Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απορία από εμένα.

Αγόρασα κινητό από Κίνα και αυτή τη Δευτέρα το παρέλαβα. Όλα καλά, δεν πέρασε και τελωνείο αλλά έχει ένα πρόβλημα, δεν ακούγεται ήχος από το δεξί ακουστικό. Δοκίμασα με πολλά ακουστικά και κατέληξα ότι φταίει το κινητό. Μίλησα με τον πωλητή και θα το στείλω πίσω για να πάρω τα χρήματά μου πίσω. Εκμεταλέυτηκα και την καμπάνια του paypal που σου δίνει τα χρήματα της επιστροφής και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Άνοιξα dispute στο paypal και είδα ότι μου δίνει 20 μέρες για να κλείσει το dispute ή να γίνει escalate. Στην περίπτωση που -δικαιολογημένα- ο πωλητής δεν έχει λάβει το πακέτο τι κάνω; Κάνω escalate με αιτία ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η επιστροφή ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω κατάθεση χρηματων σε λογαριασμό paypal ενός γνωστου μου ή χρειάζεται να έχω και εγω λογαριασμό paypal ώστε να γίνει η συναλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω κατάθεση χρηματων σε λογαριασμό paypal ενός γνωστου μου ή χρειάζεται να έχω και εγω λογαριασμό paypal ώστε να γίνει η συναλλαγή;

To δευτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω κατάθεση χρηματων σε λογαριασμό paypal ενός γνωστου μου ή χρειάζεται να έχω και εγω λογαριασμό paypal ώστε να γίνει η συναλλαγή;

Και με τους δυο τρόπους μπορεις, ο καθε λογαριασμός παυπαλ αντιστοιχεί σε ενα iban, με αυτο το iban μπορείς να πας σε μια τράπεζα και να κάνεις κατάθεση χωρίς εσυ ο ιδιος να εχεις παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Ωστόσο να ρωτήσω αν δεν έχω το iban μπορώ να πάω να καταθέσω χρήματα στη διεύθυνση paypal-τύπου διεύθυνση email- που μου έχει δώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Ωστόσο να ρωτήσω αν δεν έχω το iban μπορώ να πάω να καταθέσω χρήματα στη διεύθυνση paypal-τύπου διεύθυνση email- που μου έχει δώσει;

 

Τι θα πει "διεύθυνση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα μετα απο μια ερευνα που εχω κανει και διαφορα πραγματα που πουλησα στο ebay. Εχω φτασει στο συμπερασμα για το τελικο ποσο που σου μενει αν πουλας πραγματα μεσω ebay. Λοιπον ειναι ως εξης

{[(τιμη πωλησεις + εξοδα αποστολλης ) Χ 15% ειναι το ποσοστο που κραταει το ebay + paypal μαζι)] / 1.4} που ειναι η νομισματικη διενθης μετατροπη απο $ σε ευρω, το paypal βαζει λιγο παραπανο σαν προμηθεια. Μετα ειναι και η προμηθεια που κραταει η τραπεζα στην πειραιως παντως εμενα δεν μου κραταει οταν τραβαω τα χρηματα, σε αλλη τραπεζα μπορει αναλογως παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να κάνω μεταφορά χρημάτων απο τραπεζικό λογαριασμό που έχω στη Αμερική σε άλλον δικό μου στην Ελλάδα μέσω paypal ώστε να μην αναγκάζομαι κάθε φορά να πληρώνω για wire τα χρήματα που μου ζητάει η τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να κάνω μεταφορά χρημάτων απο τραπεζικό λογαριασμό που έχω στη Αμερική σε άλλον δικό μου στην Ελλάδα μέσω paypal ώστε να μην αναγκάζομαι κάθε φορά να πληρώνω για wire τα χρήματα που μου ζητάει η τράπεζα?

 

Aμα εχεις ενα λογαριασμο στο paypal με την Αμερικανικη καρτα και ενα με την Ελληνικη, μπορεις να στειλεις τα λεφτα απο τον ενα λογαριασμο στον αλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να κάνω μεταφορά χρημάτων απο τραπεζικό λογαριασμό που έχω στη Αμερική σε άλλον δικό μου στην Ελλάδα μέσω paypal ώστε να μην αναγκάζομαι κάθε φορά να πληρώνω για wire τα χρήματα που μου ζητάει η τράπεζα?

Γιατι το pp δεν εχει προμήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η τράπεζα ζητάει 45 δολάρια για wire και απ'ότι βλέπω το PayPal συμφέρει.

 

Tο paypal κραταει ενα μικρο fee απο αυτον που δεχεται τα λεφτα αλλα ειναι πολυ μικρο..Του τυπου 0.8% κατι τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά που έχει το paypal μέχρι το τέλος του χρόνου για δωρεάν μεταφορικά σε επιστροφές ισχύει με την ημερομηνία της αγοράς ή με την ημερομηνία που θα τα στείλεις πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...