Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πριν δυο λεπτα εστειλα την παρακατω διαμαρτυρια.

Θα ενημερωσω για οποιαδηποτε απαντηση

 

 

 

Καμια απαντηση μέχρι στιγμης. Ουτε καν οτι ελαβαν το μηνυμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθούσα σήμερα το πρωί να αγοράσω κάρτα στο what's up για τα κινητά των γονιών μου.

Βάζω 5€ με paypal στο ένα επιτυχώς.

Αμέσως μετά προσπαθώ να βάλω 10€ στο άλλο κινητό με το ίδιο paypal account και μου πετάει το εξής μύνημα

 

Μια debit έχω συνδεδεμένη η οποία έχει λεφτά μέσα και γενικά δεν έχω ξεπεράσει το τραπεζικό όριο συναλλαγών μου.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει? Μήπως τώρα με το black friday το τερματίσαμε?

 

Π.χ. Φίλος δεν μπορεί να πληρώσει στο spotify με την debit του από άλλη τράπεζα.

Δοκίμασε να πληρωσεις απευθείας με την debit. Τα ορια εχουν να κανουν με συναλλαγες του Paypal και όχι της κάρτας σου. Δηλαδή με τον ίδιο λογαριασμο Paypal υπάρχουν καποιοι περιορισμοι που εχει βαλει η cosmote

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια... το PayPal Μe link χρειαζεται ή οχι???? Και αν ναι υποχρεωτικα για ποιον λογο????

Ειναι απλουστευμενη (υποτιθετε) διαδικασια για να μην δινεις email .

Οχι δεν ειναι υποχρεωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια απαντηση μέχρι στιγμης. Ουτε καν οτι ελαβαν το μηνυμα

 

Μην περιμένεις απάντηση. Άκουσέ με αν θέλεις και στείλε παράπονο στον τραπεζικό μεσολαβητή (http://hobis.gr/). Με το που πάτησα το send και έστειλα το email, με κάλεσαν από εκεί να μου δώσουν οδηγίες. Με κάλεσε 2-3 μέρες μετά και η ΕΤΕ (είχα κάνει παράπονο για τις τεράστιες καθυστερήσεις στην έκδοση νέας χρεωστικής όταν με έκλεψαν). Το τι τελικά γίνεται είναι άλλο ζήτημα, πάντως θορυβούνται όταν τον ανακατέψεις.

 

Ρε παιδια... το PayPal Μe link χρειαζεται ή οχι???? Και αν ναι υποχρεωτικα για ποιον λογο????

 

Για να μη δίνεις το email σου. Υποχρεωτικό δεν νομίζω ότι είναι ακόμα και μάλλον δουλεύει βέβαια και το να δίνεις email. Αν δεν σε πειράζει κάτι τέτοιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου έκανε Refund το GearBest και ενώ φαινετε πως έγινε Refund όπως βλέπετε στη φώτο στο PayPal balance είναι 0,00 EUR

Ξέρει κανείς γιατί;

 

Screenshot_2017_11_24_Pay_Pal_Summary.pn

Με το balance ειχες πληρωσει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την καρτα που εχω στο paypal,

Η επιστροφή θα γινει στην καρτα με την οποια πληρωσες και θα εμφανιστει μετα απο λιγες μερες

Μην περιμένεις απάντηση. Άκουσέ με αν θέλεις και στείλε παράπονο στον τραπεζικό μεσολαβητή (http://hobis.gr/). Με το που πάτησα το send και έστειλα το email, με κάλεσαν από εκεί να μου δώσουν οδηγίες. Με κάλεσε 2-3 μέρες μετά και η ΕΤΕ (είχα κάνει παράπονο για τις τεράστιες καθυστερήσεις στην έκδοση νέας χρεωστικής όταν με έκλεψαν). Το τι τελικά γίνεται είναι άλλο ζήτημα, πάντως θορυβούνται όταν τον ανακατέψεις.

 

 

 

Δεν θα το συνεχισω .....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά σταμάτησε να δέχεται την χρεωστική, ενώ χτες την χρησιμοποιούσα κανονικά.

Πετάει το παρακάτω μήνυμα:

 

  • Sorry, but your ........................ was declined. Please add another debit or credit card to complete your purchase.

 

Τι μπορεί να παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Σημερα εκανα κάτι αγορες απο εξωτερικό μεσω paypal και οταν της ολοκλήρωσα μπήκα στο λογαριασμό μου στην paypal να της τσεκάρω.

Κ βλεπω πριν 2 μηνες οτι ειχαν γίνει 2 αγορες απο τον λογαριασμο μου.

Μα πως;;;

Εγω δεν ειχα κανει καμια αγορα

Μια ηταν απο το σιτε G2A.COM

Και η αλλη δεν ξερω ουτε καταλαβα.

Ερώτησητι μπορώ να κανω για να παρω τα λεφτα μου πίσω και δεύτερον αν κανω remove την καρτα μου που εχω περασμένη στο paypal υπάρχει περίπτωση να γινει κατι τετοιο ξανα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Σημερα εκανα κάτι αγορες απο εξωτερικό μεσω paypal και οταν της ολοκλήρωσα μπήκα στο λογαριασμό μου στην paypal να της τσεκάρω.

Κ βλεπω πριν 2 μηνες οτι ειχαν γίνει 2 αγορες απο τον λογαριασμο μου.

Μα πως;;;

Εγω δεν ειχα κανει καμια αγορα

Μια ηταν απο το σιτε G2A.COM

Και η αλλη δεν ξερω ουτε καταλαβα.

Ερώτησητι μπορώ να κανω για να παρω τα λεφτα μου πίσω και δεύτερον αν κανω remove την καρτα μου που εχω περασμένη στο paypal υπάρχει περίπτωση να γινει κατι τετοιο ξανα;;

 

Βάλε security key ... να σου στέλνει 6ψηφιο κωδικό extra για log in στο κινητό σου ... παραβίαση σου έκαναν ... ρε τα κοπροσκυλα... παντού χώνονται >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έστειλαν εμαιλ. Και οταν μπήκα να ψάξω ειχε παει να αγοράσει και κατι αλλο με 120usd αλλα ειχε γινει cancel αυτη η συναλλαγή.

8α βαλω security αλλα επειδη εχω αρκετα λεφτα στο λογαργιασμο λεω να το κανω remove.

Aν σβησω την καρτα μου απο το paypal θα μπορεί να ξανα γινει κλεψια απ την καρτα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...