Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους

Σκέφτομαι να αγοράσω wii, αλλά φοβάμαι ότι στην 46άρα tv που έχω θα είναι επιεικώς δράμα τα γραφικά. Να προχωρήσω λέτε ή θα κλαίω τα λεφτά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα είναι δράμα...

Αν βάλεις component τα πράγματα θα είναι κάπως καλύτερα...

Αλλα πάλι το wii ΔΕΝ το παίρνεις για τα γραφικά...

Αν σε νοιάζουν τα γραφικά πάρε ps3/360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πήρα ένα Wii πριν από 3 μέρες, και προσπαθώ από τότε να το συνδέσω Online, αλλά έχω πολλά προβλήματα!

 

Κάνω κανονικά τις ρυθμίσεις στο Wii για wireless connection με το Linksys Wag200g μου και όταν κάνω το τεστ μια αποτυχαίνει, μια πετυχαίνει. Όταν πετυχαίνει μου ζητάει να κατεβάσω το update, και κάνω φυσικά accept. Το update δεν κατεβαίνει ποτέ, και το Downstream Margin στο status του router χτυπάει 0db ή κάτι τρελά νούμερα.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα! Άλλαξα τα channels του wifi μπας και δω άσπρη μέρα αλλά τπτ! Άνοιξα Ports, έβαλα static IP και πάλι αποτέλεσμα δν είδα! Με το που ανοίγει το Wii αποσυντονίζεται το ρούτερ!

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? (Υπόψιν η σύνδεση μου ειναι forthnet 2play).

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το Guitar Hero World Tour όπως και το Rockband θέλουν κιθάρα :(

Τα Guitar Hero III/Aerosmith παίζουν κανονικά με Wiimote ;)

 

@Roadhog ή όποιον άλλο ξέρει. Τα GH3/Aerosmith που παίζουν χωρίς το ... όργανο πόσο καλά παίζουν. Εννοώ φυσικά χρηστικά. Είναι playable ή δε παλεύονται με τίποτα? Επίσης αν ξέρεις πόσα κουμπιά χρειάζονται και ποια, θα βοηθούσε.

Α, και σε αντίθεση με το loukas77 εμένα το wii music μου άρεσε. Είναι περίεργη ράτσα παιχνιδιού που δεν αρέσει σε πολλούς, αλλά σε αυτούς που αρέσει, αρέσει πολύ. Θα πρότεινα σε όσους "ψάχνονται" με τα μουσικά παιχνίδια και αν φυσικά έχουν τη δυνατότητα να του ρίξουν μια ματιά μόνοι τους ώστε να βεβαιωθούν ότι δε τους αρέσει και να μην αρκούνται σε γνώμες γνωστών και φίλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ(έχω το ίδιο ράουτερ).

Άλλαξε το κανάλι σε 13 και όλα θα λέιτουργούν ρολόι.

 

Thanx...Αλλά δυστυχώς πάλι τα ίδια :X μου κάνει! :( Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα κανάλια. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναδοκίμασα μπας και είμαι τυχερός αυτή τη φορά αλλά τίποτα! Βασικά μπορείς να πεις ότι γίνεται η σύνδεση, αλλά όταν πάω να κατεβάσω το update ή όταν πάω στο NEWS channel, όλα καταρρέουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το Wiiconnect 24 στο ΟΝ να το απενεργοποιήσεις.Αυτό είναι υπεύθυνο γι αυτά τα προβλήματα καθώς η κονσόλα λειτουργεί ακόμη και όταν την έχεις κλειστή,μόνο που δεν λειτουργεί το ανεμιστηράκι και τα ψήνει όλα εκεί μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ gherudos για την βοήθεια! Δυστυχώς δν κατάφερα να κατεβάσω ακόμη το update! Μπορείς μήπως να μου πεις όλες τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει σε wii και router για να τα συνδέσεις? Αν άνοιξες τπτ ports, αν έχεις static στο wii κτλ.

 

Thanx και πάλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...Εχω αγορασει το wii....Το εχω τσιπαρει και εχω παρει και τρια αντιγραμενα παιχνιδια δωρο.Τα παιχνιδια παιζουν κανονικα....Πηγαινω λοιπον σε μια ιστοσελιδα και κατεβαζω το πρωτο μου παιχνιδι... Λεγεται Wii_Multi-Boot_Rom_Pack. Η σελιδα λεει οτι ειναι "NTSC". Το περασα σε δισκακι (με το Nero) αλλα δεν παιζει....

1. Πρεπει να κατεβαζω παιχνιδια PAL για την κονσολα μου ?

2. Μπορω να το μετατρεψω καπως το NTSC αρχειο σε PAL??

3.Υπαρχει καποιο site που να υπαρχουν ολα τα παιχνιδια σε PAL τα οποια μπορω να κατεβασω με Rapidshare (ειμαι μελος Rapidshare οποτε δεν θελω να κατεβαζω με torrent)

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...Εχω αγορασει το wii....Το εχω τσιπαρει και εχω παρει και τρια αντιγραμενα παιχνιδια δωρο.Τα παιχνιδια παιζουν κανονικα....Πηγαινω λοιπον σε μια ιστοσελιδα και κατεβαζω το πρωτο μου παιχνιδι... Λεγεται Wii_Multi-Boot_Rom_Pack. Η σελιδα λεει οτι ειναι "NTSC". Το περασα σε δισκακι (με το Nero) αλλα δεν παιζει....

1. Πρεπει να κατεβαζω παιχνιδια PAL για την κονσολα μου ?

2. Μπορω να το μετατρεψω καπως το NTSC αρχειο σε PAL??

3.Υπαρχει καποιο site που να υπαρχουν ολα τα παιχνιδια σε PAL τα οποια μπορω να κατεβασω με Rapidshare (ειμαι μελος Rapidshare οποτε δεν θελω να κατεβαζω με torrent)

Ευχαριστω

 

1.οτι θες μπορεις να κατεβασεις

2.υπαρχει προγραμμα που μετατρεπει τα region σε 1 δευτερολεπτο!

3.υπαρχουν ειδικα site που κανουν αναζητηση μονο για αρχεια rar(για αρχη κοιτα στο http://www.gishack.com)

 

οταν γυρισω θα σου στειλω το προγραμμα!

πρεπει ομως να μας πεις αν ειναι hard ή soft crack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.οτι θες μπορεις να κατεβασεις

2.υπαρχει προγραμμα που μετατρεπει τα region σε 1 δευτερολεπτο!

3.υπαρχουν ειδικα site που κανουν αναζητηση μονο για αρχεια rar(για αρχη κοιτα στο http://www.gishack.com)

 

οταν γυρισω θα σου στειλω το προγραμμα!

πρεπει ομως να μας πεις αν ειναι hard ή soft crack

 

 

Μηπως κανω λαθος στην εγγραφη?Το Nero δεν μου αφησε να γραψω το DVD sε μορφη ΙSO γιατι λεει ηταν πολυ μεγαλο αρχειο και με παρεπεμψε στο UDF. Μηπως χρειαζετε καποιο αλλο προγραμμα εγγραφης?Η ταχυτητα του ηταν 8Χ.Να την χαμηλωσω?

 

Ειναι hard crack.

 

Ευχαριστω παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως κανω λαθος στην εγγραφη?Το Nero δεν μου αφησε να γραψω το DVD sε μορφη ΙSO γιατι λεει ηταν πολυ μεγαλο αρχειο και με παρεπεμψε στο UDF. Μηπως χρειαζετε καποιο αλλο προγραμμα εγγραφης?Η ταχυτητα του ηταν 8Χ.Να την χαμηλωσω?

Ευχαριστω παιδια!

 

Ναι κάνεις Λάθος, Πρέπει στο Nero να πας στην επιλογή Burn Image (Εγγραφή εικόνας)

και γράψε στην αρχή Χ4 μέχρι να το κάνεις να δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...