Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αλλάξω το ΤΚ στο Paypal, πρέπει να το αλλάξω και στο ebay?

 

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ από που τραβάει στοιχεία διεύθυνσης όταν αγοράζεις κάτι (paypal ή ebay). Νομίζω σου δίνει επιλογή να διαλέξεις του Paypal αλλά υπάρχει κανένας λόγος να αφήσεις λανθασμένη διεύθυνση στο ebay; Γιατί λανθασμένη θα είναι αν άλλαξε ο Τ.Κ. σου και συνεχίσεις να έχεις τον παλιό που δεν ισχύει πια... Εγώ θα το θεωρούσα αυτονόητο ότι πρέπει να τη διορθώσω παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα, μου έχει δοθεί refund χθες και σήμερα (3 refunds από ebay).μου τα εμφανίζει στα payment received αλλά δεν μπορώ να το δω στο balance ούτε στο bank account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει όριο συναλλαγών στο paypal;; Γιατί πάω να κάνω μία ανανέωση χρόνου στο what's up και δεν με αφήνει γιατί λέει ότι έχω περάσει αυτό το όριο συναλλαγών για το συγκεκριμένο λογαριασμό paypal

post-84381-0-88052600-1478424438_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει όριο συναλλαγών στο paypal;; Γιατί πάω να κάνω μία ανανέωση χρόνου στο what's up και δεν με αφήνει γιατί λέει ότι έχω περάσει αυτό το όριο συναλλαγών για το συγκεκριμένο λογαριασμό paypal

Υπάρχει όριο ναι, αλλά μπορείς να το κάνεις lift στέλνοντας στο PayPal μερικά φορολογικά σου στοιχεία. Δεν νομίζω όμως να το χτύπησες χωρίς να το ξέρεις γιατί το ίδιο το PayPal σου στέλνει mail και σου ζητάει τα στοιχεία. Μάλλον η cosmote έβαλε όριο μόνη της ,όχι το PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δηλωσει λογαριασμο Εθνικης τραπεζας

Αν θελω απο το Paypal να μεταφερω ενα ποσο στο λογαριασμο μου τι εξοδα εχει και ποσες μερες θα κανει ?

5-6 ήμερες και 4 ευρω εξοδα για την τράπεζα αν το ποσό ειναι πανω απο 15 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει όριο συναλλαγών στο paypal;; Γιατί πάω να κάνω μία ανανέωση χρόνου στο what's up και δεν με αφήνει γιατί λέει ότι έχω περάσει αυτό το όριο συναλλαγών για το συγκεκριμένο λογαριασμό paypal

 

Το Paypal δεν έχει όριο. Το μήνυμα που παραθέτεις είναι περιορισμός της Cosmote για ανανεώσεις καρτοκινητών. 30€ ημερησίως΄ή 3 ανανεώσεις εβδομαδιαίως μέγιστου συνολικού ποσού 60€ ή 5 ανανεώσεις μηνιαίως συνολικού μέγιστου ποσού 100€. Αν έκανες τον κόπο να δεις τι γράφει υπό τον τίτλο "Χρήσιμες πληροφορίες" στην επιλογή της ανανέωσης χρόνου θα το έβλεπες. Προφανώς έχεις υπερβεί κάποιο από τα παραπάνω όρια.

 

Εχω δηλωσει λογαριασμο Εθνικης τραπεζας

Αν θελω απο το Paypal να μεταφερω ενα ποσο στο λογαριασμο μου τι εξοδα εχει και ποσες μερες θα κανει ?

 

Για ποσό μέχρι 15€ τίποτα. Για μεγαλύτερα ποσά, 3€ σου κρατάει η Εθνική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ναί φυσικά και μπορείς να τη συνδέσεις.

2) Απόλυτα ασφαλές. Δεν μπορεί να τραβήξει κανείς χρήματα από τα συνδεδεμένα προϊόντα στο Paypal. Εσύ πληρώνεις με αυτά.

3) Σε συμφέρει να την κάνει η τράπεζα, με εξαίρεση τις κάρτες τις Eurobank για τις οποίες συνήθως συμφέρει να αφήνεις το Paypal να κάνει μετατροπή, γιατί ειδικά αυτής της τράπεζας οι κάρτες έχουν υψηλή προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος.

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου!! :-) Κατι τελευταιο, επειδη η καρτα μου ειναι Eurobank, πως μπορω να ρυθμισω  η μετατροπη να γινεται απο το Paypal? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Paypal στο top up εχει ενα λογαρισμο  Deutsche Bank

 

αν θελει καποιος να μου βαλει λεφτα στο paypal μου μπορει να κανει καταθεση σε αυτο το λογαριασμο απο την τραπεζα του ?

γιατι λεει ?Make sure the name on your bank account matches the name on your PayPal account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Paypal στο top up εχει ενα λογαρισμο  Deutsche Bank

 

αν θελει καποιος να μου βαλει λεφτα στο paypal μου μπορει να κανει καταθεση σε αυτο το λογαριασμο απο την τραπεζα του ?

γιατι λεει ?Make sure the name on your bank account matches the name on your PayPal account

ΟΧΙ

Μονο απο τραπεζικο λογαριασμό που ειναι στο ονομα σου μπορεις να στειλεις στον λογαριασμό σου στο Paypal,

Λεει: Βεβαιωθείτε ότι το όνομα στον τραπεζικό σας λογαριασμό ταιριάζει με το όνομα στο λογαριασμό σας PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ

Μονο απο τραπεζικο λογαριασμό που ειναι στο ονομα σου μπορεις να στειλεις στον λογαριασμό σου στο Paypal,

Λεει: Βεβαιωθείτε ότι το όνομα στον τραπεζικό σας λογαριασμό ταιριάζει με το όνομα στο λογαριασμό σας PayPal

Αυτός ο λογαριασμός που έχει δώσει το PayPal είναι κοινός για όλους? Πως ξέρει αν κάνουν κατάθεση δύο άτομα με ίδιο όνομα σε ποιο λογαριασμό PayPal να πάνε τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...