Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τώρα τι παιζει με την ετέ, παλαιότερα που άλλαζαν τις καρτες για δοκιμή είδα οτι δεν συνέφερε η ετέ, κράταγε κάτι παραπανω απο την Πειραιώς οποτε κατέληξα στην Πειραιώς.

 

Το 2% πάντως είναι το λιγότερο που θα βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τώρα τι παιζει με την ετέ, παλαιότερα που άλλαζαν τις καρτες για δοκιμή είδα οτι δεν συνέφερε η ετέ, κράταγε κάτι παραπανω απο την Πειραιώς οποτε κατέληξα στην Πειραιώς.

 

Το 2% πάντως είναι το λιγότερο που θα βρείς

ειδα σε αυτο το θεμα οτι συμφερει η εθνικη http://www.insomnia.gr/topic/497912-paypal-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-paypal-%CE%AE-%CF%84%CF%81%CE%AC%CF%80%CE%B5%CE%B6%CE%B1/

γι αυτο ρωτησα....

EDIT: ακυρο αναφερεται στην πιστωτικη της εθνικης...

anyway δεν μπορω να βρω με τιποτα ποια ειναι ακριβως τα εξοδα μετατροπης στην εθνικη!!! εχει καποιος λινκ? και αν τελοσπαντων συμφερει σε σχεση με την eurobank,,,

Επεξ/σία από akis_supernatural
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τις ισοτιμιες τι ακριβώς παίζει και πόσα τελικά είναι τα έξοδα μετατροπής; Βάζω 165$ σε € στο google αλλα και σε σελίδες και μου βγάζει 146.49€. Μόλις πάω να πληρώσω στο paypal μου βγάζει 152.66€...6€ πάνω δηλαδή...

Με prepaid Πειραιώς πληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι τράπεζες έχουν έξοδα μετατροπής

θελω αν ξερει καποιος να μου πει συγκεκριμενα για την εθνικη τι εξοδα μετατροπης συναλλαγματος εχει..... δεν εχω πιστωτικη , χρεωστικη εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατί μου χρεώνει τόσα πολλά;

Ειναι γνωστο οτι το paypal εχει δικο του συστημα μετατροπης συναλλαγματος και δεν ειναι ποτέ αυτο που οριζεται απο τραπεζες κλπ

 

Επισης ποτέ δε θα αγοραζεις απο μαγαζια πχ κινεζικα eshops σε ευρω. Παντα σε οτι νομισμα εχουν αυτοι και ασε το paypal να κανει τη μετατροπη.

 

Αν του paypal ειναι 1 φορα χαλια η ισοτιμια, των κινεζικων θα ναι 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to paypal φαινεται να εχει τη χειροτερη τιμη μετατροπης αλλα αυτο ειναι λογικο γιατι δεν θελει να χανει απο τις συναλλαγες.

 

η ΕΤΕ δεν παιρνει εξοδα αλλα και αυτη εχει τιμη μετατροπης κοντα στο paypal.

 

η Πειραιως εχει εξοδα  αλλα καλυτερη τιμη μετατροπης αποτι ειδα σε συναλλαγες περασμενης εβδομαδας..

 

γενικα ολοι τα παιρνουν με καποιο τροπο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Έστω ότι αγοράζω κάτι από κάποιον ιδιώτη με Paypal. Αν λάβω ελαττωματικό προιόν μπορώ να κάνω κάτι με τα χρήματα;

 

2) Τι διαφορά έχει να συνδέσεις λογαριασμό τραπέζης στη τράπεζα, από το να συνδέσεις κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μπορείς να αγορασεις και η διαδικασία επιστροφής είναι ακριβώς η ίδια, δεν αλλάζει τιποτα

 

2 Η καρτα είναι για αγορες, ενω ο λογαριασμός είναι μονο για πωλητές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μπορείς να αγορασεις και η διαδικασία επιστροφής είναι ακριβώς η ίδια, δεν αλλάζει τιποτα

 

2 Η καρτα είναι για αγορες, ενω ο λογαριασμός είναι μονο για πωλητές

Βλέπω οτι έχει δυο επιλογές. Send money to friends or family και for goods and services. Θα επιλεξω τη δεύτερη λογικά. Στη περιπτωση δηλαδή στραβης με τον ιδιώτη μπορω να κάνω dispute?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...