Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου ελεγε ετσι προφανως για να περασουν οι 45 ημερες του παυπαλ. Τωρα δεν απαντα γιατι ειναι σιγουρος για τα χρηματα . Αν και το παυπαλ δεν επιστρεφει χρηματα που δωθηκαν για υπηρεσιες

τώρα να δούμε του έκανα dispute πάντως για την κατηγορία software κτλ. και θα τον κάψω και στο vbulletin.org και αν τον ενδιαφέρει να μην χάσει άλλους πελάτες θα αναγκαστεί να εξηγηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ντάξει τελικά το paypal εβγαλέ υπέρ μου την απόφαση αφου ο τύπος δεν απάντησε κάν. δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα παρά να περιμένω.

 

Για όποιον έχει παρόμοιο θέμα και το σκέφτεται με εμένα, είχαν περάσει οι 45 μέρες και η αγορά ήταν για υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπερα παιδια,

 

ειμαι νεος στο Forum και θελω να αγορασω κατι πραγματακια απο εξωτερικο.

Εγω γραφτει στην paypal και εχω καποιες αποριες.

Εχω ενα λογαριασμο τραπεζης. Αν προσθεσω αυτο το λογαριασμο στην paypal θα μεταφερθουν ολα τα χρηματα (στην paypal) ή θα πρεπει παω στη τραπεζα μια και δεν εχω i-banking να κανω καποια καταθεση στον αντιστοιχι λογαριασμο της paypal?

Aυτα για αρχη!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Γιαννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ψαξα λιγο ακομη και θελω να ρωτησω κατι ακομα.

Επειδη δε θελω να τρεχω να βγαζω χρεωστικες, μηπως γνωριζει κανενας αν υπαρχει επιβαρυνση για καταθεση στο λογαριασμο της paypal και αν ναι ποσο ειναι?

Επισης αν αγορασω κατι και καταθεσω τα λεφτα κατευθειαν στο λογαριασμο (paypal) του πωλητη χωρις να μεσολαβει καποιο site (πχ ebay) ειναι επικδυνο να τα χασω και να μην μπορω να τα διευκδικησω?

Συγγνωημη για τις πολλες ερωτησεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έβγαλα σήμερα μία debit master απ'την Eurobank. Με λίγα λόγια χρεωστική που συνδέεται στο λογαριασμό μου.

Έκανα και το λογαριασμό στο Paypal, το μόνο που απέμεινε είναι το verify card, δηλαδή να εισάγω τα 4 ψηφία που θα μου δώσει η εταιρεία.

 

1.) Μπορώ να δω μέσω ebanking της Eurobank τον κωδικό? Όταν πηρα τηλέφωνο δεν είχε γίνει καν η διαδικασία, δεν είχε αποσταλεί ο κωδικός. Γνωρίζω ότι έρχεται με την ενημέρωση ταχυδρομικώς αλλά δε μπορώ να περιμένω τόσο.

 

2.) Αφού ενεργοποιηθεί, το paypal θα δείχνει όλα τα λεφτά της κάρτας ή θα πρέπει να βάζω εγώ στο Paypal?

 

3.) Εάν ισχύει το δεύτερο σκέλος από αυτό που ρώτησα στο 2.), πως βάζω χρήμα στο paypal.

 

4.) Μήπως θα ήταν καλύτερη λύση να σβήσω αυτή την κάρτα και να βάλω μία e-χρεωστική που προσφέρει η Europbank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) μπορεις να δεις τον κωδικο απο το ebanking. αν εχεις βαλει και ειδοποιησεις με εμαιλ για τις κινησεις λογαριασμου τοτε θα ερθει και στο εμαιλ σου αμεσως μολις γινει η διαδικασία.

 

2)τα λεφτα της καρτας δεν φαίνονται στο paypal. απλα οταν πας να πληρωσεις με paypal το paypal θα τραβα το ποσο πληρωμης απο την καρτα.

 

4) μην βγαλεις καρτα χρεωστικη, δεν υπαρχει λογος να πληρωνεις προμήθειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα.

 

Εχω 2 καρτες χρεωστικες.Η μια απο την Εθνικη (ΕΘΝΟCASH PLUS maestro) και μια απο το ΤΤ (Visa Electron) ,ομως καμια απο τις 2 δε δεχεται το paypal.Δοκιμασα και την υπηρεσια Mastercard SecureCode/Verified by Visa μεσω Εθνικης μπας και αλλα τιποτα.

 

Εχω καμια τυχη γενικα μ αυτες τις 2 ή πρεπει να απευθυνθω αλλου(και που καλυτερα)?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεις να κανεις κατι με αυτες τις καρτες γιατι δεν επιτρεπουν οι συγκεκριμένες τραπεζες την χρηση τους στο ιντερνετ.

 

αναγκαστικά πρεπει να ανοιξεις λογαριασμο σε αλλη τραπεζα.

εγω χρησημοποιω πειραιως η οποια ομως εχει βαλει 2% προμηθεια για αγορες σε ξενο νομισμα, βεβαια ειναι πολυ μικρο ποσο το 2% και δεν εχω μπει στον κοπο να αλλαξω τραπεζα.

αλλες τραπεζες που ξερω ειναι αλφα και κυπρου αλλα δεν ξερω τι ισοτημιες χρησημοποιουν σε ξενα νομισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το paypal.

Έβαλα καινούργια κάρτα (προπληρωμένη) πριν λίγες μέρες.

Ως γνωστόν, το paypal μου δέσμευσε 1,50€ το οποίο μου επέστρεψε στο paypal balance όταν επιβεβαίωσα το λογαριασμό με τον 4ψήφιο κωδικό.

 

Ακόμη όμως μου'χει δεσμεύσει 1€, το οποίο δεν ήξερα τί είναι, αλλά έμαθα (άλλη μια κρυφή χρέωση) η οποία υποτίθεται και αυτή θα επιστραφεί.

Ξέρει κανείς μήπως σε πόσες μέρες επιστρέφεται και αν επιστρέφεται στην κάρτα ή στο balance; (επαναλαμβάνω, αναφέρομαι στο 1€, όχι στο 1,50)

 

Γιατί αν επιστραφεί στο balance δε με εξυπηρετεί γιατί θέλω να κάνω μια αγορά από amazon που δε δέχεται paypal, και μου λείπει 1€.

Οπότε αυτά που βρίσκονται στο paypal balance δε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

Μόνο αν κάνω αγορά σε κατάστημα που δεχεται paypal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το paypal.

Έβαλα καινούργια κάρτα (προπληρωμένη) πριν λίγες μέρες.

Ως γνωστόν, το paypal μου δέσμευσε 1,50€ το οποίο μου επέστρεψε στο paypal balance όταν επιβεβαίωσα το λογαριασμό με τον 4ψήφιο κωδικό.

 

Ακόμη όμως μου'χει δεσμεύσει 1€, το οποίο δεν ήξερα τί είναι, αλλά έμαθα (άλλη μια κρυφή χρέωση) η οποία υποτίθεται και αυτή θα επιστραφεί.

Ξέρει κανείς μήπως σε πόσες μέρες επιστρέφεται και αν επιστρέφεται στην κάρτα ή στο balance; (επαναλαμβάνω, αναφέρομαι στο 1€, όχι στο 1,50)

 

Γιατί αν επιστραφεί στο balance δε με εξυπηρετεί γιατί θέλω να κάνω μια αγορά από amazon που δε δέχεται paypal, και μου λείπει 1€.

Οπότε αυτά που βρίσκονται στο paypal balance δε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

Μόνο αν κάνω αγορά σε κατάστημα που δεχεται paypal!

 

Δεν ξερω τι είναι το 1 ευρω που λες, το ποσόν της επιβεβαίωσης πάντως δεν επιστρέφετε στην κάρτα παραμένει εκει μεχρι την επόμενη αγορά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 ευρώ, το ποσό της επιβεβαίωσης είναι.

(το 1.50 ευρώ ήταν για τον κωδικό).

Σε ένα άλλο φόρουμ (ελληνικό), είδα που έλεγαν ότι τους επιστράφηκε.

Απλώς δεν ξέρω σε πόσες μέρες και πού επιστρέφεται..

(δες ποστ #747: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=50 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1 ευρω ειναι ποσο επιβεβαιωσης που δεσμεύεται αρκετα συχνα απο καταστηματα οπως πχ amazon για να ελεγχουν αν ειναι έγκυρη η καρτα και επιστρεφεται στην καρτα λιγες μερες μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1 ευρω ειναι ποσο επιβεβαιωσης που δεσμεύεται αρκετα συχνα απο καταστηματα οπως πχ amazon για να ελεγχουν αν ειναι έγκυρη η καρτα και επιστρεφεται στην καρτα λιγες μερες μετα.

 

Ναι, το έχω καταλάβει αυτό.

Μήπως ξέρεις ακριβώς πόσες μέρες κάνει;

(γιατί ήδη έχει περάσει 1 βδομάδα!)

 

και αν όντως επιστρέψει στην κάρτα;

γιατί το 1.50 που μου δέσμευσε αρχικά το paypal, δεν επέστρεψε στην κάρτα αλλά στο paypal balance. και έτσι δε μπορώ να το χρησιμοποιησω στο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...