Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

poli kalso odigos edw exei ena lathos

 

Πολλά παράλληλα downloads [ Σε αντίθεση με τους

> premium

που μπορούν να κατεβάζουν ένα αρχείο κάθε φορά... ]

 

 

ekei prepei na mpei me tous free

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παιδιά για να μην ανοίγω καινούρια θέματα είμαι στο κατάλληλο νομίζω για να μου απαντήσετε...

Καταρχάς μπράβο Βαγγελάρα!(αν και...δεν είναι torrent το rapidshare πιο απλό είναι,ευτυχώς...!)

Λοιπόν ψήθηκα και θα πάρω τις επόμενες ώρες μέσω χρεωστικής ένα premium account για 1 μήνα.

Να ρωτήσω το προφανές?

Rapidshare.de ή rapidshare.com που είναι το καινούριο?

Πως θα ξέρω κατα καιρούς αν τα downloads θα ξαναγυρίσουν sto de ή στο com?

Διάβασα στη σελίδα τους ότι αν ήσουν συνδρομητής στο de έπαιρνες free account και για το com.

Για τους νέους τι παίζει όμως?

Που συμφέρει να κάνω λογαριασμό?

Εγώ για com ψήνομαι πάντως με κάτι downloads που είδα που θέλω να κατεβάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Vago. Πολύ καλό οδηγός...Να γίνει sticky.

 

Το καινούριο agoraki είναι το .com. Γέμισαν οι δίσκοι του .de και άνοιξε το .com! Ότι ανεβαίνει από δω και πέρα (εδώ και καμμιά 10αριά μέρες δηλαδή) θα ανεβαίνει στο .com. Τα παλια μένουν στο .de εκτός και αν κάποιος τα ξαναανεβάσει στο .com. Εγώ έκανα τις προάλλες λογαριασμό στο .com. Ίσως ήταν βλακεία όμως, δεν ξέρω. Για τους χρήστες του .de υπήρχε η δυνατότητα να αποκτήσουν δωρεάν account στο .com. Όμως δενν ήμουν σίγουρος και έτσι έκανα κατευθείαν στο .com. Αυτά

 

 

 

Vago έχεις pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O tonypapadovic σου απάντησε...

 

@ AMWN_RA : Thanx, Πάνω στην βιασύνη, λάθη γίνονται... Διορθώθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσπάθεια αν και οι περισσότερες ερωτήσεις των χρηστών είναι πως θα κατεβάζουν χωρίς limit η πως δεν θα έχει wait time... δηλαδή δεν είναι και τίποτα δύσκολο να κατεβάσεις από το rapid...

 

Φιλικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ Ούουουου... :o Με προσγείωσες απότομα... :neutral: ]

 

Ίσως να μην είναι δύσκολο για εσένα, εμένα και άλλους πολλούς απο 'δω μέσα... :-? Για κάποιους άλλους είναι...

 

Αλλά γιατί να μην υπάρχει σαν θέμα; Αυτό θα βοηθούσε νομίζω, για να μην μαζεύονται όλο και περισσότερα άλλα ξεκάρφωτα θέματα περί rapidshare... :neutral: Άσχετα με το πώς θα κατεβάζουμε από αυτό ή πώς θα το hackάρουμε...

 

Τώρα σχετικά με το μόνιμο hackάρισμα του rapidshare, θέλω να πω ότι είναι σχεδόν αδύντον να επιτευχθεί επί του παρόντος... Τα παιδιά εκεί μέσα είναι σαν θεοί...! :mrgreen:

 

Πάντα αφήνουν κάποια τρύπα, ώστε να μπει κάποιος μέσα, και όταν βρούν αυτόν τον κάποιο, κλείνουν την τρύπα! Μετά ο κάποιος απογοητεύεται από τις πολλές προσπάθειες που δεν είχαν αποτέλεσμα, και γίνεται Premium Χρήστης...

 

Σε αυτό βασίζεται σχεδόν η μισή επιχείρηση... Είναι σαν μια γενική πολιτική προσέλκυσης πελατών [ σε συνδυασμό π.χ. με τα προνόμια των Prem. Users κ.λπ. ]

 

Εξίσου φιλικά... [ παιδιά είμαστε...; :mrgreen: ]

 

 

Περιμένω κι άλλα σχόλια/διορθώσεις :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να πω και ότι ευτυχώς αν θέλετε να κατεβάζετε από rapidshare με premium account(όταν αποφασίσετε να αγοράσετε ένα) κατεβάστε με rapget 1.24 ή 1.25 μόλις σήμερα.

Παλιότερα υπήρχαν πολλά προβλήματα πχ όταν έβαζες πάρα πολλές διευθύνσεις να κατεβούν κράσαρε ή αν έβαζες να κατεβούν 10-20 ή 30 ένα βράδι το πιθανότερο ήταν να έχουν κατέβει τα 5-6 και τα υπόλοιπα να μην τα αναγνώριζε...Το διορθώσαν λοιπόν και πλέον όσα και να βάλεις μπορείς να τα αφήνεις να κατέβουν με την ησυχία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο post !!!!! Εγω εχω premium στο .de και δεν εχω καταλαβει πως μεταφερεται τυχον υπολοιπο των 3 γιγα σε αλλη μερα.Μονο στην επομενη πανε ή ακομα πιο περα ????:roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Γιάννης Platano : Σ' ευχαριστώ... :-D

 

Και να απαντήσω στην ερώτησή σου :

 

Ας υποθέσουμε ότι έχεις όριο 4GB, εκ των οποίων ξοδεύεις τα 1,5GB... Την επόμενη μέρα θα έχεις 5.5GB... Λέμε λοιπόν ότι δεν τα χρησιμοποιείς όλα, αλλά μόνο τα 2GB... Λογικά πάντα [ :) ] , θα έχεις 3,5GB ελεύθερα για την επόμενη...

 

Επειδή δεν έχω Premium Account και είναι μια εύλογη απορία εμού και άλλων, επιβεβαιώστε το ή διαψεύστε το [ για να ξέρουμε και τι μας γίνεται... :mrgreen: ]

 

Και μου θύμισες και κάποια στοιχεία που δεν είχα προσθέσει...! :-D

 

Και πάλι ευχαριστώ...

 

@ agoraki_23 : Ακριβώς... Για όσους έχουν Premium Account, υπάρχουν ειδικά προγραμματάκια ώστε να μπορείτε να ''παραβλέπετε'' το βήμα με την εισαγωγή του τριψήφιου κωδικού... :o

 

Θα ψάξω λίγο ακόμη και θα ποστάρω εδώ links για να τα κατεβάσετε... 8)

 

Για όσους ενδιαφέρονται γνωρίζω το RapGet και το USDownloader... Δεν έχω ενημερωθεί όμως για την συμβατότητά τους με το rapidshare.com :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε μου.Το rapget 1.2.4 ειναι συμβατο με .com :-D

 

Το επιβεβαιώνω κι εγώ απόλυτα συμβατό το λέει και στις επιλογές του προγράμματος άλλωστε.

Απλά πατάς τις διευθύνσεις των αρχείων που θες να κατεβάσεις στο πρόγραμμα και δεν χρειάζετε τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι αυτό ξέρουμε... Και να σου πω την αλήθεια το sendspace δεν το ξέρω...

 

[ και οι περισσότεροι μας θέλουμε λογαριασμό στο rapidshare για να έχουμε πρόσβαση σε warez sites κ.λπ. ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sendspace? Γιατί πιάνω ταχύτητες <20..

Α! Και γιατί δεν υπάρχει τίποτα που να θέλω (εγώ τουλάχιστον,ε!) εκεί. Αρκετοί λόγοι είναι αυτοί νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίστε μου γιατί προτιμάτε το rapidshare από το sendspace?

 

Είναι πολύ καλή υπηρεσία και η sendspace την έχω δοκιμάσει απλά στο rapidshare υπάρχουν τα περισσότερα αρχεία στο νετ και στα warez.

Eλπίζω να συμφωνείς σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...