Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πηρα και εγω πριν 2-3 μερες το wii. Βασικα επηρεασμενος απο την προβολη που εχει και απο περιεργια για τον χειρισμο του και τον χαβαλε που προσφερει. Δυστηχως τωρα διαβαζω οτι δεν εχει και πολλα ποιοτικα παιχνιδια και συνηθως ειναι πορτς απο το ps2. Αλλα δεν πειραζει το πηρα μονο για χαβαλε, ομαδικο παιχνιδι και τετοια και νομιζω οτι τα καταφερνει αψογα σε αυτο.

 

ΑΛΛΑ τα περιμενα ποιο απλα τα πραγματα, εχω αρχισει λιγο να διαβαζω για το τι παιζει με αυτο και εχω χασει το μπουσουλα, με τα wads, ios, wikeys, homebrews...ktlp. Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια σαιτ για να μπω στο πνευμα, διοτι σε αυτα που μπηκα η ειναι λιγο αχουρια, η περνουν ως δεδομενο οτι καταλαβαινεις τι ειναι ολα τα wad ....ktlp.

 

Εχω εμπειρια απο , ps1, ps2, psp και φυσικα απο pc οποτε τα παιρνω ευκολα, αλλα εδω βλεπω την κατασταση μπερδεμενη ειδικα με το modding. Αυτη τη στιγμη τι ειναι καλυτερο να βαλω, wikey, d2pro η κατι αλλο. Η να δοκιμασω το loader kolpo? Και επεισης σε διαφορα τορρενταδικα εχω διαβασει πολλα σχολια τυπου ¨εχω το ταδε chip, το παιχνιδι ταδε μου επαιζε αλλα τωρα βγαζει ερορ". Αρα το τσιπαρισμα δεν ειναι κατι οριστικο και μακροχρονιο? μια παιζει μια δεν παιζει? Και δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα updates. Φανταζομαι σαν το psp αν το συνδεσεις με το ιντερνετ και κανεις αναβαθμιση θα κανεισ πατατα, οποτε σε πρωτη φαση δεν το συνδεο καν για να το αποφυγο. Αλλα διαβαζω οτι και παιχνιδια ζητανε να τρεξεις καποιο update. Τα iso που κατεβαζεις τα γραφεις οπως ειναι, η τα πειραζεις ποιο πρωτα? Ααα εχω 3.3Ε τωρα, θελει υποβαθμιση?? Στην τελικη να το δωσο για τσιπαρισμα να ξεμπερδευω (80 ευρω μου λενε, με 3 παιχνιδια και εγγυηση)

 

 

Επισης προτεινετα και καμια 10ρια απο τα καλυτερα παιχνιδα. Εχω φυσικα το σπορτς, σκεφτομαι να παρω το play pack που εχει μεσα και το χειριστηριο για να εχω 2ρο και ισως παρω και το wiifit. Ε μετα ευελπιστω να βρω αλλες ακρες ποιο φτηνες...

 

 

Ααα και μεγαλυτερη πλακα, το περνω, το φερνω μαγαζι και αρχιζει της φονες η μανα μου, παλι παιχνιδακια, ποτε θα μεγαλωσεις κοτσαμ μαντραχαλος.... Μετα μπενει στο δωματιο και επαιζα μποξ, μπουνιες στον αερα και ετσι, παθενει σοκ, παει τρελαθηκε το παιδι μου, δεν υπαρχει ελπιδα και τετοια..... Ε μετα απο λιγο ψησιμο καταντησαμε να παιζουμε 2 ωρες γκολφ και μπιλιαρδο και να εχει αλλαξει τελειος αποψη!!

 

 

-----Προστέθηκε 29/12/2008 στις 03 : 10 : 42-----

 

 

οκ διαβασα το τοπικ για γουι μοντιγκ και πηρα πρεφα πανω κατο τι παιζε με σοφ μοντ. Οποτε παιρνω μια sd καρτα και γραφομαι σε ενα βιντεο κλαμπ για ζελντα λολ. Τελικα και το wii play που μου φαινοταν καλη προσφορα για παιχνιδι + χειριστιριο, δεν αξιζει, αφου θα βρω καπου το ισο του wii play (το εχο βρει ηδη σε αμερικανικο, θελει πατσαρισμα?). Με το ιδιο σκεπτικο δεν αξιζει και το wii fit η ειναι απαραιτητο το board?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες υπαρχει προβλημα να κανω αναβαθμιση σε 3.4E.Εχω wikey.H απλα να αφαιρεσω το update απο το νεο rayman?

 

Η 3.4 patchάρει (σχεδόν ;)) όλα τα bugs που χρισημοποιούν τα homebrew... Αν δεν σε ενδιαφέρει το homebrew τότε κάνε αλλά είναι 1000000 φορές καλύτερο να αφαιρέσεις το update (αν και τώρα πια γίνεται πανεύκολα downgrade από 3.4 σε 3.2 ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3.4 patchάρει (σχεδόν ;)) όλα τα bugs που χρισημοποιούν τα homebrew... Αν δεν σε ενδιαφέρει το homebrew τότε κάνε αλλά είναι 1000000 φορές καλύτερο να αφαιρέσεις το update (αν και τώρα πια γίνεται πανεύκολα downgrade από 3.4 σε 3.2 ;) )

 

Εχω την 3.2 και το Wii Music μου ζηταει να κανω update. Εχω wiikey με firmware 1.9s και παιζω Super Smash Brawl και Mario Galaxy χωρις προβληματα. Το homebrew δεν με ενδιαφερει προς το παρον.

 

Να κανω το update ή θα μου δημιουργησει προβληματα στην αναπαραγωγη των αλλων παιχνιδιων?

 

Και μια ασχετη ερωτηση: χρειαζεται η κιθαρα για να παιξει κανεις το Guitar hero ή αρκει να μου το στειλει ο θειος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ασχετη ερωτηση: χρειαζεται η κιθαρα για να παιξει κανεις το Guitar hero ή αρκει να μου το στειλει ο θειος?

 

Δυστυχώς το Guitar Hero World Tour όπως και το Rockband θέλουν κιθάρα :(

Τα Guitar Hero III/Aerosmith παίζουν κανονικά με Wiimote ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την 3.2 και το Wii Music μου ζηταει να κανω update. Εχω wiikey με firmware 1.9s και παιζω Super Smash Brawl και Mario Galaxy χωρις προβληματα. Το homebrew δεν με ενδιαφερει προς το παρον.

 

Να κανω το update ή θα μου δημιουργησει προβληματα στην αναπαραγωγη των αλλων παιχνιδιων?

 

Και μια ασχετη ερωτηση: χρειαζεται η κιθαρα για να παιξει κανεις το Guitar hero ή αρκει να μου το στειλει ο θειος?

 

Πρόβλημα με το update δεν θα έχεις στα παιχνίδια αλλά γιατί να το κάνεις? Πες ότι θες μία φορά μια εφαρμογή αλλά επειδή κάποτε έκανες update τωρα δεν δουλεύει... Γιατί απλά δεν το περνάς από wiibrickblocker το ξανακάνεις burn και τελείωσες? (υπάρχει και ένα homebrew που patchάρει το μενού και αφαιρεί τα updatew αυτόματα το Wii μόνο του, βασικά δεν τα αφαιρεί από το παιχνίδι απλά τα προσπερνάει. Μπορεί τελικά να σου φανεί χρίσημο το homebrew. Η εφαρμογή λέγεται Starfall.) Επισης το Wii Music είναι μάπα (το έχω). Το GHWT είναι φοβερό και αξίζει να το πάρεις. Δεν παίζει χωρίς κιθάρα γιατί αναγνωρίζει το χειριστήριο σαν του μικροφώνου. Ελπίζω να βοήθησα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Τζαπα κατεβασα το GH:World Tour... Toυλαχιστον το GH ΙΙΙ αξιζει?

 

Απο τη στιγμη που γινεται downgrade το Wii δε θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω αν χρειαστω το homebrew?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...