Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω οτι έχει δυο επιλογές. Send money to friends or family και for goods and services. Θα επιλεξω τη δεύτερη λογικά. Στη περιπτωση δηλαδή στραβης με τον ιδιώτη μπορω να κάνω dispute?

Την δευτερη (goods) η πρωτη δεν εχει dispute και επιστροφές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλημερα ειχα κανει λογαριασμο στο paypall 26/3 (η καρτα
χακαριστηκε κ εβγαλα νεα μολις χθες ακομα δεν την εχω περασει) κ μου εχει φαει 4,5 ευρο χωρις να τα επιστρεψει, τι πρεπει να κανω μολις περασω την νεα καρτα (ιδιος λογαριασμος) στο paypal για να μου τα επιστρεψουν?


PayPal balance: €4.50 EUR
  • Available balance in EUR (primary): €4.50 EUR
  • Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €4.50 EUR

    icon_expand_plus_11x11.gifView


Το 1.5 που βλέπεις είναι η επιστροφή της χρέωσης που έγινε μέχρι να περάσεις τον κωδικό. Τα λεφτά της κάρτας σου δεν φαίνονται στο PayPal.

ειχα κανει αυτο που λες οταν εκανα το pay pal κ μου φαγε 4,5 ευρο χωρις επιστροφη (οπως ειδα χθες που ανανεωσα το βιβλιαριο) πως τα ζηταω πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα ειχα κανει λογαριασμο στο paypall 26/3 (η καρτα

χακαριστηκε κ εβγαλα νεα μολις χθες ακομα δεν την εχω περασει) κ μου εχει φαει 4,5 ευρο χωρις να τα επιστρεψει, τι πρεπει να κανω μολις περασω την νεα καρτα (ιδιος λογαριασμος) στο paypal για να μου τα επιστρεψουν?

PayPal balance: €4.50 EUR
  • Available balance in EUR (primary): €4.50 EUR
  • Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €4.50 EUR

    icon_expand_plus_11x11.gifView

ειχα κανει αυτο που λες οταν εκανα το pay pal κ μου φαγε 4,5 ευρο χωρις επιστροφη (οπως ειδα χθες που ανανεωσα το βιβλιαριο) πως τα ζηταω πισω?

Στα έχει επιστρέψει το paypal. Αυτό το balance είναι δικό σου. Απλώς στην 1η αγορά που θα κάνεις με την κάρτα θα σου πάρει λιγότερα. Πχ αγοράζεις κάτι 5 ευρώ. Θα πληρώσεις μόνο 50 λεπτά και τα υπόλοιπα 4,5 θα τα πάρει από το balance οπότε καλύφθηκε το κόστος 5 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση ειχα κανει μια αγορα φιλε αλλα μου τι χρεωσε κανονικα(μετα απο 4 μερες) απο οτι ειδα στο βιβλιαριο , ασχετο αφου ο λογαριασμος

χακαριστικε κ εκανα νεα καρτα πανω σε αυτο τον λογαριασμο πως την περναω στο paypal στο ιδιο email αφου βαζοντας το paypal μου βγαζει τα παλια στοιχεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με αυτά που γίνονται αυτές τις μέρες πως επηρεάζεται το paypal?  Μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για αγορές εντός Ελλάδας (με έλληνες πωλητές) ? Επίσης μπορούμε να καταχωρήσουμε καινούρια κάρτα ή το έχουν μποκάρει από τις τράπεζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με αυτά που γίνονται αυτές τις μέρες πως επηρεάζεται το paypal?  Μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για αγορές εντός Ελλάδας (με έλληνες πωλητές) ? Επίσης μπορούμε να καταχωρήσουμε καινούρια κάρτα ή το έχουν μποκάρει από τις τράπεζες?

Σήμερα ήθελα να κάνω πληρωμή για μια συνδρομή εφημερίδας (ελληνική) μέσω paypal και μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή.

Η κάρτα είναι Πειραιώς.

Πήρα τηλέφωνο το CS και μου είπαν που δεν μπορούν να γίνουν συνναλαγές μέσω τρίτων site (πχ paypal) και πως αν θέλω, μπορώ να βάλω απευθείας την κάρτα...

Λίγο περίεργο μου φάνηκε όλο αυτό.

Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία αυτές τις μέρες;

Σημειωτέον πλήρωσα vodafone one click με την ίδια κάρτα στις 22/06, ενώ δοκίμασα credit / debit κάρτα και είχε το ίδιο πρόβλημα και με τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στις 22 δεν υπήρχε το όλο τραπεζικό θέμα. Άρα το συμπέρασμα είναι ότι υπηρεσίες εκτός Ελλάδας δεν βγαίνει τίποτα ούτε και αν είναι προς Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στις 22 δεν υπήρχε το όλο τραπεζικό θέμα. Άρα το συμπέρασμα είναι ότι υπηρεσίες εκτός Ελλάδας δεν βγαίνει τίποτα ούτε και αν είναι προς Ελλάδα

Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα αν δεν το έχει συναντήσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήθελα να κάνω πληρωμή για μια συνδρομή εφημερίδας (ελληνική) μέσω paypal και μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή.

Η κάρτα είναι Πειραιώς.

Πήρα τηλέφωνο το CS και μου είπαν που δεν μπορούν να γίνουν συνναλαγές μέσω τρίτων site (πχ paypal) και πως αν θέλω, μπορώ να βάλω απευθείας την κάρτα...

Λίγο περίεργο μου φάνηκε όλο αυτό.

Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία αυτές τις μέρες;

Σημειωτέον πλήρωσα vodafone one click με την ίδια κάρτα στις 22/06, ενώ δοκίμασα credit / debit κάρτα και είχε το ίδιο πρόβλημα και με τις 2.

 

Συναλλαγές με κάρτες επιτρέπονται μόνο στο εσωτερικο. Επειδή το paypal που τραβάει τα χρηματα είναι στο εξωτερικό, το απαγορεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το πρωι έκανα πληρωμή για αγορά κάρτας της  VODAFONE χρησιμοποιοντας κανονικά το Paypal.

Σήμερα δε το έχω δοκιμάσει.

 

Χμ....

Εντος ελλαδας μεν, αλλα το paypal στην ευρωπη εχει εδρα το Λουξεμβουργο.

 

Ασχολησαι καθολου με το balance σου; Ειχε ηδη χρηματα στο paypal account σου;

Ή απλως καθε φορα τραβα απο την καρτα;

 

Αν ειχες ηδη χρηματα εντος paypal, ισως γι'αυτο να προχωρησε. Αν οχι....δεν ξερω.

 

Ας ενημερωνετε εδω ρε παιδια, οσοι τυχον καταφερετε και κανετε αγορες με χρηση paypal, μηπως και βγαλουμε ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το πρωι έκανα πληρωμή για αγορά κάρτας της  VODAFONE χρησιμοποιοντας κανονικά το Paypal.

Σήμερα δε το έχω δοκιμάσει.

Ο περιορισμός δεν γίνεται αυτόματα πατώντας ένα κουμπί. Προφανώς έκανες την συναλλαγή πριν ενεργοποιήσουν τους περιορισμούς σε όλα τα τραπεζικά συστήματα.

Διότι από χθες το μεσημέρι δεν υπάρχει καμία δυνατότητα πληρωμής σε λογαριασμό εκτός της χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πριν από λίγο έγινε refund στον λογαριασμό για μια αγορά που είχε ολοκληρωθεί κανονικά. Το προϊόν το είχα παραλάβει κανονικά. Να έγινε κάποιο λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πριν από λίγο έγινε refund στον λογαριασμό για μια αγορά που είχε ολοκληρωθεί κανονικά. Το προϊόν το είχα παραλάβει κανονικά. Να έγινε κάποιο λάθος;

 

Θα σε ψάχνουν απο το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε ψάχνουν απο το κατάστημα.

Tι εννοείς; 

Η αγορά έγινε στις 21/06, παρέλαβα κανονικά το παιχνίδι (digital) και το ενεργοποίησα στον λογαριασμό μου στο steam. 

Γιατί να με ψάχνουν; Εφόσον όλα έγιναν σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...