Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανακάλυψα πρόσφατα την υπηρεσία PayPal Refunded Returns και την ενεργοποίησα.

και τώρα θα προσπαθήσω να κάνω χρήση της για μια επιστροφή ελαττωματικού προιόντος,

σήμερα έστειλα το αντικείμενο πίσω.

δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργεί αλλά πιστεύω θα το πιάσω σιγά σιγά.

 

για αρχή συμπληρώνω την φόρμα.

αλλά στο πεδίο: Type of article,  τι βάζω;

 

επίσης το ενεργοποίησα πρόσφατα και θα κάνω χρήση για αγορά που έγινε πριν την ενεργοποίηση.

με πιάνει;

η αγορά έγινε μέσω ebay.

 

μου φαίνεται λίγο περίεργη υπηρεσία.

αν μπορεί κάποιος που την έχει χρησιμοποιήσει να πει 2 λογάκια πως δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ότι η αγορά προηγήθηκε της ενεργοποίησης της υπηρεσίας μου δημιουργεί πολλές αμφιβολίες για το αν θα καταφέρεις να πετύχεις την επιστροφή των ταχυδρομικών εξόδων.

 

Το "Type of article" είναι το είδος του αντικειμένου που θέλεις να επιστρέψεις π.χ. clothes, shoes κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η λογική λέει ότι δε θα καταφέρω κάτι.

Τους έστειλα μεηλ πάντως να το ρωτήσω και η απάντηση τους ήταν:

συμπλήρωσε τη φόρμα και στείλε μας τις αποδείξεις και θα σου απαντήσουμε.

 

Θα δοκιμάσω πάντως και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι η αγορά προηγήθηκε της ενεργοποίησης της υπηρεσίας μου δημιουργεί πολλές αμφιβολίες για το αν θα καταφέρεις να πετύχεις την επιστροφή των ταχυδρομικών εξόδων.

 

Το "Type of article" είναι το είδος του αντικειμένου που θέλεις να επιστρέψεις π.χ. clothes, shoes κτλ.

 

κι όμως μάγκες μου στείλανε μεηλ ότι δικαιούμαι την επιστροφή και θα μπούνε στον λογαριασμό μου.

παρόλο που η ενεργοποίηση της υπηρεσίας έγινε μετά την αγορά του προϊόντος.

γαμάτη υπηρεσία και την ανακάλυψα τυχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καλή μεριά τότε! Ότι και να πει κανείς για το paypal είναι λίγο. Η ασφάλεια που προσφέρει και οι συνεχείς καινοτομίες του, το κατατάσσουν πολύ μπροστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν πουλησω κατι και πληρωθω μεσω παυπαλ γινεται να μη δει ο αγοραστης τα προσωπικα μου στοιχεια? (ονοματεπωνυμο κ διευθυνση) με business account ισως? ευχαριστω (δε με πειραζει να τα ξερει το παυπαλ η οι αρχες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω χρεωστικη απο την τραπεζα πειραιως και πηγα να κανω pay pal κ μου κλειδωθηκε , εκτοτε μου βγαζει αυτο για ξεκλειδωμα
Re-enable your card with PayPal

You have reached the limit of attempts allowed to confirm your card. If you'd still like to use this disabled card with PayPal, we need you to send us some documents.
Please upload the following documents:

  • A valid photo ID (front/back copy)
  • A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account

The documents uploaded should be in English or translated into English and certified by a government agency. We'll contact you within 7-10 business days to complete the procedure. If you have any problem uploading the file, please contact our Customer Support for help.

 

πηγα στην πειρεως μου ειπαν οτι δεν εχουν επιλογη για να μου δοσουν τα στοιχεια στα αγγληκα, τους εστειλα τα εγραφα στα Ελληνικα κ εμαιλς τιποτα ακομα τι πρεπει να κανω για ξεμπλοκαρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια πώληση στο ebay.com και όπως καταλαβαίνετε πληρώθηκα σε Δολάρια. Επειδή δεν έχω κάνει πολλές πωλήσεις το paypal δεν έχει ακόμα τα χρήματα διαθέσιμα για μεταφορά στην τράπεζα.

Παρατηρώ ότι καθημερινά το ποσό σε Ευρώ παρουσιάζει μεταβολές, φαντάζομαι λόγω της ισοτιμίας EUR - DOL καθημερινά.

 

Δεν θα πρεπε να είχε κλειδώσει στην ισοτιμία της μέρας που έγινε η πώληση;

Και κάτι ακόμα, έκανα την ρύθμιση να μου κάνει την μετατροπή του νομίσματος η τράπεζά μου και όχι το paypall το έκανα μετά την πώληση όμως, θα εφαρμοστεί όταν τα χρήματα γίνουν διαθέσιμα για κατάθεση στην τράπεζα ή από την επόμενη συναλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα αργούν να γίνουν διαθέσιμα, η μετατροπή γίνετε όταν τραβήξεις τα χρήματα, στις πωλήσεις την μετατροπή την κάνει αποκλειστικά και μόνο το παυπαλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, άρα με αυτή τη λογική μπορώ να τραβήξω τα χρήματα (από τότε που θα ναι διαθέσιμα) μια μέρα που η ισοτιμία Δολαρίου - Ευρώ θα είναι ευνοϊκή σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω χρεωστικη απο την τραπεζα πειραιως και πηγα να κανω pay pal κ μου κλειδωθηκε , εκτοτε μου βγαζει αυτο για ξεκλειδωμα

Re-enable your card with PayPal

 

You have reached the limit of attempts allowed to confirm your card. If you'd still like to use this disabled card with PayPal, we need you to send us some documents.

Please upload the following documents:

  • A valid photo ID (front/back copy)
  • A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account

The documents uploaded should be in English or translated into English and certified by a government agency. We'll contact you within 7-10 business days to complete the procedure. If you have any problem uploading the file, please contact our Customer Support for help.

 

πηγα στην πειρεως μου ειπαν οτι δεν εχουν επιλογη για να μου δοσουν τα στοιχεια στα αγγληκα, τους εστειλα τα εγραφα στα Ελληνικα κ εμαιλς τιποτα ακομα τι πρεπει να κανω για ξεμπλοκαρισμα?

 

Δεν μου εχει τύχει, αλλά θα σου πω τι θα έκανα εγώ.

Απο την στιγμή που είναι χρεωστική και δεν έχω ανοιχτους λογαριασμούς με αυτήν μέσω paypal ( λες πήγες να κάνεις paypal και κλειδώθηκε άρα δεν πρόλαβες να την χρησιμοποιήσεις), θα πήγαινα στην τράπεζα και θα δήλωνα απώλεια.

Αυτοί επιτόπου σου δίνουν καινούργια κάρτα.

Διαγράφεις την κλειδωμένη κάρτα απο το Paypal και συνδέεις την καινούργια, κάνεις το verification και χωρίς δεύτερη καθυστέρηση σε δυο μέρες τηλεφωνείς στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της τράπεζας και ζητάς τον τετραψήφιο κωδικό του Paypal.

Μπαίνεις στο Paypal δίνεις τον κωδικό και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, άρα με αυτή τη λογική μπορώ να τραβήξω τα χρήματα (από τότε που θα ναι διαθέσιμα) μια μέρα που η ισοτιμία Δολαρίου - Ευρώ θα είναι ευνοϊκή σωστά;

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, άρα με αυτή τη λογική μπορώ να τραβήξω τα χρήματα (από τότε που θα ναι διαθέσιμα) μια μέρα που η ισοτιμία Δολαρίου - Ευρώ θα είναι ευνοϊκή σωστά;

 

Θα περιμενεις πολυ βεβαια για να δεις κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...