Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ντε... Μήπως διακόπηκε η διαδικασία; Επεσε η σύνδεση με το ιντερνετ ίσως και δεν ολοκληρώθηκε η πληρωμή; Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα την ξανακάνω λογικά μετά από κάθε επιτυχημένη παραγγελία αυτή εμφανίζεται στο ιστορικό του ebay.

 

Ολα εντάξει τελικά έκανα την παραγγελία από ebay.com πριν προσπαθούσα από ebay.gr και δεν την έκανε δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημερες..

 

1)θελω να ρωτησω κατι και γω..εχω παραγκειλει ενα κινιτο απο εναν κινεζο αξιας 120$...μου ζητησε να του βαλω τα χρηματα με paypal..και μαλιστα μου ειπε για να μην πληρωσω τελωνειο να του βαλω 60$ πρωτα και μετα 90$...(ετσι μου ειπε)του εκανα πληρωμη δηλ 2 φορες καπακι..!!

 

2)μου εστειλε και εναν αριθμο αποστολης dhl ο οποιος απο την δευτερα μεχρι και τωρα ηταν στασιμος..δηλ μου εμφανιζε απο το site της εταιρεια την πολη χονγ κονγκ και την πολη την δικια μου για την αποστολη..!!

 

3)σημερα ξανα εποικωνησα με τον κινεζο και μου εδωσε νεο track number λεγοντας μου οτι αλλαξε αριθμο αποστολης...και να περιμενω μεχρι τις 6 του μηνα για να αλλαξει η κατασταση..γιατι τωρα εχουν αργια εκει για 3 μερες..!!

 

4)ερωτηση..εαν τα πραγματα δεν πανε καλα μπορω να τον καταγειλω στο paypal και να παρω πισω τα χρηματα μου?και μετα απο ποσσες μερες μπορει να γινει αυτο??

 

ευχαριστω

 

1)  (60$ πρώτα και μετά 90$..) κάνουν 150 και οχι 120 αρα?

3-4) δεν έχω αποψη, η αγορά έγινε από εβαυ?

4) 45 ημέρες έχεις προθεσμία για να ανοίξεις dispute sto paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λεφτά στο balance που επίστρέφονται μετά την επιβεβαίωση είναι άμεσα διαθέσιμα? δηλαδή μπορω να κάνω μια αγορά 1-2 ευρώ πχ ή να τα στείλω σε άλλο PayPal?

 

Αποστολή από το Nexus S με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πως θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα απο το Paypal Balance σε μια αγορά; Θυμάμαι παλαιότερα σε μια αγορά να πάρει το ποσό απο το Paypal Balance και το υπόλοιπο απο τον λογαριασμό. Αυτό απο που ρυθμίζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γίνεται μολις μπεις στο παυπαλ για να πληρώσεις εχεις την επιλογή ποιος θα κάνει την μετατροπή, το παυπαπ ή η τράπεζα σου

 

 

φιλε μου ξερεις πως μπορουμε να βαλουμε την επιλογη να κανει η τραπεζα μας την μετατροπη χωρις να περιμενουμε την ωρα της παραγγελιας....μεσα απο τον λογαριασμο στο paypal εννοω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ξερεις πως μπορουμε να βαλουμε την επιλογη να κανει η τραπεζα μας την μετατροπη χωρις να περιμενουμε την ωρα της παραγγελιας....μεσα απο τον λογαριασμο στο paypal εννοω???

 

Μπορείς! άλλα δεν εχει νόημα να μπλέκουμε, στην πρώτη αγορά κάνεις αυτο που έγραψα μια φορά και ισχύει και για ολες τις επόμενες μέχρι να το ξανά αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά αν θέλω να αγοράσω κάτι π.χ. από το ebay.com και η τιμή του εκεί είναι σε $ γίνεται να πληρώσω μέσω paypal σε δολλάρια και να μου κάνει την μετατροπή η τράπεζα???

Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι τα "τσιμπημένα" rates του paypal...

Ναι γίνεται μολις μπεις στο παυπαλ για να πληρώσεις εχεις την επιλογή ποιος θα κάνει την μετατροπή, το παυπαπ ή η τράπεζα σου

 

Έχω paypal με χρεωστική της ΠΕΙΡΑΙΩΣ, η οποία απ' όσο είδα και σε άλλα ποστ, αλλά και στην

ίδια τη σελίδα της τράπεζας, σου κρατάει προμήθεια 2% για αγορές εκτός ζώνης του ευρώ.

Υπάρχει δυνατότητα να δώ την τελική τιμή που θα χρεωθώ μέσω του paypal και μέσω της τράπεζας έτσι

ώστε να κάνω σύγκριση και υπολογισμό της τιμής μαζί με την προμήθεια της τράπεζας για να διαλέξω

ποιά είναι η συμφέρουσα;

πχ για 14,5 λίρες σύμφωνα με το google είναι περίπου 17,02 ευρώ +2% η πειραιώς = 17,36 ευρώ.

Μπορώ να δώ αντίστοιχα πόσο θα χρεωθώ με το paypal πριν πληρώσω;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω paypal με χρεωστική της ΠΕΙΡΑΙΩΣ, η οποία απ' όσο είδα και σε άλλα ποστ, αλλά και στην

ίδια τη σελίδα της τράπεζας, σου κρατάει προμήθεια 2% για αγορές εκτός ζώνης του ευρώ.

Υπάρχει δυνατότητα να δώ την τελική τιμή που θα χρεωθώ μέσω του paypal και μέσω της τράπεζας έτσι

ώστε να κάνω σύγκριση και υπολογισμό της τιμής μαζί με την προμήθεια της τράπεζας για να διαλέξω

ποιά είναι η συμφέρουσα;

πχ για 14,5 λίρες σύμφωνα με το google είναι περίπου 17,02 ευρώ +2% η πειραιώς = 17,36 ευρώ.

Μπορώ να δώ αντίστοιχα πόσο θα χρεωθώ με το paypal πριν πληρώσω;

 

 

 

Nαι γίνεται, διάβασε αυτο το ποστ, μην τα ξαναγράφω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3761247#post3761247

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αγορασα κατι απο ενα seller ο οποιος δεν το εστειλε ποτε και αρχισε να παιρνει αρνητικες διοτι το πουλησε και σε αλλους,ανοιξα case στο paypal και εδω και 10 μερες τον περιμενει να απαντησει ενω ολοκαθαρα φαινεται οτι εκανε λαμογια.τα χρηματα θα τα παρω πισω η τα χασα οριστικα? ειναι και 130 ευρω δεν ειναι και λιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 14,29 λίρες αγγλίας το paypal ζητούσε 17,52 ευρώ.
Μέσω της τράπεζας πειραιώς πλήρωσα (δεσμεύτηκε) 16,79 ευρώ

 

Πολύ μεγάλη διαφορά η προμήθεια του paypal!!!

 

NikosKallithea σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αγορασα κατι απο ενα seller ο οποιος δεν το εστειλε ποτε και αρχισε να παιρνει αρνητικες διοτι το πουλησε και σε αλλους,ανοιξα case στο paypal και εδω και 10 μερες τον περιμενει να απαντησει ενω ολοκαθαρα φαινεται οτι εκανε λαμογια.τα χρηματα θα τα παρω πισω η τα χασα οριστικα? ειναι και 130 ευρω δεν ειναι και λιγα...

Όχι , από την στιγμή που άνοιξες case δεν τα χάνεις τα λεφτά σου. Απλά το paypal περιμένει και την δική του απάντηση για να δει τί παίζει , καθώς δεν μπορεί να επιστρέφει λεφτά στο έτσι χωρίς έλεγχο. Αν δεν απαντήσει ή κρίνει το paypal ότι είναι απατεώνας τότε θα σου επιστρέψει το ίδιο τα λεφτά. Απλά μην κάνεις το λάθος και κλείσεις το case αν σου πει τίποτα κλείστο και στα στέλνω

Από την σελίδα τους

Buyers must raise a dispute within 45 days of a single PayPal payment for the full price of the item. If no satisfactory response is received from the seller, a claim must be filed within 20 days of raising the dispute

 

How to raise a dispute
  1. You can file a dispute by going to our Resolution Centre.
  2. PayPal will facilitate communication between you and the seller. If you’re still not happy with the result, you can escalate the dispute into a claim.
  3. After reviewing a claim, we will decide on reimbursement and refund 100% of your payment (including postage costs) if we decide in your favour.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αγορασα κατι απο ενα seller ο οποιος δεν το εστειλε ποτε και αρχισε να παιρνει αρνητικες διοτι το πουλησε και σε αλλους,ανοιξα case στο paypal και εδω και 10 μερες τον περιμενει να απαντησει ενω ολοκαθαρα φαινεται οτι εκανε λαμογια.τα χρηματα θα τα παρω πισω η τα χασα οριστικα? ειναι και 130 ευρω δεν ειναι και λιγα...

Tablet χτύπησες ε? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Guys εκανα τη χρεωστικη μου μια χαρα στην Πειραιως και εκανα και winbank ebanking για να εχω τον ελεγχο.
Το μονο προβλημα που εχω ειναι πως στη μετατροπη του επιθετου μου στα αγγλικα το επωνυμο που ειναι KENTΗΣ το εκαναν ΚEDIS και οχι ΚΕNTIS.Θα εχω καποιο προβλημα στο paypal και στο ebay που το εχω κατεχωρημενο ως KENTIS.Σας ευχαριστω πολυ!

Σε ολα τα εγγραφα ταυτοποιησης η μετατροπη ειναι σε KENTIS και ΟΧΙ σε KEDIS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...