game στο steam και το είχα προχωρήσει αρκετά, μπήκα να δω κάτι στο origin και μου έβγαλε να κάνω update στο dragon age....το έκανα γιατί είμαι τρόμπας μερικές φορές :) και μετά δεν έπαιζε το steam και έπρεπε να το ξανάκατεβάσω. 
Ευτυχώς δεν έχασα τα save games με την @#$ που έκανα :)

 

Και ναι το awakening είναι expansion του dragon age.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ηξερα οτι συνεχιζεται. νομιζα οτι απλα εχει μια βαση του 1ου κ ξεκιναγες απο την αρχη. για αυτο ρωτησα να το επερνα το awakening. αλλα δν φανταζομουν οτι θα σου εκανε τετοια παπατζα επειδη το ειχες κ στο steam. 

 

τεσπα ευχαριστω για την βοηθεια με εσωσες απο το να δωσω τσαμπα λεφτα. να σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δεν παίζει το Dragon Age Origin στο PC

Καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια είπα παίξω το πρώτο παιχνίδι της σειράς το οποίο είχα αφήσει στην μέση τα άλλα τα έχω παίξει.

Κατέβασα λοιπόν την έκδοση από το gog έκανα έγκατασταση καί όταν πήγα να τό τρέξω μου έβγαλε μύνημα ότι δεν νρισκει το Physx, το θέμα είναι ότι εγώ έχω κάρτα γραφικών AMD και συγκεκριμένα Rx 570.

Τι μπορώ να κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε τη λύση που λένε εδώ

Κι εγώ με windows 10 και AMD ήμουν όταν ξανάβαλα το παιχνίδι (Ultimate edition) αλλά έχω τη φυσική έκδοση του παιχνιδιού. Απ' ότι διάβασα όταν κάνεις εγκατάσταση από τα δισκάκια δεν εμφανίζει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...