Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισα να παίζω και εγώ, δεν θυμάμαι καν πότε το πήρα και πως αλλά είναι η Deluxe έκδοση απο ότι λέει (Steam). Μια ερώτηση για τα DLC, τα βρήκα και τα κατέβασα απο το site της EA. Υποθέτω το Awakening δεν είναι free όμως για να το βάλω απο τώρα, αν και έχω ήδη εγκατεστημένα DLC για το Awakening. Είδα ότι έχει συζητηθεί λίγο αλλά για να ξέρω τι κάνω, απλά συνεχίζω να παίζω με τα DLC εγκατεστημένα και όταν τελειώσω βλέπω αν θα πάρω το Awakening?

Εν το μεταξύ έκανα και εγώ την βλακεία πριν μπω εδω να διαβάσω και έχω βάλει το Game και στο Steam και στο Origin, αλλά προς το παρόν δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα (μάλλον έχει κολλήσει το update στο origin ήμουν τυχερός) 😛

Μια άλλη ερώτηση έχω random crashes νομίζω όταν πάει να κάνει load cinematic, οπότε και χάνω το progress μέχρι τότε, ξέρει κανείς απο τι είναι ?

edit: Το αγόρασα ξανά απο Gog που είναι το Ultimate Edition και έβαλα και το LAA Patch στο Steam μπας και φύγουν τα crash... για να δούμε

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Luciddream είπε

Άρχισα να παίζω και εγώ, δεν θυμάμαι καν πότε το πήρα και πως αλλά είναι η Deluxe έκδοση απο ότι λέει (Steam). Μια ερώτηση για τα DLC, τα βρήκα και τα κατέβασα απο το site της EA. Υποθέτω το Awakening δεν είναι free όμως για να το βάλω απο τώρα, αν και έχω ήδη εγκατεστημένα DLC για το Awakening. Είδα ότι έχει συζητηθεί λίγο αλλά για να ξέρω τι κάνω, απλά συνεχίζω να παίζω με τα DLC εγκατεστημένα και όταν τελειώσω βλέπω αν θα πάρω το Awakening?

Εν το μεταξύ έκανα και εγώ την βλακεία πριν μπω εδω να διαβάσω και έχω βάλει το Game και στο Steam και στο Origin, αλλά προς το παρόν δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα (μάλλον έχει κολλήσει το update στο origin ήμουν τυχερός) 😛

Μια άλλη ερώτηση έχω random crashes νομίζω όταν πάει να κάνει load cinematic, οπότε και χάνω το progress μέχρι τότε, ξέρει κανείς απο τι είναι ?

edit: Το αγόρασα ξανά απο Gog που είναι το Ultimate Edition και έβαλα και το LAA Patch στο Steam μπας και φύγουν τα crash... για να δούμε

Μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις και μετά να βάλεις το Awakening (αξίζει). Τα DLC είναι αυτοτελή, mini campaigns και ένα σου δίνει έναν επιπλέον χαρακτήρα (ένα golem).

Αν θυμάμαι καλά όλα αυτά παίζονται, επιλέγοντας τα από το main menu. Δεν είναι δλδ συγχωνευμενα στο main campaign όπου πρέπει να βρεις το ανάλογο npc να σου δώσει κάποιο mission.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όποιος παίξει και τελειώσει το Base game δεν υπάρχει πιθανότητα να μην συνεχίσει στο Awakening. 

...το οποίο δυστυχώς ήταν μια σαπίλα και μισή, αλλά να'χαμε να λέγαμε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tobajara είπε

...το οποίο δυστυχώς ήταν μια σαπίλα και μισή, αλλά να'χαμε να λέγαμε

Γιατί ρε συ για τους χαρακτήρες που είχε; εγώ το θυμάμαι σαν πολύ καλό και γενικά δεν γίνεται να σταματήσεις στο origins γιατί αφήνεις την ιστορία χωρίς φινάλε όποιο και να είναι αυτό. Το Combat του ήταν καλύτερο, η διάρκεια πολύ καλή, μόνο αυτό που έγραψα στην αρχή οι χαρακτήρες που ήταν λίγο flat θυμάμαι σαν αρνητικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiritclay είπε

Γενικα πώς είναι το game σήμερα; μετράει καθόλου ή θα φανεί η ηλικία του;

Αν σε ενδιαφέρουν τα γραφικά κτλ η ηλικία του φαίνεται εδώ και πολλά χρόνια. Δεν ήταν άλλωστε ακόμα και τότε κάτι φοβερό. Το gameplay, η ατμόσφαιρα και η ιστορία του είναι κάτι που θα το κρίνεις εσύ στις πρώτες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Γιατί ρε συ για τους χαρακτήρες που είχε; εγώ το θυμάμαι σαν πολύ καλό και γενικά δεν γίνεται να σταματήσεις στο origins γιατί αφήνεις την ιστορία χωρίς φινάλε όποιο και να είναι αυτό. Το Combat του ήταν καλύτερο, η διάρκεια πολύ καλή, μόνο αυτό που έγραψα στην αρχή οι χαρακτήρες που ήταν λίγο flat θυμάμαι σαν αρνητικό. 

Εγώ θυμάμαι πολύ περισσότερα αρνητικά από θετικά. Πάρα πολλά bugs και τεχνικά προβλήματα, που ακόμα και για μένα που είμαι ανεκτικός με εξαγρίωσαν (θυμάμαι να χρειάζομαι να ξαναπαίξω ολόκληρη την περιοχή με τα ορυχεία γιατί κάτι δεν εμφανιζόταν), unbalanced gameplay και μηδενική δυσκολία - με το ζόρι χρειαζόταν να πατάς κουμπάκια και το σενάριό του αν και αρχικά μου έκανε κάποια εντύπωση (και το τελικό εύρημα ήταν αξιόλογο) στην πορεία έγινε τελείως ανιαρό. Τα είχα γράψει και παλιότερα, αλλά μου είχε φανεί σκέτη αρπαχτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Εγώ θυμάμαι πολύ περισσότερα αρνητικά από θετικά. Πάρα πολλά bugs και τεχνικά προβλήματα, που ακόμα και για μένα που είμαι ανεκτικός με εξαγρίωσαν (θυμάμαι να χρειάζομαι να ξαναπαίξω ολόκληρη την περιοχή με τα ορυχεία γιατί κάτι δεν εμφανιζόταν)

Κάτι μου έρχεται στο μυαλό τώρα για τα ορυχεία και πρέπει να ήταν με missing equipment bug. Εγώ το είχα παίξει όταν είχαν λυθεί τα bugs αλλά το παραπάνω το θυμάμαι γιατί είχε σπάσει τα νεύρα πολλών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Anuminas said:

Αυτο το παιχνιδι λέω θα το παίξω θα το παίξω και ακόμη να το ξεκινήσω στα σοβαρά.🙄

Και εγω γενικά ξεκινάω παιχνίδια και τα παρατάω (όλα τα single player τα έχω αφήσει στην μέση), αλλά τελευταία ψάχνω καινούρια να ασχοληθώ, και επειδή έχω και τρέλα με μάγους μου κίνησε το ενδιαφέρον. Βασικά ήθελα να παίξω το DAI που δώσανε πρόσφατα δωρεαν αλλά ήθελα να ξέρω το Lore πριν ασχοληθώ. Αυτό που κάνω τώρα για να μην βαρεθώ και με αυτό είναι ότι πάω γιούργια τελείως και σε Normal δυσκολία για να μην χάνω χρόνο. Απλά παρακολουθώ όλες τις συζητήσεις όσο μπορώ, δεν τα skipάρω.

2 hours ago, spiritclay said:

Γενικα πώς είναι το game σήμερα; μετράει καθόλου ή θα φανεί η ηλικία του;

Σίγουρα φαίνεται η ηλικία του αλλά εξαρτάται πόσο σε ενδιαφέρει... εγώ ας πούμε τα καινούρια open world που έχουν ένα εκατομμύριο πράγματα να κάνεις δύσκολα μπορώ να τα παίξω.. ούτε χρόνο έχω ούτε όρεξη, οπότε με τα παλαιότερα games την βρίσκω καλύτερα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...