Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην αρπάζεσαι...

 

Σε ρωτάω αν μπορώ να γίνω Premium στο .de ακόμη ώστε να μπορώ να κατεβάζω ως Premium από αυτό. Αλλά αυτό που θέλω να μάθω είναι αν θα ίσχυε ότι και στους παλιούς που είχαν Account στο .de και μετά ήρθε το .com μου τους έλεγε ότι πορούσαν να πάνε στο .com με τον ίδιο λογαριασμό και με τους ίδιους Premium Points που είχαν μαζέψει στο .de ...

 

 

Σορρυ αν φάνηκα λίγο απότομος πριν αλλά δεν κατάλαβα την απάντηση που μου έδωσες...

 

Δεν αρπάχτηκα.Απλά μου φάνηκε ειρωνικό...

Η απάντηση μου είναι ξεκάθαρη νομίζω ότι όχι δε γίνετε αυτό που λές.

Μόνο για τους παλιότερους τότε και πριν βγει το com ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

OK Thanx...

 

Είδες πόσο εύκολο ήταν...; ;-) [ πλάκα κάνω φυσικά...! :-D

 

Nα μαστε καλά.

Πάντως πολύ αξιόπιστη υπηρεσία.Καλά τα torrents για free δε λέω αλλά δε πιάνουν τη full ταχύτητα της σύνδεσης σου...Ενώ οι server τους τη πιάνουν στο maximum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι βασικό, αλλά αν έχεις υπομονή και ψάχνεις επίκαιρα πράγματα, καλά είναι και τα ''νόμιμα'' torrents... Είμαστε και οι δύο φαν του σελοφάν... Αλλά όπως και να 'χει είναι πολύ το υλικό από rapidshare...

 

Π.χ. βρήκα στο rapidshared.org ότι ήθελα... Ωστόσο, είναι πολύ σπαστικό αυτό με το όριο 100MB / αρχείο που σε αναγκάζει να κατεβάσεις καμιά 10αριά parts για μια ταινιούλα κ.λπ.

 

 

 

That's life όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι βασικό, αλλά αν έχεις υπομονή και ψάχνεις επίκαιρα πράγματα, καλά είναι και τα ''νόμιμα'' torrents... Είμαστε και οι δύο φαν του σελοφάν... Αλλά όπως και να 'χει είναι πολύ το υλικό από rapidshare...

 

Π.χ. βρήκα στο rapidshared.org ότι ήθελα... Ωστόσο, είναι πολύ σπαστικό αυτό με το όριο 100MB / αρχείο που σε αναγκάζει να κατεβάσεις καμιά 10αριά parts για μια ταινιούλα κ.λπ.

 

 

 

That's life όμως...

 

Καθόλου σπαστικό.ίσα ίσα που τελειώνει το ένα και λες άντε πήγε στο 100% κι αυτό!Ενώ αν το πα΄ρεις μονοκόμματα μέχρι να πάει 100%...βαριέσαι!

Σπαστικό ίσως για τους μη premium ναι να κατεβάζουν ένα ένα κάθε λίγη ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello se olous thelo amesa ta fota sas an ginetai.xthes moy teleiose to premium account pou eixa ekana ananeosi sto rapidshare.de me akrivos ta idia stoixia pou eixa login id kai pass ola kala mexri edo.to provlima einai oti kai sto rapdshare.com eixa energopiisi account me to premium promotion.vazo ta stoixeia mou me to extened pou ekana kai mou vgazei minima the account alredy used.Help please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όλα καλά με το rapidshare αλλά αυτός ο περιορισμός των premium να κατεβάζουν έως 4000 mb μου φαινόταν πολλά ( στις αρχές τηα αναβαθμίσεως) αλλά τώρα που ψιλοστρώνουν οι γραμμές αρχίζω και κατεβάζω από τις 1 το βράδι που συμπληρώνουν τα 4000 mb και μέχρι τις 1 η ώρα το μεσημέρι της επόμενης μου τελειώνουν...Και έχω 1024,φαντάζομαι τους 2048...

Θα πρεπε να τα αυξήσουν πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agoraki_23 ειναι 4x30=120GB το μηνα, ποσα πια να κατεβασεις? Απο την αλλη αφου τους πληρωνεις, καλο ειναι να μην υπαρχουν ορια, αλλα 120 νομιζω ειναι πολλα...

 

Αν παρολα αυτα σε χαλαει ο περιορισμος, πιστευω στα torrents μπορεις να βρεις σχεδον οτι ζητας με ταχυτητες πολυ κοντα σε αυτες του rapid...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν τελικά βλέπουμε-ακούμε-παίζουμε αυτά που κατεβάζουμε. Προσωπικά μου λείπουν οι εποχές napster με την 56άρα που έκανες μισή ώρα να κατεβάσεις ένα τραγούδι και το άκουγες ξανά και ξανά χαρούμενος. Τώρα με το premium account που έκανα έχω ήδη πάνω από 25 ταινίες στην αναμονή για να τις δω και δεν ξέρω και γω πόσες εκατοντάδες τραγούδια, πολλά από τα οποία ίσως να μην προλάβω να ακούσω ποτέ.

Πάντως για να είμαι και λίγο εντός θέματος, σαν πολλά νερά μου έκανε η ταχύτητα χτες το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά ρε παιδιά μη με δείρετε....

Αν κάνω λάθος το παραδέχομαι! :)

Προσωπικά όλα όσα κατεβάζω τα χρησιμοποιώ είτε τώρα είτε σε 1 μήνα από τώρα ,είτε τα δίνω σε κάποιους που τα χρειάζονται και τα κατεβάζω επειδή δεν έχουν adsl.

 

asmilon,όσες σωστές ρυθμίσεις και αν έχω κάνει για το utorrent ειλικρινά δε συγκρίνετε με τις ταχύτητες του rapidshare.Πιάνω πάντα 60-70άρια σε ώρες αιχμής και σε τόρεντ με αρκετούς seedres;leechers καινούρια δε πιάνω από 35...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μαστε καλά.

Πάντως πολύ αξιόπιστη υπηρεσία.Καλά τα torrents για free δε λέω αλλά δε πιάνουν τη full ταχύτητα της σύνδεσης σου...Ενώ οι server τους τη πιάνουν στο maximum

 

Kαλά ρε παιδιά μη με δείρετε....

Αν κάνω λάθος το παραδέχομαι! :)

Προσωπικά όλα όσα κατεβάζω τα χρησιμοποιώ είτε τώρα είτε σε 1 μήνα από τώρα ,είτε τα δίνω σε κάποιους που τα χρειάζονται και τα κατεβάζω επειδή δεν έχουν adsl.

 

LooL:-D πάντως το rapidshare σέρνεται στην κυριολεξία τον τελευταίο καιρό εγώ κατεβάζω με 30kb/s με το μέγιστο 80 που σηκώνει η σύνδεση μου!

Και όσο για τα torents άμα έκανες τις σωστές ρυθμίσεις και βάζεις να κατεβαίνουν πολλά μαζί αξιοποιείς το 100% της γραμμη σου! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LooL:-D πάντως το rapidshare σέρνεται στην κυριολεξία τον τελευταίο καιρό εγώ κατεβάζω με 30kb/s με το μέγιστο 80 που σηκώνει η σύνδεση μου!

Και όσο για τα torents άμα έκανες τις σωστές ρυθμίσεις και βάζεις να κατεβαίνουν πολλά μαζί αξιοποιείς το 100% της γραμμη σου! :wink:

 

Eίναι καθαρά θέμα αναβαθμίσεων που κατεβάζεις με 30.

Δηλαδή στα τόρεντς πόσο πιάνεις?80?

Και τι εννοείς να βάζω πολλά τόρεντς να κατεβαίνουν...

Εγώ πίστευα πως καλύτερα να κατεβαίνουν ένα ένα για να πιάνουν το μέγιστο bandwidth που μπορεί να πιάνουν.

Και τις ρυθμίσεις τις έχω κάνει μέσω του οδηγού utorrent που δημοσιεύτηκε εδώ πέρα οπότε δε τίθεται θέμα σωστών ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον έχω ολοκληρώσει ακόμα, έχω να κάνω ακόμα λίγες συμπληρώσεις

 

Δεν έχω δοκιμάσει να κατεβάσω με παραπάνω από 3 torrents αλλά άμα έχεις 10 γιατί όχι. Τεσπα το αλάζεις από εδώ:

Επιλογές-->Αναμονή και θα το ρυθμίσεις από την επιλογή...μέγιστος αριθμός ενεργών downloads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εμπειρικά και μόνο θα σας μιλήσω για την τελευταία εβδομάδα και τις ταχύτητες του rapidshare (και του provider-οτενετ). Δευτέρα-Πέμπτη από το πρωί στις 8 μέχρι τις 4 (άντε 5 το μεσημέρι) το flashget κατεβάζει με μ.ο. 72 (με 768 σύνδεση). Από τις 5 μέχρι τις 11 δυστυχώς πέφτει, σε κάποια parts ακόμη και στο 40 σε άλλα στο 50. Μετά τις 11 (μέχρι τις 2 χοντρικά) ξανά 70άρια. Την Παρασκευή όλη μέρα 70άρια. Σήμερα μια από τα ίδια με Δευτέρα ως Πέμπτη. Πιστεύεται ότι φταίει το rapid? o provider? είναι ώρες αιχμής? Γενικά πάντως είμαι αρκετά ικανοποιημένος έως πάρα πολύ με τις υπηρεσίες του rapid για 10Ε. Συμφωνώ με το agoraki, καθώς ούτε γω με torrents πιάνω τέτοιες ταχύτητες. Και άντε να πιάσεις και ταχύτητες σε κάτι που είναι πιο παλιό!

 

 

Απορία φρέσκια φρέσκια:

 

Έχω πχ 2 αρχεία στην λίστα του flashget απο rapidshare. Ξεκινάει το ένα λοιπόν και το κατεβάζει με 25 (!). Κανω διακοπή όλων και ξεκινάει το άλλο αρχείο. Και πάει με 80 (!!). Όταν ξανακάνει το πρώτο, συνεχίζει με 70. Τις πταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...