Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και κατι ακομα! στο wii παιζουνε τα παιχνιδια του gemecube? δηλαδη αν βρω το zelda του gemecube κ το βαλω στο wii παιζει κανονικα?

Αναλόγως ποια έκδοση wii έχεις. Αν το wii σου έχει πορτάκι με θύρες για χειριστήρια και memory cards του gamecube, ναι τα παίζει κατευθείαν. Αν δεν έχει τέτοιες θύρες, κανονικά δεν παίζει εκτός αν το μοντάρεις). Θα χρειαστείς και χειριστήριο gamecube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναλόγως ποια έκδοση wii έχεις. Αν το wii σου έχει πορτάκι με θύρες για χειριστήρια και memory cards του gamecube, ναι τα παίζει κατευθείαν. Αν δεν έχει τέτοιες θύρες, κανονικά δεν παίζει εκτός αν το μοντάρεις). Θα χρειαστείς και χειριστήριο gamecube.

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Νεκρανασταση του thread επικαιρη λογω των ημερων...

 

δεν ειμαι gamer αλλα μαρεσει λιγο να χαζοβιολισω τις ελευθερες ωρες μου

το μονο παιχνιδι που εχω κολλησει στην ζωη μου ειναι το super mario land στο gameboy

 

τωρα που βρισκω wii και με 40 ευρω ακομα... αξιζει να κανω κινηση η αδικα λεφτα και ειμαι αιωνες πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκρανασταση του thread επικαιρη λογω των ημερων...

 

δεν ειμαι gamer αλλα μαρεσει λιγο να χαζοβιολισω τις ελευθερες ωρες μου

το μονο παιχνιδι που εχω κολλησει στην ζωη μου ειναι το super mario land στο gameboy

 

τωρα που βρισκω wii και με 40 ευρω ακομα... αξιζει να κανω κινηση η αδικα λεφτα και ειμαι αιωνες πισω?

 

 

Εαν τα παιχνιδια σου λενε κατι εννοειται οτι αξιζει και με το παραπανω. Ειδικα εαν εχεις και παλια καθοδικου σωλήνα τηλεοραση.

Επισης πλεον τα περισσοτερα ειναι χακευμενα και με εναν σκληρο δισκο τρεχεις gamecube / wii παιχνιδια οτι θες απο βιβλιοθηκες 500 και 1200 τιτλων. Κατι θα βρεις. Δοκιμασε και δεν θα χασεις. Εδω τρεχουν wii / wii u / gamecube / nes mini καθε μερα εστω και ολιγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιχνίδια για κονσόλα wii

 

Γεια σας. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Έχω μια κονσόλα wii και θέλω να παραγγείλω κάποια παιχνίδια από Αμερική. Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν πρέπει να προσέξω κάτι: Τα δισκάκια που παίρνω από Ελλάδα έχουν την ένδειξη PAL.Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατά με τα εδώ συστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι συμβατο το PAL Wii με τα NTSC παιχνιδια. Υπαρχει ομως τροπος να κανεις το μηχανημα να παιζει αμερικανικα/ιαπωνικα παιχνιδια μεσω εφαρμογης.

http://gwht.wikidot.com/region-free

Οποτε μπορεις να προσπερασεις αυτο το προβλημα πολυ ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια να σας ρωτησω κατι ως ασχετος!

Μπορεις στο wii να βαλεις πολλα παιχνιδια απο SNES,NES, η ακομα και απο SEGA,σε σκληρο δισκο και να τα παιζεις στο WII κανονικα?

Και αν γινετε πως γινετε αυτο βρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω αναφέρει πολλές φορές την άποψη μου για τα digital παιχνίδια.

Και εδώ είναι η καλύτερη απάντηση και η κατάληξη που αργά ή γρήγορα θα έχουν και τα υπόλοιπα καταστήματα:

 

https://nintendowire.com/news/2017/09/29/nintendo-wii-shop-channel-set-shut-january-31-2019/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν η χαρα ηταν απλη.....

 

wii_simple_pleasure.jpg

 

Τοτε θυμηθηκα ολα τα lightgun παιχνιδια.....α ρε time crisis....L A Guns.....


Kαι φυσικα σε κανα χρονο κλεινει και το wiishop.....

 

βρειτε το στο διαδικτυο παιδες...Riiconnect

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας.θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι για το wii.πως μπορώ να παίζω τα αμερικάνικα και τά ιαπωνικά παιχνίδια?φυσικά το ίδιο ερώτημα κάνω και για τα παιχνίδια του gamecube.σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2017 στις 5:35 ΜΜ, Heybro είπε

Αν δεν βολεύει τα περνεις από Ελλάδα κάνα 50αρη και είσαι κομπλέ.

Φίλε Heybro εγκατέστησα κι εγώ για δοκιμή το Dolphin 5 και κατέβασα από torrent ένα παιχνίδι iso και έχει όντως πολύ καλή ανάλυση σε 50αρα τηλεόραση! Όμως τώρα για να παίξω τι πρέπει ακόμα να αγοράσω πέρα από 1-2  Wii Remote + Nunchuck και το Sensor Bar?

Επίσης από που θα βρίσκω τα παιχνίδια για να περνάω στο σκληρό; Πείτε μου σε πμ όποιος γνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Φίλε Heybro εγκατέστησα κι εγώ για δοκιμή το Dolphin 5 και κατέβασα από torrent ένα παιχνίδι iso και έχει όντως πολύ καλή ανάλυση σε 50αρα τηλεόραση! Όμως τώρα για να παίξω τι πρέπει ακόμα να αγοράσω πέρα από 1-2  Wii Remote + Nunchuck και το Sensor Bar?

Επίσης από που θα βρίσκω τα παιχνίδια για να περνάω στο σκληρό; Πείτε μου σε πμ όποιος γνωρίζει.

Wiimote με nunchuck και sensora θα σου βγουν 20 ευρώ όλα μαζί. Για κατέβασμα στείλε μου ένα πμ να σε στείλω πρόσκληση να βρεις τα πάντα. Overall πολυ καλή εμπειρία και η ανάλυση ακόμα και σε 55αρα είναι εξαιρετική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...