Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορώ να σου προτείνω κάποια γιατί όλες έχουν διαφορετικές χρεώσεις σε όλα, είτε χαμηλές πχ για εμβασμα είτε υψηλές για αγορά.

Πχ η Πειραιώς νομίζω χρεώνει 2% προμήθεια όταν αγοράζεις σε δολάρια και χρεώνει 4€ όταν τραβάς από το PayPal.

Η eurobank από την άλλη έχει πιο ακριβή (αν δε κάνω λάθος) προμήθεια όταν αγοράζεις σε δολάρια αλλά χρεώνει 3€ για εισερχόμενα εμβασμα σε δολάρια

αν το θες μόνο για να τραβάς από PayPal, συμφέρει η eurobank

 

ok οποτε ανοιγω λογαριασμο και τους λεω οτι το θελω για paypal ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ok οποτε ανοιγω λογαριασμο και τους λεω οτι το θελω για paypal ?

Ναι και θα σε κοιτανε σαν εξωγηινο :lol:

 

Ανοιξε οπου θες βρε. Το γιατι το θες, δε παιζει ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και θα σε κοιτανε σαν εξωγηινο :lol:

 

Ανοιξε οπου θες βρε. Το γιατι το θες, δε παιζει ρολο

 

Σιγουρα γιατι της εθνικης δεν μπορω να τον συνδεσω με paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 3 μέρες έχω κάνει paypal και έχω συνδέσει την κάρτα μου.έχει κάνει από την πρώτη στιγμή την γνωστή χρέωση 1.5€ και μπαινω μεσω ebanking που έχω να δω την χρέωση με τον 4ψηφιο κωδικό ώστε να τον βάλω να τελειωνω με το paypal και εκεί που πάω ναι μεν με έχει χρεώσει αλλά δεν μου βγάζει ακόμα τον κωδικο.να περιμένω και άλλες μέρες ή ν πάω από δευτερα τράπεζα; (alpha bank καρτα έχω) εκανα υπομονή 3 μέρες και ακόμα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα γιατι της εθνικης δεν μπορω να τον συνδεσω με paypal

Καλά η εθνική είναι από άλλο ανέκδοτο. Σου ξανά είπα: αν θες μόνο για να τραβας από PayPal άνοιξε στη eurobank. Αν θες και για άλλες χρήσεις πρέπει να το ψαξεις.

Εδώ και 3 μέρες έχω κάνει paypal και έχω συνδέσει την κάρτα μου.έχει κάνει από την πρώτη στιγμή την γνωστή χρέωση 1.5€ και μπαινω μεσω ebanking που έχω να δω την χρέωση με τον 4ψηφιο κωδικό ώστε να τον βάλω να τελειωνω με το paypal και εκεί που πάω ναι μεν με έχει χρεώσει αλλά δεν μου βγάζει ακόμα τον κωδικο.να περιμένω και άλλες μέρες ή ν πάω από δευτερα τράπεζα; (alpha bank καρτα έχω) εκανα υπομονή 3 μέρες και ακόμα τίποτα...

Κοίτα λίγο πιο καλά στη αιτιολογία της χρέωσης και θα βρεις τον 4ψηφιο κωδικό
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε να πάω αναγκαστικά ΑΤΜ και να βγάλω τελευταίες κινήσεις;γιατί όσο και να το κοίταξα στο ebanking δεν λέει τίποτα.μόνο ότι δέσμευσε 1.5€

 

Μην πας άδικα (εκτός κι αν είναι ο δρόμος σου), περίμενε 2 μέρες ακόμα γιατί και εμένα μου έβγαζε την χρέωση από την 2η μέρα αλλά τον 4ψήφιο τον έδειξε την 5η.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπηκα τωρα στο ebanking αλλη μια φορα και μου εβγαλε την χρεωση 1.5 ευρω με την αιτιολογια ELECTRON και εναν αριθμο συναλλαγη...απ οτι διαβασα θελει μερικες μερες να φυγει η χρεωση απο τις προβλεψεις και να παει κανονικα στην κινηση της καρτας ωστε να την δω μεσω ebanking και να παρω τον κωδικο του Paypal...οποτε στην αναμονη!!

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχες πάρει τλφ την τράπεζα θα είχες μαθει τον κωδικό απο την πρώτη ωρα

 

Τώρα αν θέλεις να περιμένεις οκ κανένα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ότι οι περισσότεροι λένε περίμενε 2-3 μέρες γ αυτό δεν πήρα.και λέω λογικά θα έχει κάποια αναμονή μέχρι να βγει ώστε να τον δω μέσω ebanking

Αν λογικά δεν φανει μέχρι την τρίτη πρωί θα πάρω τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω σχετικα με την επιλογη του ποιος να κανει την μετατροπη απο αλλο νομισμα το paypal ή η τραπεζα.... σε ποια ποσα συμφερει να την κανει η τραπεζα και σε ποια το paypal? επσης εχω eurobank και ειχα ακουσει κατι για εξτρα χρεωση μετατροπης.... ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην eurobank η χρέωση μετατροπής συναλλάγματος είναι 2.5 για οποιαδήποτε συναλλαγή είτε αυτή είναι 2 δολλάρια είτε 302.

Οπότε στα μικρά ποσά αφήνεις το paypal να κάνει την μετατροπή και στα μεγάλα αφήνεις την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην eurobank η χρέωση μετατροπής συναλλάγματος είναι 2.5 για οποιαδήποτε συναλλαγή είτε αυτή είναι 2 δολλάρια είτε 302.

Οπότε στα μικρά ποσά αφήνεις το paypal να κάνει την μετατροπή και στα μεγάλα αφήνεις την τράπεζα.

μαλιστα δηλαδη σε ποια ποσα περιπου συμφερει να τα κανει η τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ για τη eurobank. Ο parsifal τα εξηγει αναλυτικά.

κατατοπιστικοτατο!!!!

απλα σκεφτομαι επειδη εχω και την καινουργια mastercard της εθνικης να δω τι παιζει και με αυτη..... αποτι καταλαβα τηε εθνικης δεν εχει καθολου εξοδα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...