Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και θα συνεχίσουν να υπάρχουν τα περισσότερα στο RS αφού είναι ένας φαύλος κύκλος. Και μάλλον με τον καιρό θα καταργηθεί το .de αφού αν υπάρχουν δύο θα γίνει το χάος. Ευτυχώς έιχα κάνει τρίμηνη και ακόμη θα έχω για αρκετό καιρό και τα δύο..

 

 

Επίσης εγώ για να κατεβάζω χρησιμοποιώ το Internet Download Manager. Είναι μικρό θέλει εγκατάσταση αλλά είναι το πιο γρήγορο σε εμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλοσπάντων, εδώ είναι ένας οδηγός για το Rapidshare... Σχετικά με το ποιο είναι το καλύτερο και πιο συμφέρον και ποιο αξίζει μπορούμε να το βρούμε εδώ...

 

@ spirosta : Σ' εμένα γρήγορα είναι το DAP και το DownThemAll Extension για Firefox 1.5.0.7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωση...Αφού δοκίμασα και τα δύο... Τελικά το FlashGet είναι πολύ ταχύτερο από το Rapget για να κατεβάσεις από Rapidshare αρχεία...

 

 

Στο Flashget ομως μπορουμε να κανουμε αντιγραφη - επικοληση ολα τα αρχεια http απο rapidshare ???? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Flashget ομως μπορουμε να κανουμε αντιγραφη - επικοληση ολα τα αρχεια http απο rapidshare ???? :roll:

 

Βεβαίως...Βάζεις τη διεύθυνση στο FlashGet και σου εμφανίζετε το κλασικό παράθυρο επιβεβαίωσης για να πατήσεις οκ...

Κάτω αριστερά έχει μια επιλογή Σύνδεση με το διακομιστή

πατάς το username password που έχεις ως premium και από κάτω ακριβώς κάνεισ κλικ στην επιλογή Αποθήκευση ως προεπιλογή.

Από εδώ και στο εξής όσες διευθύνσεις του rapidshare αρχείων κι αν βάλεις θα στις κατεβάζει κατευθείαν με την αρχική διεύθυνση χωρίς να χρειαστεί να πατάς πολλά κλικ στις σελίδες για να κατεβάζεις ένα ένα ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως...Βάζεις τη διεύθυνση στο FlashGet και σου εμφανίζετε το κλασικό παράθυρο επιβεβαίωσης για να πατήσεις οκ...

Κάτω αριστερά έχει μια επιλογή Σύνδεση με το διακομιστή

πατάς το username password που έχεις ως premium και από κάτω ακριβώς κάνεισ κλικ στην επιλογή Αποθήκευση ως προεπιλογή.

Από εδώ και στο εξής όσες διευθύνσεις του rapidshare αρχείων κι αν βάλεις θα στις κατεβάζει κατευθείαν με την αρχική διεύθυνση χωρίς να χρειαστεί να πατάς πολλά κλικ στις σελίδες για να κατεβάζεις ένα ένα ξεχωριστά.

 

 

Ευχαριστω.Χρησιμο κι αυτο .:-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως χρήσιμο... Αν μαζευτούν πολλά τέτοια, θα τα προσθέσω στον Οδηγό ως άλλο μέρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εδώ μπαίνουν και οι απορίες ε?

Έχω ένα μεγα πρόβλημα και θέλω να το λύσω.

Όταν πάω να κατεβάσω απο το rapidshare video με μορφή wmv, τότε ο opera δεν με ρωτάει αν θέλω να το αποθηκεύσω και πάει να το ανοίξει κατευθείαν με τον Woindows media player και ο Media player δεν τα παίζει...

 

Αχ δώστε καμια ιδέα και σώστε με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na rwtisw egw kati twra?gia poio logo na plirwsei kanenas se afta ta site enw mporei na ta vrei afta free sta p2p ?kai episis....sta p2p vriskeis ta pada me ena search h apo ta analoga site....sto rapidshare .de.com ktl ktl....ta vriskeis mono ama sou sfirixei kapoios ta analoga link...swsta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Sellers Μπορείς να βεβαιωθείς αν είναι όντως .wmv αυτό που κατεβάζεις ή .rar ... ; :)

 

@ 567agdop: Καλύτερα να μην θίξουμε το θέμα καλύτερος browser [ το λέω χονδρικά, κατάλαβα γιατί τον προτείνεις ]... :) Όσο για το K-Lite, δεν νομίζω να είναι απαραίτητος για αρχεία Windows Media Video ... Ίσως να κάνω και λάθος, αλλά δεν είναι και λίγο κουλό...; :roll:

 

@ sotakas :

na rwtisw egw kati twra?gia poio logo na plirwsei kanenas se afta ta site enw mporei na ta vrei afta free sta p2p ?kai episis....sta p2p vriskeis ta pada me ena search h apo ta analoga site....sto rapidshare .de.com ktl ktl....ta vriskeis mono ama sou sfirixei kapoios ta analoga link...swsta?

 

Είναι περίεργο το θέμα... Αλλά εν μέρει έχεις δίκιο...

 

Ωστόσο το κακό των Peer2Peer είναι ότι βρίσκεις απλά μεμονωμένα στοιχεία και όχι ολοκληρωμένα albums κ.λπ. :-? Ωστόσο είναι περισσότερα τα sites με τέτοια links απ' όσα νομίζεις... :-D

 

Επίσης είναι πολύ διαδεδομένη σαν υπηρεσία σε warez sites... Με full ταύτητες παλιά downloads κ.λπ. πλεονεκτήματα... :mrgreen: [ π.χ. σε σχέση με τα torrents, Που είναι ένα είδος P2P μιας και ένας πρέπει να ανεβάζει και άλλοι να κατεβάζουν... ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει καποιος αν εχεις premium acc στον rapidshare.com μπορεις να τον κανεις και για τον .de? το αναποδο ξερω οτι γινεται αλλα εκανα λαθος και δεν βρισκω ακρη,ευχαριστω:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανάποδο από com σε de δε γίνετε αγαπητέ stormwave.

Δυστυχώς υπάρχει η λογική πως πλέον όλα τα αρχεία θα ανεβαίνουν στο com οπότε δε χρειάζετε να έχεις και στο de εκτός από τους παλιούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...