Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Έκανα μια ανάληψη από το paypal 66.5€ στον λογαριασμό μου στην alpha bank. Αλλά με ενόχλησε όταν είδα ότι υπήρξε χρέωση 3€ "ΕΞΟΔΑ ΕΝΤΟΛΗΣ ΔΙΑΣ".

 

Έκανα εγώ βλακεία, ή πάντα θα υπάρχει αυτή η χρέωση όταν κάνω ανάληψη από paypal; Γιατί από όσο θυμάμαι το paypal έλεγε ότι δεν υπάρχει καμία χρέωση για ανάληψη χρημάτων.

 

 

 

Επίσης

 

Καλησπέρα και από εμένα (πάλι..)!!!!

Έχω μία χρεωστική της Alpha και σήμερα την δήλωσα στο PayPal αλλά απ'ότι είδα πέρα από το 1.55 που μου κρατήθηκε για να γίνει η επιβεβαίωση της κάρτας, μου κράτησε και 1.03 ευρώ.Ξέρει κανείς τι παίζει???

 

Edit : Λύθηκε το θέμα

 

 

Και εμένα μου έχει κρατήσει 1.03 €. Τι παίζει με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα μια ανάληψη από το paypal 66.5€ στον λογαριασμό μου στην alpha bank. Αλλά με ενόχλησε όταν είδα ότι υπήρξε χρέωση 3€ "ΕΞΟΔΑ ΕΝΤΟΛΗΣ ΔΙΑΣ".

 

Έκανα εγώ βλακεία, ή πάντα θα υπάρχει αυτή η χρέωση όταν κάνω ανάληψη από paypal; Γιατί από όσο θυμάμαι το paypal έλεγε ότι δεν υπάρχει καμία χρέωση για ανάληψη χρημάτων.

Προφανώς είναι χρέωση εισερχομένου εμβάσματος. Κάθε τράπεζα έχει διαφορετικό συντελεστή ανάλογα με το ποσό: http://www.insomnia.gr/topic/436552-paypal-%cf%84%cf%81%ce%b1%cf%80%ce%b5%ce%b6%ce%b9%ce%ba%cf%8c%cf%82-%ce%bb%ce%bf%ce%b3%ce%b1%cf%81%ce%b9%ce%b1%cf%83%ce%bc%cf%8c%cf%82/page__view__findpost__p__4575913

 

Και εμένα μου έχει κρατήσει 1.03 €. Τι παίζει με αυτό;

Μιλάς για χρέωση πέραν αυτής για το verification του λογαριασμού έτσι; Αν ναι τότε δεν γνωρίζω, αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.

 

Παιδιά ξέρουμε ποιες χρεωστικές κάρτες δουλεύουν 100% χωρίς προβλήματα στο PayPal;

 

Έως τώρα ξέρω για Alpha και Πειραιώς.

+ Κύπρου, HSBC, Marfin και πρόσφατα άκουσα και για Eurobank αλλά καλύτερα να το ρωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια μπορω να κανω λογαρισμο στο paypal με καρτα καταθεσης απο την πειραιως? γιατι οταν πηγαινα να κανω το confirm μου ελεγε οτι δεν γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπορω να κανω λογαρισμο στο paypal με καρτα καταθεσης απο την πειραιως? γιατι οταν πηγαινα να κανω το confirm μου ελεγε οτι δεν γινεται..

 

 

Αποδέκτες κάρτες για το παυπαλ ειναι αυτες που φέρουν ενα απο τα παρακάτω σήματα και ο τραπεζικός λογαριασμός

 

 

Δες την αρχική σελιδα του παυπαλ

https://www.paypal.com/gr

 

 

paypalyp.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Μου γραφει πως η καρτα μου ειναι disable και λεει πως για μπω πρεπει να χρησιμοποιησω αλλη καρτα γιατι εγινε αυτο?

 

εχεις γραψει το ονοματεπώνυμο σου με λατινικους χαρακτηρες ακριβως οπως ειναι πανω στην καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις γραψει το ονοματεπώνυμο σου με λατινικους χαρακτηρες ακριβως οπως ειναι πανω στην καρτα?

ναι κανονικα και μαλλον το προβλημα ηταν οτι δεν εβαζα σωστη ημερομηνια ληξης της καρτας.. Αλλα τωρα μολις παω να βαλω τον αριθμο της καρτας μου λεει your card is disabled .. Δοκιμαστε με αλλη καρτα.. Πως μπορω να το διορθωσω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις γραψει το ονοματεπώνυμο σου με λατινικους χαρακτηρες ακριβως οπως ειναι πανω στην καρτα?

ναι κανονικα και μαλλον το προβλημα ηταν οτι δεν εβαζα σωστη ημερομηνια ληξης της καρτας.. Αλλα τωρα μολις παω να βαλω τον αριθμο της καρτας μου λεει your card is disabled .. Δοκιμαστε με αλλη καρτα.. Πως μπορω να το διορθωσω αυτο?

 

Εκανες απανωτά λαθη και σου μπλόκαραν τη καρτα, στειλε τους εμαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες απανωτά λαθη και σου μπλόκαραν τη καρτα, στειλε τους εμαιλ

και τι να τους πω?

 

τους εχω στειλει ηδη και μου εστειλαν ενα e-mail μονο που ελεγε να κανω 4 πραγματα για να γινει review account αλλα δεν μπορω να καταλαβω που ειναι ενα βημα που αναφερεται... το οποιο ειναι το 3!!δεν το βρισκω..

  • Go to www.paypal.com and log in to your account.
  • Click on 'Resolution Center' near the top of the page.
  • Find the 'Begin a limitation review' box.
  • Click 'Resolve' under the Action column beside each step

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι πρεπει να κανω δεν μπορω να βρω αυτο που γραφει στο τριτο κουτακι!!

  • Go to www.paypal.com and log in to your account.
  • Click on 'Resolution Center' near the top of the page.
  • Find the 'Begin a limitation review' box.
  • Click 'Resolve' under the Action column beside each step

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή αυτη φαντάζομαι ειναι "ορατή-διαθεσημη" μονο σε λογαριασμούς με περιορισμό (μπορεί να κάνω και λάθος γιατί δεν μου έχει τύχει)

 

Για την περίπτωση σου παντως το παυπαλ αναφέρει

 

 

What does it mean if my account access is limited?

 

When your account access is limited, it means that you won’t be able to do certain things with your PayPal account. For example, you might not be able to send or withdraw money.

 

Most of the time, you can fix this by visiting the Resolution Center and providing some information. Here’s how:

  1. Log in to your PayPal account.
  2. Click Resolution Center at the top of the page to find information on lifting the limitation.
     

If you’ve completed the suggested steps and your account is still limited, it means one of two things:

  1. We've sent you an email asking for more information, or
  2. We're reviewing the information you provided and we'll email you with an update (usually within 3 business days).
     

If you still have questions about your account access, contact customer service by clicking Contact Us at the bottom of any page.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή αυτη φαντάζομαι ειναι "ορατή-διαθεσημη" μονο σε λογαριασμούς με περιορισμό (μπορεί να κάνω και λάθος γιατί δεν μου έχει τύχει)

 

Για την περίπτωση σου παντως το παυπαλ αναφέρει

 

 

What does it mean if my account access is limited?

 

When your account access is limited, it means that you won’t be able to do certain things with your PayPal account. For example, you might not be able to send or withdraw money.

 

Most of the time, you can fix this by visiting the Resolution Center and providing some information. Here’s how:

  1. Log in to your PayPal account.
     
  2. Click Resolution Center at the top of the page to find information on lifting the limitation.

If you’ve completed the suggested steps and your account is still limited, it means one of two things:

  1. We've sent you an email asking for more information, or
     
  2. We're reviewing the information you provided and we'll email you with an update (usually within 3 business days).

If you still have questions about your account access, contact customer service by clicking Contact Us at the bottom of any page.

Φιλε για να σου εξηγησω το προβλημα μου οταν μου ζητουσε να γραψω την ημερομηνια ληξης της καρτας κατα την εγγραφη μου ετσι ωστε να λαβω το τετραψηφιο κωδικο την πατουσα λαθος και μολις το καταλαβα και πηγα να βαλω ξανα τον αριθμο της καρτας με την σωστη ημερομηνια το paypal μου εγραψε your card is disabled try with another card με λιγα λογια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσβησα τον παλιο τραπεζικο λογιαριασμο και παω να κανω νεο αλλα πλεον μου εχεις τις εξης επιλογες:

 

Account Type:

 

Checking

 

και

 

Savings

 

τι σημαινει το καθενα? ο λογαριασμος μου ειναι της μισθοδοσιας. εχω καποιο κινδυνο?

Επεξ/σία από isspro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια όποιος ξέρει να απαντήσει σας παρακαλώ

 

Εχω αγοράσει μια υπηρεσία ας το πούμε, βασικά απο το vbulletin.org έχω ζητήσει να μου φτίαξουν κάτι για το σιτε μου για την τιμή των 99$ η κουβέντα έγινε τον Ιούλη.

 

Στην αρχή μου έλεγε το φτίαχνει, ύστερα μου έλεγε τους κόβουνε το ρεύμα απο τις καταιγίδες, ύστερα μου λέει το έφτιαξε αλλα διορθώνει τα bugs και τέλος μου είπε ότι το έφτιαξε, αφού κάθε 3-4 μέρες του έστελνα για να με κρατάει ενήμερο. τεσπα απο τις αρχές του Αυγούστου δεν μου ξαναπάντησε.

 

Εγω τι μπορώ να κάνω τώρα. Θα κάνω ζητήσω refund ? το δέχονται ύστερα απο τόσες μέρες to paypal ? θα θέλουν και αποδείξεις? έχω όλα τα μηνύματα αλλά είναι αρκετά τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ελεγε ετσι προφανως για να περασουν οι 45 ημερες του παυπαλ. Τωρα δεν απαντα γιατι ειναι σιγουρος για τα χρηματα . Αν και το παυπαλ δεν επιστρεφει χρηματα που δωθηκαν για υπηρεσιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...