Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τραπεζικο λογαριασμο στο Ταχυδρομικο ταμιευτηριο και εψαξα στα φορουμ και ειδα οτι η paypal δεν δεχεται χρεωστικη αυτης της τραπεζας(βασικα η καρτα της τραπεζας δεν ειναι για internet).Εγω θελω να στελνω απο paypal στην τραπεζα ΜΟΝΟ Αυτο γινεται;;.Εχει κανενας λογαριασμο σε αυτην την τραπεζα ή ξερει κατι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από Paypal μπορείς να κάνεις withdraw χρήματα σε οποιονδήποτε λογαριασμό ελληνικής τράπεζας.

 

Αρκεί το IBAN, τα στοιχεία της τράπεζας και η σωστή επιλογή Savings / Checkings στο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Paypal μπορείς να κάνεις withdraw χρήματα σε οποιονδήποτε λογαριασμό ελληνικής τράπεζας.

 

Αρκεί το IBAN, τα στοιχεία της τράπεζας και η σωστή επιλογή Savings / Checkings στο account.

 

Ευχαριστω πολυ!Μηπως ξερεις αν γινεται verified στην ελλαδα με τραπεζικο λογ, και οχι με καρτα(Αυτο που σου βαζει 2 ποσα στον λογαριασμο π.χ 0,20 και 0,12 και τα πατας στο paypal και εισαι οκ???

Οποιος ξερει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εκανα μια αγορα μεσω ebay με paypal και οταν πηρα το προιον ηταν κατεστραμενο,χαλασμενο.επικοινωνισα με τον πωλητη και μου ειπε (μετα απο 3 μερες μου απαντησε) να του στειλω φωτογραφεις οπως και εκανα.απο τοτε δεν απανταει σε κανενα mail και εκανα dispute στο paypal..το εκανα εδω και 2-3 μερες αλλα και παλι μεσα σε αυτες δεν απανταει ο πωλητης με τιποτα.οποτε μου απαντησε ενα παιδι να πρωχωρησω στο δευτερο σταδιο ωστε να κανω claim και να περασει στα χερια του paypal η υποθεση. πηρα αυτη την απαντηση απο το paypal

Dear *****,

 

We have received your request to escalate this dispute to a claim. PayPal

may review any communication you've had with the seller in the Resolution

Center and contact you for additional information.

 

If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor.

 

-----------------------------------

Items - Not As Described

-----------------------------------

 

Item 4002********: *******************

Computer Laptop UK

Reason:

-----------------------------------

Transaction Details

-----------------------------------

 

 

Seller's Name: Oasis International Group Ltd

Seller's Email: ebay@ac*******

Seller's Transaction ID: 9DV624*******

 

Transaction Date: May 26, 2012

Transaction Amount: **** GBP

Your Transaction ID: 5GC97*****

Case Number: PP-001-*****

 

Buyer's Transaction ID: 5GC97418*******

 

 

 

 

Yours sincerely,

PayPal

 

Εκανα σωστα το claim? γιατι δεν γνωριζω καλα αγγλικα.Τωρα τι πρεπει να κανω? πρεπει να κανω καποια αλλη διαδηκασια η μονο να περιμενω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι ενα τυποποιημένο μήνυμα που στέλνει το παυπαλ κάθε γορα που κάνεις claim.

 

 

Tο μονο που εχεις να κάνεις πλεον ειναι να περιμένεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,παιζο ποκερ στην ongame και θελω να κανω αναληψη μεσω moneybooker αλλα για να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος πρεπει να γινει μια χρηματικη κινηση.Ζητω καποιον να κανονισουμε να μου κανει μεταφορα 3 ευρω και να τον πληρωσω ειτε στελνοντας του πισω τα 3πλασια (που σημαινει πως ισως σας πιασω κοροιδα και δεν σας τα στειλω ποτε)ειτε αν εχετε λογαριασμο στο ποκερ.γρ να σας στειλω εκει πρωτος 15 και μετα μου στελνετε εσεις 3 στο moneybooker (που σημαινει πως ισως με πιασετε εσεις κοροιδο).Στην ουσια θελω καποιος να με εξυπηρετησει,ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα (πάλι..)!!!!

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Έχω μία χρεωστική της Alpha και σήμερα την δήλωσα στο PayPal αλλά απ'ότι είδα πέρα από το 1.55 που μου κρατήθηκε για να γίνει η επιβεβαίωση της κάρτας, μου κράτησε και 1.03 ευρώ.Ξέρει κανείς τι παίζει???

 

Edit : Λύθηκε το θέμα

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο χρόνο θέλει από την ώρα που κάνεις verify την κάρτα σου, να δεις τα λεφτά στο paypal balance???

 

Έχω κάνει το verification από χθες το μεσημέρι αλλά ακόμα τίποτα...

Επεξ/σία από zizu10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα,

Προσφατα πηρα ενα refund μεσω μιας παραγγελιας απο ebay. Το θεμα ειναι οτι στο Paypal φαινονται οτι εχουν μπει στην καρτα αλλα οταν μπαινω στο winbank δεν φαινονται πουθενα.

Το θεμα τραβαει 3 μερες τωρα.

Να επικοινωνησω με την Πειραιως η θελει μερικες μερες ωστε να μπουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Προσφατα πηρα ενα refund μεσω μιας παραγγελιας απο ebay. Το θεμα ειναι οτι στο Paypal φαινονται οτι εχουν μπει στην καρτα αλλα οταν μπαινω στο winbank δεν φαινονται πουθενα.

Το θεμα τραβαει 3 μερες τωρα.

Να επικοινωνησω με την Πειραιως η θελει μερικες μερες ωστε να μπουν?

 

Αν ειναι τρεις μερες μεχρι τωρα, οι δυο ηταν ΣΚ, οποτε να περιμενεις μεχρι την τριτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά ξέρουμε ποιες χρεωστικές κάρτες δουλεύουν 100% χωρίς προβλήματα στο PayPal;

 

Έως τώρα ξέρω για Alpha και Πειραιώς.

Kυπρου εχω και δουλευει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λογαριασμο paypal στο My account εχει την επιλογη withdraw.Γραφεις με προσοχη τα στοιχεια που απαιτει οπως ονομα τραπεζας,περιοχη,αριθμο λογαριασμου και IBAN.Τα λεφτα θα μπουν στον λογαριασμο σου μεσα σε 3-4 εργασιμες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μια απορια (βασικα 2)

εχω κατι λεφτα απο στοιχημα το θεμα ειναι οτι θελω να αγορασω το guild wars 2 αλλα απο την εταιρια στοιχηματος μου βαζανε τα λεφτα μονο moneybookers οποτε τωρα εχω τα λεφτα εκει το θεμα ειναι πως θα τα παω στο paypal ξερει κανεις ?

η μπορει να βοηθησει κανεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...