Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το επιτελείο των προγραμματιστών του rapidshare, έχει έναν παράξενο τρόπο να προστατεύει την υπηρεσία... Πάντα αφήνουν μια τρύπα στην προστασία από hackers. Μετά αυτή η τρύπα ελκύει όλο και περισσότερους που την εκμεταλλεύονται (υποτίθεται εν ερήμειν των προγραμματιστών αυτών), και μετά ξαφνικά ξυπνώντας ένα πρωί, το προγραμματάκι παύει να λειτουργεί... Και τότε τι...; Το χάος...; Μάλλον, γιατί θα πρέπει να βρούμε ένα άλλο πρόγραμμα που να εκμεταλλεύεται την νέα τρύπα που έχει δημιουργηθεί... Αλλά αυτό θα συνεχίζεται επ' αόριστον...

 

1)

Den antilegw oti einai 8ema politikis to na afinoun tripes, pragmatika omws pisteueis oti oi programmers tou RS einai oi kaluteroi tou kosmou??? Dioti gia na ftiakseis aksiopisto kai adiaperasto security prepei na eisai o kaliteros me diafora!!!!!!!!

Diskolotera kleidwneis, eykolotera spas, pistepse me ;)

 

2)

H alh8eia einai oti iparxoun polu kalutera sites apo to RS alla ola einai 8ema politikis.... Me to na dinei premium accounts se osous kanoun polu upload dinei ena kinitro ston ka8ena pou paei na kanei upload na to kanei sto RapidShare ;)

 

 

 

Pantws sigxaritiria gia ton odigo, sou eimai eygnomon afou me apallakses apo ton kopo na eksigw se opoion me rwtaei ti einai to rapidshare... :) :)

 

STICK IT!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to exo ksanapei alla epeidh einai sxetiko to leo pali:

an exete fortnhnet kai linksys wag54g tote efou katevasete to erxeiaki sas apo to rs kante to reset kai ksanakatevaste to epomeno arxeiaki sas. pali reset kai katevaste to epomeno... kai synexizetai...

se emena doulevei. se esas? dokimaste kai peste mou giati den ksero an doulevi se olous tous komvous ths forthnet!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to exo ksanapei alla epeidh einai sxetiko to leo pali:

an exete fortnhnet kai linksys wag54g tote efou katevasete to erxeiaki sas apo to rs kante to reset kai ksanakatevaste to epomeno arxeiaki sas. pali reset kai katevaste to epomeno... kai synexizetai...

se emena doulevei. se esas? dokimaste kai peste mou giati den ksero an doulevi se olous tous komvous ths forthnet!!!

 

Me auti ti logiki...kati mou leei oti to linksaki tha paei gia founto poli pio grigora, logw twn sinexomenwn resets pou tou kaneis...Sti thesi sou tha "xtypousa" mia (P)(!!)OTEnet sindesi me ena Speedtouch Modem-Router kai tha "araza"... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είπαμε δεν χρειάζεται να κάνουμε έτσι για το πώς θα hack έψουμε το rapidshare...

 

Είναι γνωστό ότι όταν αλλάζει η εξωτερική μας IP, το rapidshare μας δέχετα ως άλλο παραλήπτη του αρχείου και μπορούμε έτσι να κατεβάζουμε άπειρο υλικό.

 

Σε αυτό βασίζεται και το όλο θέμα με τα proxies... Αλλάζουν την IP μας και κάθε αρχείο έχει ένα δικό του "ίχνος" ώστε να μην εμποδίζεται από το όριο του Rapidshare!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, είναι λίγο παράξενο το θέμα με τα proxies, διότι με εμένα π.χ. παρατήρησα μια μείωση στην ταχύτητα του browsing κατά την χρήση του Tor με το Vidalia και κάτι άλλα που είχα βρει σε ένα site με πληροφορίες για rapidshare-hack μέσω proxies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To modem μάλλον δεν παθαίνει τίποτε. Τα πράματα είναι απλά πάντως.. Εγώ που κατεβάζω από RS κυρίως έχω και premium και ησυχάζω..Αστε που με Otenet που έχω η ip μου πρέπει να κάνω τάμα στον Αγιο ADSLάκια για να αλλάξει. Μπορεί να κλείσω το router για 10 λεπτά να μπω και να μπω και να πάρω την ίδια. Άλλωστε μία τρίμηνη είναι λιγότερα από 3 καφεδάκια το μήνα έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Forthnet πάντως, δεν έχω αλλάξει IP ποτέ μου...! Ακόμη και με την αλλαγή του modem μου σε router Που για λίγες μέρες δεν είχα adsl, δεν άλλεξ η IP μου...!

 

Όσο για το hardware, δεν αναφέρθηκα καν διότι δεν γνωρίζω επ' αυτού... Αλλά νομίζω πως δεν υπάρχουν πολλές περιπτώσεις να "πεθάνει" από τα πολλά restarts...

 

Όπως και να το κάνουμε έχεις δίκιο... Δεν είναι δα και τόσα τα λεφτά... Μια απόφαση είναι... Αλλά και πάλι, καλά είναι τα proxies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Forthnet πάντως, δεν έχω αλλάξει IP ποτέ μου...! Ακόμη και με την αλλαγή του modem μου σε router Που για λίγες μέρες δεν είχα adsl, δεν άλλεξ η IP μου...!

 

Όσο για το hardware, δεν αναφέρθηκα καν διότι δεν γνωρίζω επ' αυτού... Αλλά νομίζω πως δεν υπάρχουν πολλές περιπτώσεις να "πεθάνει" από τα πολλά restarts...

 

Όπως και να το κάνουμε έχεις δίκιο... Δεν είναι δα και τόσα τα λεφτά... Μια απόφαση είναι... Αλλά και πάλι, καλά είναι τα proxies

 

Βαγγέλη το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγω..

Δεν μου άλλαζε η Forthnet ip με τίποτα...Το είχα μάθει από έξω...

ίσως για να μας ξεχωρίζει ότι είμαστε η της 1 ιούνη...

Αλήθεια 1024 μας την έκανε τελικά ή 768?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agoraki_23 ο αδερφος μου που την πηρε εχει 1024, πιανει γυρω στα 100kb/sec σταθερα...

 

Πολυ περιεργο αυτο με την ΙΡ σας, κανονικα με Forthnet αλλαζει, ακομα και της 1ης Ιουνιου δε εχουν προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Forthnet πάντως, δεν έχω αλλάξει IP ποτέ μου...! Ακόμη και με την αλλαγή του modem μου σε router Που για λίγες μέρες δεν είχα adsl, δεν άλλεξ η IP μου...!

 

Όσο για το hardware, δεν αναφέρθηκα καν διότι δεν γνωρίζω επ' αυτού... Αλλά νομίζω πως δεν υπάρχουν πολλές περιπτώσεις να "πεθάνει" από τα πολλά restarts...

 

Όπως και να το κάνουμε έχεις δίκιο... Δεν είναι δα και τόσα τα λεφτά... Μια απόφαση είναι... Αλλά και πάλι, καλά είναι τα proxies

 

Vaggelaki mou sti xersonisso poios perimeneis na sou parei tin IP?? :P

 

Oson afora tous proxys

1) NAI meionetai i taxitita

2) Prepei na exoun SSL alliws ton poulo!! ;)

 

Kata ti gnomi mou i kaliteri lisi einai i eksis:

Xwneis ola ta arxeia se ena rapget afineis sinexeia anoixto to pc kai sta katevazei ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς χρησιμοποιείς πρόγραμμα είδους RapGet !!!

 

Αλλά δεν λέει με τα time between downloads...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agoraki_23 ο αδερφος μου που την πηρε εχει 1024, πιανει γυρω στα 100kb/sec σταθερα...

 

Πολυ περιεργο αυτο με την ΙΡ σας, κανονικα με Forthnet αλλαζει, ακομα και της 1ης Ιουνιου δε εχουν προβλημα...

 

asmilon αυτό είναι πολύ θετικό γιατί εγώ τώρα χρησιμοποιώ μια συνδρομη της Altec από περιοδικό,που μπορώ να πω είμαι πιο ευχαριστημένος σε σχέση με τις ταχύτητες της Forthnet.

Αλλά στο θέμα μας τώρα η ip ήταν απίστευτο,την ήξερα απ έξω δε μου άλλαζε με τίποτα δε μπορούσα να κατεβάσψ από rapidshare μπορεί και για πολλές ώρες...

Για αυτό έγινα premium και ησύχασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mia voitheia re paidia, opoios mporei.

Emena to pc mou einai se topiko diktyo me tou aderfou mou to pc ap'to opoio mpainei sto internet to diko mou. Diladi to direct connection to exei tou aderfou mou.

1on) An yparxeia kamia tsatsia gia to rapidshare na katevazw unlimited ap'to diko mou pc pou einai LAN kai

2on) evala to RapGet kai den mou vlepei connection.

Mipws mporei na me voithisei kanenas me ayta ta dyo provlimatakia mou.

Thank's ek twn proterwn kai syggnwmi gia to toso megalo keimeno mou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...