Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχήν, ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Τα item DLCs είναι μάλλον αδιάφορα. Τα Warden's Keep, Return to Ostagar και Stone Prisoner (κάπως έτσι) εμφανίζονται με τη μορφή side quests και μπορείς να τα κάνεις χωρίς να επηρρεαστεί το παιχνίδι (βρήκα τον εξοπλισμό τους υπερβολικά δυνατό και δεν τον χρησιμοποίησα στο παιχνίδι). Τα Leliana's Song, Witch Hunt και The Darkspawn Chronicles είναι καλό να τα κάνεις μετά το τέλος του παιχνιδιού, καθώς δεν έχουν σχέση με το main campaign ή συνεχίζουν αρκετά μετά. Το καλύτερο DLC από όλα, το The Golems of Amgarrak, είναι καλό να το παίξεις αφού έχεις τερματίσει και το expansion (Awakening) γιατί έχει την πιο δύσκολη μάχη σε όλο το Dragon Age 1, που είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ζόρικη ακόμα και σε χαμηλά επίπεδα δυσκολίας και απαιτεί πολλή προσοχή. Το Awakening είναι το προβληματικό expansion οπότε το παίζεις μετά το κανονικό campaign και καλό κουράγιο με τα bugs του.

 

Έτσι όπως τα διαβάζω, το βασικό παιχνίδι φτάνει και περισσεύει. Δε χρειάζεται να φάω και τη ζωή μου στο Dragon Age με λεπτομέρειες. Ακόμα και το Awakening θα το σκεφτώ αν θα το παίξω.

 

Τα bugs του δε λύθηκαν με patches μέχρι σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κατεβασα το παραπανω game δωρεαν απο την origin αλλα οταν προσπαθω να το τρεξω μου πεταει μηνυμα οτι λειπει το PhysXLoader.dll.Πως μπορω να το διορθωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κατεβασα το παραπανω game δωρεαν απο την origin αλλα οταν προσπαθω να το τρεξω μου πεταει μηνυμα οτι λειπει το PhysXLoader.dll.Πως μπορω να το διορθωσω?

 

Και σε μένα το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε. Εκανα restart to pc και έφτιαξε χωρίς να χρειαστώ να κατεβάσω τίποτα. Απλά να ξέρετε μετά απο installs ενα restart λύνει αρκετά τυχών προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Προχωράω ακάθεκτος, έχοντας φτιάξει νέο χαρακτήρα (ο παλιός ήταν σαν τούρκος -don't play with the character creator in DAO :P-) και επίσης είχα καταφέρει να κάνω friendzone (!) την Leliana.

 

Βασικά αναρωτιέμαι πώς σκεφτόμουν όταν το πρωτόπαιζα (όταν είχε βγει), σίγουρα δεν ήξερα το lore τότε στο ξεκίνημα και αν δεν μου καθόταν καλά κάποιος χαρακτήρας τα άκουγε (Morrigan disapproves).

 

Τώρα, τίγκα διπλωματία με τα party members (need them bonuses), παίξιμο με τα tactics, βρισίδια (γιατί όπως ξέρουμε είναι old-school και αν δεν προσέξεις / είσαι έτοιμος, θα σε φάει το γκρουπάκι των σκελετών με τον Revenant) και bugs.

 

Θυμάμαι παλιότερα κάποιο πρόβλημα με τα textures, αλλά όπου κοιτάξω στο google, "Ηigh-Res texture mod" και τέτοια, λίγα μιλάνε για προβληματικά textures και λένε rollback drivers (με την καμία) ή αλλαγή settings / Dx9 launch parameter που δεν πιάνει τίποτα. -_-

 

Είναι ενοχλητικό, τόσα χρόνια μετά να είναι τόσο bugged σε αυτόν τον τομέα. 

 

Επίσης είχα ξεχάσει πόσο τρέξιμο και backtracking είχε. :P

 

Πάντως οκ, αυτή τη φορά θα το ξεκοκαλίσω και τερματίσω και μετά (μπρρρρ) Dragon Age II. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Origins είναι πραγματικά αγέραστο και δεν το θυμάμαι να πάσχει από ιδιαίτερα τεχνικά προβλήματα (συν το ότι έχει και Morrigan, χουμ χουμ). Η Bioware έδωσε ρέστα πραγματικά - και τα έκανε τελείως χάλια στο Awakening που ακόμα και τώρα παίζει να μην έχει διορθωθεί τίποτα από τα τραγελαφικά προβλήματά του (χώρια το εντελώς unbalanced gameplay).

 

Για το 2...

 

Ναι είναι κακό, βαρετό, το σενάριο είναι για κλωτσιές, οι χαρακτήρες είναι τόσο κακογραμμένοι που με το ζόρι σχηματίζεις ομάδα που να μη θες να δείρεις κάποιον (Ισαβέλα, Βάρικ και μετά το χάος, και ούτε το Βάρικ πολυχώνευα, πολύ κοινότοπος για τα γούστα μου), αλλά είναι το ζήτημα του import save. Δεν ξέρω τι δυνατότητες παραμετροποίησης δίνονται στο Inquisition αλλά θα σου έλεγα να κάνεις την καρδιά σου πέτρα και να ρίξεις σφαίρα playthrough στο easy χωρίς να κοιτάς πίσω. Θα χάσεις κάποιες ώρες από τη ζωή σου (είναι και ψιλομεγάλο το άτιμο) αλλά θα μπεις στο Inquisition χωρίς ανασφάλειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...