Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Πάω να ανοίξω case στο pp πατώντας πάνω στο "Report an issue" και έτσι πως φορτώνει η σελίδα σβήνει και μου εμφανίζει μόνο το help ή το faq. Τι συμβαίνει; Το δοκίμασα σε 2 υπολογιστές, με chrome, edge, mozilla αλλά όλο το ίδιο γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που είναι αυτό το "Report an issue" που λες, βάλε μια ρικονα

Τώρα είμαι από κινητό. Από τον υπολογιστή όταν πατάς πάνω σε μια πληρωμή που έχεις κάνει κάτω δεξιά έχει και αυτό.

Το κυκλωμένο με κόκκινο λέω.

post-339341-0-21982600-1511085986_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είμαι από κινητό. Από τον υπολογιστή όταν πατάς πάνω σε μια πληρωμή που έχεις κάνει κάτω δεξιά έχει και αυτό.Το κυκλωμένο με κόκκινο λέω.

Δεν γίνεται έτσι το dispute, είναι καλά κρυμμένο, δες το ποστ #4446.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ελαβα ενα mail απο το paypal με το παρακατω κειμενο

spacer10.gif
 

We are pleased to let you know you are now a PayPal Verified member. Your bank account Piraeus Bank S.A. Account XXXXXX-7797 has been confirmed, since it was successfully used to fund a transaction on February 01,2016.

As a Verified member, you can now:
 

  1. Send unlimited payments from your PayPal account.
  2. Use money from your bank account to make online purchases.

If you choose to remove this bank account as a funding option, your status will no longer be Verified.

Thanks,
PayPal

 

προσφατα δεν εχω ζητησει κατι απο το paypal, ουτε εχω στειλει χρηματα στο balance με έμβασμα. Εχω κανει μονο αγορες με χρεωση καρτας. Γιατι ηρθε τωρα αυτο ; Αλλωστε αναφερει και συναλλαγη που εγινε τον 1ο του 2016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χθες ελαβα ενα mail απο το paypal με το παρακατω κειμενο

spacer10.gif προσφατα δεν εχω ζητησει κατι απο το paypal, ουτε εχω στειλει χρηματα στο balance με έμβασμα. Εχω κανει μονο αγορες με χρεωση καρτας. Γιατι ηρθε τωρα αυτο ; Αλλωστε αναφερει και συναλλαγη που εγινε τον 1ο του 2016

 

Bάλε λίγο τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σου έστειλε αυτό το μήνυμα και μην πατάς κάποιο link αν υπάρχει στο mail που έλαβες.  Μάλλον απόπειρα fishing είναι... Αν μπεις κανονικά πληκτρολογώντας σε ενα browser την διεύθυνση του paypal και δεν δεις κάποιο μύνημα στο help center παραπλήσιο, τότε είναι σίγουρα μουφα. 

Δημοσιοποίησε λίγο τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σου έστειλε  το μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bάλε λίγο τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σου έστειλε αυτό το μήνυμα και μην πατάς κάποιο link αν υπάρχει στο mail που έλαβες.  Μάλλον απόπειρα fishing είναι... Αν μπεις κανονικά πληκτρολογώντας σε ενα browser την διεύθυνση του paypal και δεν δεις κάποιο μύνημα στο help center παραπλήσιο, τότε είναι σίγουρα μουφα. 

Δημοσιοποίησε λίγο τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σου έστειλε  το μήνυμα

Μπηκα στο paypal με τον σελιδοδεικτη που μπαινω παντα. Με mail, pass και κωδικό με sms στο κινητό μου

Εκει δεν υπαρχει τιποτα σχετικό. You don't have any new notifications και You don't have any new messages

Στο mail που ελαβα, δεν υπαρχει κανενα link και αποστολέας εμφανιζεται [email protected] <[email protected]>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα στο paypal με τον σελιδοδεικτη που μπαινω παντα. Με mail, pass και κωδικό με sms στο κινητό μου

Εκει δεν υπαρχει τιποτα σχετικό. You don't have any new notifications και You don't have any new messages

Στο mail που ελαβα, δεν υπαρχει κανενα link και αποστολέας εμφανιζεται [email protected] <[email protected]>

 

Διάβασε το σχόλιο #4469 του @Billator για το θέμα. 

Το email που έλαβες είναι γνήσιο τελικά, έχει έρθει και σε μένα για τον ενα απο τους τρεις λογαριασμούς που έχω δηλώσει και στους άλλους δυο έχει την ένδειξη με το κίτρινο θαυμαστικό και απο κάτω την επιλογή confirm την οποία δεν έχω πατήσει. Αν στείλω με έμβασμα στο paypal ή κάνω withdraw χρήματα στους άλλους δύο τότε αυτόματα θα γίνουν και confirm όπως εξηγεί και ο συμφορουμίτης @Billator.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε το σχόλιο #4469 του @Billator για το θέμα.

Το email που έλαβες είναι γνήσιο τελικά, έχει έρθει και σε μένα για τον ενα απο τους τρεις λογαριασμούς που έχω δηλώσει και στους άλλους δυο έχει την ένδειξη με το κίτρινο θαυμαστικό και απο κάτω την επιλογή confirm την οποία δεν έχω πατήσει. Αν στείλω με έμβασμα στο paypal ή κάνω withdraw χρήματα στους άλλους δύο τότε αυτόματα θα γίνουν και confirm όπως εξηγεί και ο συμφορουμίτης @Billator.

Ετσι ειναι. Το καταλαβα κι εγω οταν μπηκα στο paypal. Οταν εγραψα το post δεν ειχα μπει. Απλα με παραξενεψε οτι η συναλλαγη εγινε τον 01/2016 και το confirm εγινε τωρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι. Το καταλαβα κι εγω οταν μπηκα στο paypal. Οταν εγραψα το post δεν ειχα μπει. Απλα με παραξενεψε οτι η συναλλαγη εγινε τον 01/2016 και το confirm εγινε τωρα

 

Αλλάζει η πολιτική χρήσης του Paypal για Europe Countries, δεν ξέρω αν μας επηρεάζει στην πράξη όμως.

Είναι αυτοματοποιημένες ενέργειες για μαζική ταυτοποίηση. Το "φτιάχνω μια Paypal με ψεύτικα στοιχεία" για τον Α ή Β λόγο θα σταματήσει σύντομα και κατά την άποψη μου άργησε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...