Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλημέρα, λέω να κάνω στον εαυτό μου Χριστουγεννιάτικο δώρο την κονσόλα και έχω κάποιες απορίες.

 

Πρώτον σκέφτομαι να αγοράσω το mario galaxy αλλά κάπου διάβασα οτι για να παίξει θέλει και το nunchuck, ισχύει ή μπορώ να το παίξω και με το wii remote μόνο?

 

Δεύτερον έχω τον γνωστό θείο από την Αμερική που μου φέρνει παιχνίδια, αυτά θα μπορώ να τα παίξω ή θα χρειαστεί κάποια διαδικασία?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Παίδες καλημέρα, λέω να κάνω στον εαυτό μου Χριστουγεννιάτικο δώρο την κονσόλα και έχω κάποιες απορίες.

 

Πρώτον σκέφτομαι να αγοράσω το mario galaxy αλλά κάπου διάβασα οτι για να παίξει θέλει και το nunchuck, ισχύει ή μπορώ να το παίξω και με το wii remote μόνο?

 

Δεύτερον έχω τον γνωστό θείο από την Αμερική που μου φέρνει παιχνίδια, αυτά θα μπορώ να τα παίξω ή θα χρειαστεί κάποια διαδικασία?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Θελει Nunchuck+wiimote ασφαλως,αλλα ολα αυτα τα εχει το wii οταν το αγορασεις

Δηλ οταν αγοραζεις το πακετο του wii περιλαμβανει wii (κονσολα)+wiimote+nunchuck+καλωδια+wiisports+οτι τυχον αλλη προσφορα εχει καθε καταστημα

Επεξ/σία από Braveheart1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλώδια και το wii remote τα έχει ήδη μέσα απλά αγοράζω το nunchuck. Αλήθεια τα παιχνίδια του wii play λένε κάτι ή καλύτερα να πάρω μόνο ένα σκέτο wii remote?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλώδια και το wii remote τα έχει ήδη μέσα απλά αγοράζω το nunchuck. Αλήθεια τα παιχνίδια του wii play λένε κάτι ή καλύτερα να πάρω μόνο ένα σκέτο wii remote?

 

Συγνωμμη,ισως δεν εγινα κατανοητος με το προηγουμενο ποστ μου και το διορθωσα

Οπως ειπα και πιο πανω αφου αγορασεις το wii ΔΕΝ χρειαζεσαι να αγορασεις κατι εξτρα για να παιξεις το Galaxy , που επ'ευκαρίας ειναι εξαιρετικο παιχνιδι

 

Σχετικα με το wii play,το εχω , εχει πολυ χαβαλε,αρκει να εχεις και παρεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, δεν είχα δει οτι στη συσκευασία περιλαμβάνει και ένα nunchuck. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες τώρα αν βάζανε και καμιά καλή προσφορά θα ήμουν υπερ ευχαριστημένη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και από εμένα για το play. Ειδικά αν σου αρέσει να παίζεις με παρέα είναι μια πάρα πολύ καλή εναλλακτική για το wii sports. Νομίζω τα αξίζει τα λ7 του. Κατά τα άλλα σωστά στα είπε ο Brave με τη συσκευασία παίρνεις ένα nunchuck οπότε είσαι κομπλέ. Να έχεις μόνο υπόψη σου πως αν πάρεις το play δε θα έχεις 2ο nunchuck για το 2ο χειριστήριο που θα πάρεις μαζί, αλλά για αρχή μπορείς άνετα να κάνεις και χωρίς αυτό. Επίσης χρήσιμα αλλά όχι απαραίτητα είναι ένα σετ επαναφορτιζόμενες για τα χειριστήρια και ίσως το component καλώδιο αν έχεις hd tv (tft/plasma).

Ξεκίνα όμως με το wii το galaxy και/ή το wii play και είσαι μια χαρά για αρχή. Φοβερό δώρο για τις γιορτές θα το ευχαριστηθείς είμαι σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιζεται με τελειως διαφορετικο τροπο.

Χρειαζεται λιγη εξασκηση αλλα αν παιξεις τα tutorial και μολις τον συνηθισεις θα δεις οτι ειναι εξαιρετικος και οτι -ειδικα στην επιθεση- μπορεις να κανεις θαυματα.

 

Το pro 2008 στο Wii δεν βγηκε τυχαια η καλυτερη εκδοση περσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιζεται με τελειως διαφορετικο τροπο.

Χρειαζεται λιγη εξασκηση αλλα αν παιξεις τα tutorial και μολις τον συνηθισεις θα δεις οτι ειναι εξαιρετικος και οτι -ειδικα στην επιθεση- μπορεις να κανεις θαυματα.

 

Το pro 2008 στο Wii δεν βγηκε τυχαια η καλυτερη εκδοση περσυ.

 

Σωστά όλα αυτά απλά να προσθέσω ότι το pro2009 το οποίο αναμένεται (νομίζω το Μάρτιο) θα ενσωματώνει και κανονικό χειρισμό μέσω GC/Classic controller. Αν όλα όσα έχουν ακουστεί για το pro2009 @ Wii είναι αλήθεια τότε θα έχουμε μια υπερπλήρη έκδοση. Αναμένουμε με ενδιαφέρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Ηρθε ο καιρος και για μενα να παρω επιτελους ενα Wii!!!!!:-):-):-)Σας γραφω σχετικα με το τι παιχνιδια να αγορασω για αρχη.Ειμαι αναμεσα σε αρκετα παιχνιδια οπως το Super Mario Galaxy,το Metroid Prime 3,Okami ,No more Heroes,Wario ware smooth moves,Zack and Wiki ,Super Smash bros Brawl και το Disaster: Day of Crisis.Απο αυτα περισσοτερο κλινω προς το SMG και το MP3(το metroid ειδικα διοτι ειμαι μεγαλος φαν της σειρας και εχω παιξει κιολας τα 2 προηγουμενα prime).Να σας πω πως το πολυ να παρω 3 games αλλα ποιο πιθανο ειναι να παρω 2.Τελοςπαντων με ψηνει ομως αρκετα και το okami μιας και μοιαζει αρκετα με ZELDA.Τωρα ειμαι σε διλημμα.Αν μπορειτε να βοηθησετε μιας και εχετε ή τουλαχιστον παιξει τα περισσοτερα παιχνιδια που αναφερω ή αν εχετε να προτεινεται καποια αλλα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Ηρθε ο καιρος και για μενα να παρω επιτελους ενα Wii!!!!!:-):-):-)Σας γραφω σχετικα με το τι παιχνιδια να αγορασω για αρχη.Ειμαι αναμεσα σε αρκετα παιχνιδια οπως το Super Mario Galaxy,το Metroid Prime 3,Okami ,No more Heroes,Wario ware smooth moves,Zack and Wiki ,Super Smash bros Brawl και το Disaster: Day of Crisis.Απο αυτα περισσοτερο κλινω προς το SMG και το MP3(το metroid ειδικα διοτι ειμαι μεγαλος φαν της σειρας και εχω παιξει κιολας τα 2 προηγουμενα prime).Να σας πω πως το πολυ να παρω 3 games αλλα ποιο πιθανο ειναι να παρω 2.Τελοςπαντων με ψηνει ομως αρκετα και το okami μιας και μοιαζει αρκετα με ZELDA.Τωρα ειμαι σε διλημμα.Αν μπορειτε να βοηθησετε μιας και εχετε ή τουλαχιστον παιξει τα περισσοτερα παιχνιδια που αναφερω ή αν εχετε να προτεινεται καποια αλλα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλώς ήρθες στο κλαμπ! Τα παιχνίδια που λες είναι όλα καλά και ασφαλείς επιλογές, αλλά αρκετά διαφορετικά μεταξύ τους. Όπως καταλαβαίνεις δε μπορούν να γίνουν συγκρίσεις. Η δικιά μου συμβουλή είναι να επιλέξεις ανάλογα με τη θεματολογία και το γενικότερο design ότι σου ταιριάζει καλύτερα. Μη κολλάς σε βαθμολογίες σε απόλυτα νούμερα αφού δεν είναι καθόλου σίγουρο πως ένα παιχνίδι του 95/100 θα σου αρέσει περισσότερο από ένα του 87. Χάζεψε κανένα video review, αν μπορείς να τα παίξεις και κάπου πριν τα αγοράσεις, ακόμα καλύτερα.

Καλοί τίτλοι υπάρχουν και άλλοι εκτός από αυτούς που λες. Πρόχειρα στο μυαλό μου έρχονται τα Zelda: Twilight Princess, Paper Mario, Mario Kart, Boom Blox, de Blob, Pro08 τα οποία γενικά θεωρούνται πολύ καλά και μπορείς να τους ρήξεις μια ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στο κλαμπ! Τα παιχνίδια που λες είναι όλα καλά και ασφαλείς επιλογές, αλλά αρκετά διαφορετικά μεταξύ τους. Όπως καταλαβαίνεις δε μπορούν να γίνουν συγκρίσεις. Η δικιά μου συμβουλή είναι να επιλέξεις ανάλογα με τη θεματολογία και το γενικότερο design ότι σου ταιριάζει καλύτερα. Μη κολλάς σε βαθμολογίες σε απόλυτα νούμερα αφού δεν είναι καθόλου σίγουρο πως ένα παιχνίδι του 95/100 θα σου αρέσει περισσότερο από ένα του 87. Χάζεψε κανένα video review, αν μπορείς να τα παίξεις και κάπου πριν τα αγοράσεις, ακόμα καλύτερα.

Καλοί τίτλοι υπάρχουν και άλλοι εκτός από αυτούς που λες. Πρόχειρα στο μυαλό μου έρχονται τα Zelda: Twilight Princess, Paper Mario, Mario Kart, Boom Blox, de Blob, Pro08 τα οποία γενικά θεωρούνται πολύ καλά και μπορείς να τους ρήξεις μια ματιά.

 

vassilis_pap ευχαριστω για την απαντηση.Κοιτα το metroid prime 3 επειδη ειμαι και φαν οπως ανεφερα θα το παρω.Τωρα ειμαι αναμεσα στο SMG και το Okami.Κανονικα θα επαιρνα το SMG αλλα το Οkami επειδη εχω δει 2 video reviews μου θυμιζει αρκετα το Zelda και μιας και το Zelda ειναι για μενα η καλυτερη σειρα video games που εχει γινει ποτε καταλαβαινεις.Κοιτα κανονικα θα επαιρνα το Zelda:twilight princess οπως λες αλλα επειδη το εχω ηδη για gamecube(αγορασα μεταχιρισμενο gamecube μονο και μονο για να παιξω τα Zelda:wind waker και Zelda:twilight princess).Γι'αυτο και το διλημμα μεταξυ SMG kai Okami.Θα κοιταξω και τα αλλα games που λες και 8α αποφασισω.Ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...